Přání smrti (2018)

Vidieť Brucea operovať srdce a na druhej strane nevedieť sa biť a ani držať pištoľ v ruke bolo celkom zábavné, ale to na dobrý film naozaj nestačí. Otrepaný scenár, žiadna hudba, proste klasické slabšie béčko.

Zoznamka (2017) (divadelní záznam)

V podstate to nemalo žiaden normálny ani logický koniec. Všetko ostatné veľmi dobré. Ivan skvelý.

Paříž 15:17 (2018)

Veľké sklamanie. Dokumentárny film o živote troch chlapcov, zakončený 5-minútovou akciou (áno, super akciou, to musím uznať). A to je všetko. Päť dobrých minút v 93 minútovom filme je príšerne málo...

Padesát odstínů svobody (2018)

Videl som v živote veľa filmov a v mnohých, ktoré sa erotiky netýkali boli predsa len nejaké vzrušujúce scény. Stokrát vzrušujúcejšie ako v tomto divnom americkom tryptichu. Odhliadnuc od týchto doslova hlúpych a naozaj trápnych scén, to bola kriminálka na nedeľné popoludnie so stupídnym vyšetrovaním, odhalením... No a naozaj najväčšou hlúposťou scenára boli tie úplné somariny, ktoré preberali, akoby šlo o 3. svetovú vojnu.

Zmenšování (2017)

Film, ktorý je úplne iný, ako ho vidíme v traileri, má úplne inú filozofiu, žiadna komédia (aj keď vtipný je dosť). Veľmi zaujímavý zvrat filmu do úplne inej línie, ako môže človek z upútaviek očakávať. Ale som spokojný. Výborné výkony, dobrý scenár a aj trochu patetické posolstvo, ale dávkované s mierou.

Všechny prachy světa (2017)

Mal som problém udržať citovú líniu filmu. Skákalo to ako v cirkuse, tak som sa sústredil iba na prežívanie jednotlivých postáv. Vystavané boli fajn, dialógy prijateľné, no unavovalo to. Mohlo to mať o polhodinu menej a bolo by to o triedu lepšie. Napriek tomu hodnotím nie úplne zaslúženými 4*, ale Michelle a Mark boli skvelí. Nehovoriac o starom lakomom Plummerovi :)

Cizinec ve vlaku (2018)

Všetko predvídateľné, žiaden nový zlomový/šokový prvok film nemal. Liam štandardne super, v podstate som dal 3 hviezdy iba za jeho výkon. Scenár slabý, veľmi priestrelný, toľko nelogiky je aj na 300časťový Dallas veľa.

Nejtemnější hodina (2017)

Impozantné, dokonalé,. geniálne... Výkon Garyho Oldmana je bezpochyby to najlepšie čo vo svetovej kinematografii existuje za celú jej dobu. Nikdy nebol Oscar za hlavnú mužskú úlohu tak jasný. Pre mňa najlepší herecký výkon spolu s Tomom Hanksom vo Forrestovi.

Listopadoví vrazi (2017)

Umelecké časti filmu prevýšili samotný príbeh. Pekný soundtrack, ale veľmi sa mi páčila kamera, širokouhlá bez efektu. Oba hlavné postavy patria k dnešnej hereckej špičke (nemyslím marketingovo, ale skutočne herecky).