Sin City - město hříchu (2005)

Mám rád komiksy a tento se povedl. V době antikomiksové, kdy jsou účelově kaženi realitou Batmanové, Bondové a další je tato ultra stylizace účinnou odpovědí těmto pseudofilmům. Jen tak dál.

Lost Highway (1997)

Moje nejoblíbenější lynchovka, kterou jsem sice stoprocentně nepochopil, zato jsem pochopil, že snaha chápat tyto filmy velice snižuje zážitek z jejich sledování.

Jezero (1999)

Můj oblíbený film. Půjčil jsem si to jako seriózní horor, ale nakonec jsem se bavil ještě víc. Je to opravdu vtipný.

Den nezávislosti (1996)

Děs a hrůza. Americký prezident sedne do letadla a zachrání svět. Šel jsem na to do kina s těmi největšími očekáváními a odešel jako zpráskaný pes s totálně vymytým mozkem. Fuj

Muži v černém 2 (2002)

Velmi povedený druhý díl skvělé jedničky. Nechápu špatná hodnocení a 58 procent(zatím). Já se bavil na 90 procent.

Inženýrská odysea (1979) (seriál)

Jasných 5 hvězdiček avšak pouze pro dospělé. Nehodnotím podružnosti jako kvalita. Podle mě je to spolu s Okresem na severu jeden z nejlepších dokumentů té doby. Ke všemu z dnešního hlediska silně usvědčují komunisty ze všeho. Opravdu rád jsem se na seriál nedávno díval. Je zábavné, jak se tady pořád někdo snaží dělat například z Dietla a dalších (Werich) nějaké odbojáře. Těmi nikdy nebyli a naopak svými díly tento režim pomáhali budovat a barvit na růžovo.

Plán 9 (1959)

Tohle lidi buď nenávidí nebo milují. Já jsem druhý případ.

Botostroj (1954) odpad!

Chvíli jsem přemýšlel i o pěti hvězdičkách, jako odměnu za dnes asi opačný (doufám) efekt tohoto veledíla. Toto dobové vidění světa soudruhy( ať už rudými nebo hnědými) je fantastický dokument o éře lidské pomatenosti, kdy lidé věřili v mesiáše všeho druhu. Kvalita filmu je asi podružná vlastnost Botostroje, je třeba jej vnímat jen jako výpověď ideologů a konstruktérů světlých zítřků (ačkoliv úplně vidím naježené soudruhy, kterým se otvírají rudé prapory v kapse). Zasloužená nula.

Kdo může za globální oteplování? (2007) (TV film)

Je neuvěřitelné, kolik filmových fandů se tak rádo klepe pod peřinou strachy z tzv. globálního oteplování. Opačné názory nejste schopni přijmout a dobře vám tak. To všichni mesiáši, kteří Vás z tohoto obrovského problému vyvedou si na vás smlsnou. Bohužel pak už bude pozdě. Do toho si přibalte tzv. finanční krizi a prasečí chřipku a rovnou spáchejte sebevraždu. Minimálně odlišným náhledem na tuto problematiku je tento film velmi vzácný. Nikde jinde oteplovači své protivníky mluvit nenechají. Nicméně každého, byť jen trochu skeptického (myslím tím toho, kdo není úplný hurá pesimista), by tento film měl přinutit alespoň k zamyšlení. Ale kdo nechce vidt ani slyšet, bude si dál drmolit své katastrofické scénáře o New Yorku pod vodou. Budete však zklamáni...

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Myslím, že se nejedná o film Věry Chytilové ale Bolka Polívky. Když má někdo po ruce tolik vtipných situací, hlášek a dialogů, mohl by to natočit kdokoliv. Pro mě 100 %, protože se jedná o jeden z nejlegračnějších filmů české historie. Marná sláva.