Cimrman v říši hudby (2006) (divadelní záznam)

Řekl bych nejslabší hra DJC. Ale není možné být nad vrcholem všech žebříčků pořád. Na České nebe se těším.

Jako jed (1985)

Nejlepší Olmerův film a jeden z nejlepších českých filmů vůbec. Dokonalá studie člověka, který ještě vidí světlo na konci tunelu a kterému se spustí druhá míza se vším všudy. Atmosféru přerodu podtrhává snad vše, co zde hraje se Svěrákem. Výborné herecké výkony, skvělá kamera, inteligentní scénář, režijní bravura, kterou Olmer někde později poztrácel a posledním hřebíčkem do rakve jiným pokusům o film je neskutečná hudba Stivína (byl to Schelinger nebo ne?). Nakonci hrdina stojí nahý a ponížený před daleko delším tunelem, ale ta jízda za to určitě stála.

Rozpuštěný a vypuštěný (1984)

Nesmrtelnost v dějinách detektivek. To je tento přepis Vraždy v salónním kupé. Co k tomu dodat? Smoljak a Svěrák, to je české rodinné stříbro. Škoda jen, že Trachtu nehrál Svěrák a Hlaváčka Brukner. To bych ale už neměl hvězdičky.

Kulový blesk (1978)

Opět film nabitý Smoljakem a Svěrákem. Jejich až komorní a inteligentní humor je stravitelný i po několika projekcích.

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Filmu trochu chybí více vlivu Smoljaka a Svěráka. Někde jsem četl, že Sobota zde dostal hodně prostoru a je to bohužel vidět. To však neznamená, že to není vtipné. Je.

Veselé příhody z natáčení (1988) (pořad)

Jaké jiné hodnocení pro krále českého humoru? Veselé příhody veselých pánů, kterým rádi a zdatně sekundují všechny hvězdy našeho filmového nebe..

JCVD (2008)

S kýmkoliv jiným by to asi nemělo takovou šťávu. Van damme prostě svůj dosavadní život natřel na chleba a dal nám to sníst. Tento nápad musím kvitovat s povděkem, když se ukazuje, že on není akční zabiják ale strejc s kruhy pod očima a touhou něco sdělit. Film byl svižný a já jsem se, zejména kvůli nové roli tohoto páprdi, vůbec nenudil. Moc jsem nepochopil režisérův pokus v jednom okamžiku nahlédnout na danou situaci z jiného úhlu kamery - byl prakticky totožný a nepřinesl skoro nic nového. No nevadí. Snad se dočkáme exhumace dalších žhavých hrdinů, třeba Stevena...

Podnájemník (2009)

Silné 2 hvězdy. Chvíli schizofrenie, chvíli realita, člověk nakonec nevěděl, kde vlastně je. K tomu násilné obviňování detektiva (což každého diváka pátera Knoxe dráždilo), ovšem bez znatelných následků. Děj občas oživovaly efekty jako například zrychlená kamera. Nebýt poslední minuty, byly by to slabší tři.

O princezně, která ráčkovala (1986) (TV film)

Krásná pohádka o snobismu okořeněná pěknými písničkami. No a Krampol konečně nehrál komunistu. Oskare, s tebou soucítím. Tvůj hořký příběh mě skoro dojal :-).

Rozervaná objetí (2009)

Brilantní španělova lovestory. Dynamicky vyprávěný příběh o lásce a posedlosti k ženě a lásky a posedlosti k filmu. Na začátku samoúčelná erotika, na konci trochu laciná hra na pravdu. Uprostřed však nervydrásající skorothriller s krásnou Penelope a dvěma filmy, které by asi každý chtěl vidět - Daruj krev a ještě jeden s kuframa(nevzpomenu si jak se jmenoval). Tento snímek je podán velmi civilně a působivě. Tak 90 %