Total Recall (1990)

V období kolem tohoto filmu byl Arnold skutečná megahvězda. A zdá se, že s pomocí Terminátora, Predátora a Total recall zcela zaslouženou. Dobře natočená akční sci-fi s poměrně logickým scénářem, zábavnými scénami na Marsu i na Zemi a z dnešního pohledu solidním náhledem náhledem na budoucnost, to byla tenkrát špička ve všech směrech.

Běžící muž (1987)

Já vždy hodnotím především stopu, kterou ve mně film zanechal. A tady to byl temný dojem ze zobrazené bezvýchodné budoucnosti (z dnešního pohledu hodně naivní představa o dnešní přítomnosti), tmavé kouty jakéhosi kanálu, kde v reality show nahánějí perfektním stylem běžícího svalovce. Možná spojení béčkového filmu a (budoucí) prvotřídní hvězdy na mě zapůsobila čtyřhvězdičkově.

Čest rodiny Prizziů (1985)

Jack Nicholson je ztělesnění zla a každý film títmto zlem velmi poznamená. Tady pak sehrává roli zla pokořeného, zešměšněného a bezbranného v náruči zla ještě většího zato však krásného a kouzelného. Naštěstí nakonec zvítězí rodina, protože" ona je jeho manželka, ale rodina, rodina je jeho život". Legendární scéna s nožem v krku je úžasný konec jednoho zlomeného černého srdce. Další rodinná sága, tentokrát Prizziů a v komediální rovině. Ten kolorit společenství zabijáků, kdy nikdo si nemůže být jistý dnem ani hodinou, mě fascinuje svým cynismem a pragmatismem zahaleným ovšem do ortodoxního hávu společné krve a uctívání konzervativních hodnot. Mimo života, samozřejmě...

Fantastická čtyřka (2005)

U mě ale Průměrná trojka. Bez originálních nápadů, která se zařadí někam do hloubi celkem širokého pole podobných komiksů, kde na ni ke všemu nebude moc vidět. Už teď, asi 24 hodin po shlédnutí tohoto filmu, moc nevím, o čem byl. Jessika Alba v čele plakátu a zřejmě i celého filmu svědčí o tom, že sami tvůrci se svými ambicemi nemířili příliš vysoko. Na druhou stranu výraznějších chyb nebo vyloženě rušivých elementů zde moc nebylo a některé scény gumáka a invicible woman stály za to.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Tento film v sobě neměl už po první bitvě nic co by jej dostalo nad hranici 50% (ale ani pod ni).

Dagon (2001)

Poctivé 2 hvězdičky za snahu. Jakýs takýs nápad v tom je,ale zpracování velmi slabé. Až do konce jsem moc netušil, jestli nejde o nějakou nadsázku(což jsem se ovšem nedozvěděl). Třikrát obnažená prsa tento film trochu zachraňují :-), ale to každou takovou slátaninu. No a scéna s odřezáváním obličejů, to je přehlídka naprosto tupých nožů, s kterými by neuřezali ani párek z Tesca.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Neuvěřitelné, kolik invence tvůrci Simpsnů mají. Filmu jsem se obával, ale naprosto zbytečně. Humor je zde dávkován v pravidelných intervalech a i když je tady Homer více brutální a méně sympatický než v seriálu, já jsem mu odpustil. Však kdo ví, jak hluboko může tento bůh loserů klesnout, zejména když při cestě dolů tak skvěle baví? Seriál, a hlavně jeho starší díly, je lepší než film, ten však i tak prokázal první ligu, ze které asi Simpsny jen tak někdo nedostane.

Anakonda (2008)

Nejlepší špatný flm všech dob. Kdo má rád zhovadilosti, musí si tento kousek plný suverénních přehmatů, situací vycucaných z prstu a neuvěřitelných postav krásně vychutnat. Pětice mladých jede na víkend na nějakou chatu. Po cestě srazí ženskou a její muž je perfektně do detailů nakreslí (aniž by je pořádně viděl). Jeho kouzelná tužka umí všechny nakreslené pomocí krokodýlohada zabít. Tento film má úžasné scény. Například když se chtějí bránit nestvůře(asi 10 metrové), vyrobí si jistě velmi účinnou zbraň ze stolní (50centimetrové)lampy. Jenže jeden z těch lidí je inženýr, tak lampu zdokonalí a přidá k ní vidličky, příborové. To ale zdaleka není všechno. V kufru auta se náhle objeví mladší bratr hlavního organizátora výletu(v té době poprávu mrtvého), kterého od té doby nevidíte jinak než se skateboardem v ruce. Upozorňuji, že děj se odehrává na poli a on jej neodkládá ani při boji s hadem. To že had už pak ani nerozlišoval nakreslené od obyčejných :-) toho už si ani nevšimnete. Těchto scén je ve filmu více a já přeji mnoho úžasných zážitků s tímto skvostem světové kinematografie.

Zabiják bez tváře (2006)

Musím dát 5 hvězdiček. Proč , popíšu níže. Něco takového jsem ještě neviděl a to se na "zajímavé" filmy tohoto typu dost zaměřuju. Není možné, aby člověk, jehož mozek je schopen ovládat svaly na rukou, že udrží kameru a je schopen komunikovat s herci, natočil takové superdílo. Už úvodní scéna s letícím tamponem podbarvená "prvotřídní" hudbou navozuje věci příští. Neuvěřitelná zápletka, kdy jakási tlupa složená ze svaluprostého drsňáka, všudešukající dvojicí a dalšími "osobnostmi" brousí po alcatrazu, kde si na různých místech schoval nějaký vězeň diamantový poklad (zkuste to domyslet). Zde se ukáže, že tampón spadl zrovna sem a rozhodl se zničit lidstvo. To si naši hledači nechtějí nechat líbit a tak si " z brzdové kapaliny, kyseliny a tak" vyrábějí výbušniny a mají další spásné nápady jako najité diamanty strkat do nábojnic a s nimi střílet(nebo co). Tady je nutno podotknout, že jim vůbec nevadilo, že diamantové kulky vypadávají a všichni se k tomuto nápadu uchylují s jasnou představou vítězství nad zlem. Tampon má úžasnou schopnost brát na sebe podobu svých obětí (kde jsem to už viděl?), ke všemu má fenomenální bojovou techniku a proto nás režisér častuje úžasnými trikovými a bojovými scénami, nad kterými by žasl i Neo. No nebudu děj vykládat až do konce, nechtěl bych Vás ochudit o úžasný zážitek, ale máme štěstí, děj není až tak úplně ukončen, takže můžeme čekat jistě stejně povedený druhý díl. Zaplaťpánbůh.

Raptor Island: Ještěři útočí (2004) (TV film)

Film mne trochu zklamal, protože není až tak špatný, aby byl hodně dobrý. Pozorné oko průměrného diváka je samozřejmě ohromeno dokonalou naivitou a zpracováním tohoto díla, ale já jsem čekal víc. Každopádně přátelům braku i tak doporučuji.