Zítra se bude tančit všude (1952) odpad!

Z principu odpad. Několik pětihvězdičkových scén však ve filmu je a ty doporučuji znalcům a obdivovatelům braku. Dávají totiž slovu trapnost zcela nový rozměr. Scénář této hrůzy je klasika. Několik naivních rozšklebených troubů svou demencí nakazí ostatní, kteří se nadšeně zapojí do budování socialismu. Tady je to okořeněno lidovou tvořivostí. Za zmínku ještě stojí roztomilý Nesvadba a charismatický, ještě mladý, Adamíra. Ten se měl narodit jinde.

Posel budoucnosti (1997)

Tento film asi nejlíp vystihla socha na konci. Velmi špatné filmy od Winorskiho nabo Wooda se hodnotí podle toho, jak moc blbé jsou na to, aby byly zábavné. Myslím, že tady se to podařilo u filmu tzv. Ačkové provenience. Klobouk dolů. Costner asi úplně ztratil soudnost .

Vodní svět (1995)

Myslím, že námět neměl chybu. Vlastně i skoro celý film bylprošpikoaný dobrými nápady a představa světa bez souše neměl moc věcných nepřekonatelných chyb. Nebýt vyloženě ustřihnutého konce (asi došly peníze), mohl jsem uvažovat i o pěti. Rozhodně tento námět měl skvělý potenciál. Škoda.

Mladé víno (1986) odpad!

Trapné víno pokračuje. A stahuje s sebou další a další hvězdy tehdejšího lumpenproletářského Československa. Ještěže se alespoň vrátila hudba z prvního dílu. Jako jediná cenná ingredience tohoto komunistického zvratku.

District 9 (2009)

Tak to byla jízda. Ultramoderní film s originální myšlenkou bez přehnaného amerického patosu. Brutální scény v dokumentárním stylu s úžasnými efekty. Nemám slov. Pro mne jednoznačná letošní jednička.

Zralé víno (1981) odpad!

Vrchol trapnosti normalizační kinematografie a Vladimíra Menšíka. Kdo tomuto filmu dal 4 nebo dokonce 5 hvězdiček je u mě komunistické přiblblé hovado.

Veřejní nepřátelé (2009)

Lehce nadprůměrný gangsterský film. Depp vypadá divně jako na plakátu z filmu, jeho partnerka na tom není o nic líp. 2hodiny a dvacet minut trvající honička mezi policajty a Deppem, vše ve stylu nepadnoucích obleků na míru, klobouků, kulatých zásobníků a krví nasáklých sedadel Chryslerů ze třicátých let. Já jsem to přežil, ale dal by se z toho udělat solidní 5dílný seriál. Proč se točí tak dlouhé filmy...

Vše o mé matce (1999)

Znovu se mi potvrdilo, že nerozumím světu žen. Obávám se však, že ani Almodovar úplně ne.Tento mužůprostý snímek se snažil ukázat ženy se všemi jejich slabostmi, běsy a emocemi. Samozřejmě zde nenajdete normální ženu od plotny, ale co si budem povídat, ať mají tituly nebo ne, ať jsou dojičky či učitelky, ať lesby nebo nymfy, škaredé či krásné, všechny mají něco společného, ale já nevím co. Tomu my muži neporozumíme. Pokud se o to jen pokusíme, skončíme jako Lola. Příběh, silná struna Almodovarových filmů, zde zlehka nabírá na obrátkách, proplétá se osudy podivných existencí, aby zprvu nesmyslně obhajoval jejich podivnosti, ale tyto potom zručně využil pro další děj tohoto spíše vážného filmu. Konec je však všeříkající, kdo měli problém a kazili tak happy end, umřeli a ti, na kom nám nejvíce záleželo, zázrakem přežili. Až na některé příliš náhodné dramatické scény vynikající kousek, ale pro mne až za "Rozervanými objetími" . Silné 4*

Donnie Darko (2001)

Jsou dvě roviny, na kterých film plyne. Ta první je herec hlavní role, režie, hudba. Druhá rovina je scénář. Mně se tyto dvě roviny neprotly a bohužel i přes takřka nadlidskou soustředěnost jsem vše asi úplně nepochopil. Jsem odkojen Lynchem a tak ne vždy pátrám po smyslu každé minuty ve filmu, ale tady mi atmosféra děje tento nedostatek nenahradila zcela. Přesto i tak se snímku podařilo namíchat vkusný koktejl hustého očekávání s lehkým milostným motivem a jemným metafyzičnem se scifi aroma, který byl ovšem završen (mým) nepochopením ani ne tak děje, jako spíš jeho smyslem.

Sex 100+1 (2007)

S každou minutou hvězdiček ubývalo. Kdyby tvůrci ubrali na stopáži, přidali na humoru a nahých ženách, udrželo by si to 4. Takto slabé 3.