Frekvence (2000)

Zpracování dobré, i slza ukápla. Jednu hvězdu mínus za moc ambiciózní námět, který má tolik chyb, kolik jich má každý film o cestování v čase. No tento možná o něco málo míň

Milionář z chatrče (2008)

Hodnotím bez posledních titulků, protože ty mi zkazily dojem z tohoto díla. Šokující pohled na dnešní Indii prostřednictvím soutěže "Chcete být milionářem" asi zasáhl každého. Dva chlapci se vydávají po smrti své matky do života, kde velmi rychle dospějí a stanou se součástí Indické blamáže. Láska jednoho z nich k dívce mu, přestože proti jeho vůli, dá možnost odtrhnout se od tohoto pekla a dostat se dokonce do VIP sekce celé země. Happyend na konci je jen logickým závěrem celého filmu. Ovšem takových milionářů u tak lehkých otázek by u nás byly stovky. PS: Pořád se nemůžu přenést přes ten přiblblý tanec u závěrečných titulků. Tak zprasit film může jenom totální blb. Musím vyvíjet spoustu sil, abych si tím úplně nezkazil ten film. Takže já doporučuji po posledním záběru vypnout televizi nebo si obalit hlavu něčím neprůhledným. kokoti

Acid House (1998)

Co na to říct? Deprese. Jestli chtěl režisér vyvolat depresi, povedlo se mu to dokonale. Depresivní reálie, depresivní život, hlavní hrdinové a jejich rodiče, depresivní moucha a robertek v prdeli jeho otce, depresivní všechno. Opravdu. Naději nikdo nemá. nelze o ní ani uvažovat. Film černý jako bota. Deprese se valí z tohoto snímku jako velká voda a celého vás pohltí. Nenudil jsem se, ale zůstal opařený jako čerstvě zabité prase...

Fresh Prince (1990) (seriál)

Seriál pro mladé černochy. Je neuvěřitelné, že se točí tak rasistické sitcomy jako tento a Cosby show. V těchto seriálech a i dalších filmech nebo třeba hudebních klipech to vypadá, jakoby na světě byla jediná rasa. Jinak pár dílů jsem viděl a špatný to nebylo...

Účastníci zájezdu (2006)

Moje žena mě přinutila(ani se neptejte čím), abych dal za pět. Já jsem film viděl jednou a samozřejmě mě nejvíc upoutaly kelímky. Řekl bych solidní oddychovka, kdy se ale režisérovi nepodařlo dát všem postavám věrohodný charakter a tak se vtipné okamžiky ztrácely v monotónnosti davu a zase to zůstalo všechno na Liškovi. Ten už zachránil nejeden film. Takže za pět, ale pro mne za 3. (pst)

Půlnoční kovboj (1969)

Stará dobrá klasika o lidských touhách, naivitě, přátelství, vychcanosti, smutku, hlouposti, nelásce a vůbec lidskosti podbarvená hudbou, která vyvolává melancholickou níladu i po 40 letech.

Muž bez stínu (2000)

Skvělé detailní triky a scénář, který do poloviny nemá trhliny. Trocha laciných bodů navíc jako přehlídka prsou skoro všech přítomných dam, potoky krve a na konci zbytečně nesmrtelný Bacon při nesmyslném masakru. Těšil jsem se, že s tímto potenciálem uvidíme trochu více možností, jak využít neviditelnosti. Vždyť kdo si to v životě nepřál. A neznahaňba Verhoeven k tomu skýtal všechny předpoklady. Škoda.

Caligula (1979)

Přestože je Tinto Brass dle zdejších estétů brakový režisér, mám ho rád, protože je jeden z mála, který netrpí přehnaným studem a nestydí se zaplnit děj erotikou, mnohdy až v samoúčelném množství. Četl jsem knihu Caligula truchlivý bůh, která zřejmě byla předlohou tohoto díla a na tomto zpracování nevidím zásadních chyb jak faktických tak uměleckých. Tento takřka velkofilm naplňuje obecné představy o bláznovi a dosud nepochopeném tyranovi, před kterým si nemohl být nikdo ničím jist. V dějinách jich takových bylo více a někteří jsou dosud dokonce uctíváni. Násilí, brutalita, sex a bizarnost, to je Brassova parketa a bylo štěstím, že se tohoto snímku chopil. Myslím, že právě toto dílo je oproti jiným a uctívanějším cennější právě proto, že zachycuje (možná náhodně kvůli tomu, že je Brass přece jen čuňas) tehdejší dobu adekvátně realitě. Doufejme jenom, že z naší doby nebude v budoucnu žádný takový film i když Sarkozy a spol. by se určitě Calligulou stát chtěli.

Na odstřel (2009)

Klasický zašmodrchaný thriller a nejedním překvapením. Je už zvykem, že vše se dozvíme až v poslední minutě a že jde o hlavního (skoro) hrdinu. Bohužel, na začátku filmu jsem to z legrace nadhodil a na konci jsme se se ženou na sebe jen smutně podívali. Jinak se režisér a scénarista snažili držet ukrutné tempo za každou cenu takže jim na konci zřejmě došel trochu dech a tak zázračná telepatie nájemného vraha, který přesně odhadl, kde se bude Crowe v závěru filmu nacházet a nedovysvětlená účast Affleckovy manželky na celém "příběhu"(s tím mě strašně celej film srali) musela trochu ulehčit deadline, kterou měli asi k dispozici. 3,5*.

Screamers - Hlasy z podzemí (1995)

Celkem ambiciózní námět, ale zřejmě chuďoučký rozpočet a laciný scénárista. Planeta sice vypadá pochmurně, ale nechce se mi věřit, že za 50 let bude lidstvo na tak prachmizerné technické úrovni- Vždyť neměli ani pořádné oblečení a stavby jsou jak nějaké zapomenuté silo zaniklého JZD. Samotná dějová linka je obstojná, i když scénárista zdaleka nevychytal všechny mouchy z prstu vycucaných zápletek a to některé byly velikosti slona. Úroveň postupně stoupala, ale více a více lidí byli roboti, a zhruba v polovině se odrazila od stropu a v hangárovém finále se scénář stočil k třetiřadé uslintané romantice, kde roboti milují lidi a hlavní hrdina, třebaže loď odlétá za 30 sekund, má čas na sáhodlouhé milostné tokání s tímto strojem, který krátce předtím obohatl film o několik figur kung-fu. Celkově ale za slabší 3.