Stůj, nebo maminka vystřelí! (1992)

Poctivé 3 *. Nejsem asi takový "intelektuál" jako většina místních superrecenzentů, ale pokud hodnotím tento film, nemůžu nevzpomenout několik scén, u kterých jsem se ( byť ne nahlas) zasmál a který mi celkem svižně utekl. Viděl jsem více nudnějších, ale zde více hodnocených blábolů. Sly není dokonalý, ale není možné mu vždy ze zásady ubrat 2 hvězdičky.

Znamení (2002)

Na konci jsem čekal, že vběhne na scénu Louis de Funes, ale zbytek filmu byl vynikající. Napětí s náhodně zabíranými vetřelci (určitě jedna z nejlepších scén ve světové kinematografii) a neopakovatelná atmosféra strachu z nepoznaného a neznámého v opuštěném domě u pole kukuřice. Asi nejpovedenější film tohoto autora.

Vesnice (2004)

Další film na jedno použití tohoto režiséra. Bohužel tentokrát s nepoměrně slabší pointou než předchozí snímky. Asi předzvěst horšího období tohoto umělce z dálného východu.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Trochu nevím, co si mám myslet. Hlavní motiv celého filmu stojí dost na vodě a efekt, který tvůrci chtli dosáhnout interakcí normálních lidí s Buttonem se jaksi nedostavil. Kdyby neměl tuto vlastnost, nic by se zřejmě nestalo. Konec mne ovšem dojal. Sám mám čerstvě narozeného synka a proto na mne laciné scény s dětmi působí. Silné 3*

Rodáci (1988) (seriál) odpad!

Ale byly tam občas dobrý kozy.

Florenc 13,30 (1957)

Pepíček Bek zase ukazuje zuby a veze za sebou přehlídku minulých i budoucích hereckých hvězd, které ve snesitelné míře sem tam vtipně moralizují a poukazují a parodují... aby nakonec Lohniský jako vždy doplatil na to své čtení. Šlo to.

Nahota na prodej (1993)

Olmerův pokus o americký akčňák bez akce a bez Ameriky.

Tankový prapor (1991)

Ať je to jak chce, já se u tohoto filmu bavím vždy. Možná je to tím, že jsem na vojně byl. Něch žije ESESESER.

Bony a klid (1987)

Hra režimního filmu na Hollywood prostřednictvím lokální satiry na nešvary v socialistickém soužití. Aspoň že tam byl nějaký ten sex a Frankie Goes ...

Strašidlo cantervillské (1989) (TV film)

Trochu dětinské ale výborné výkony Bartošky a Bohdalové leccos vyhladí.