6. den (2000)

Arnoldovský post terminátorní film snažící se protlačit hlavního hrdinu zpět na vrchol holywoodských společenských žebříčků. Leč marně. Film není vyloženě slabý,ale chybí mu drajv a arnoldovy svaly. Republikánský náhled na klonování člověka tento film taky dost sráží a unylá akce s marnými pokusy o vtip ( typu Muži v černém ) jej do první ligy nepošlou. Pro mě 50% za některé dobré scifi scény.

Aeon Flux (2005)

Pěkná exhibice Charlize v úžasných oblečcích a vylepšená kamarádka, to jsou ty hvězdičky navíc. Bohužel je to asi tak vše. Pokus o nějakou high-tech podívanou moc nevyšel, naivní scénář také neuchvátil a těch pár dobrých nápadů (kuličky a zprávy v tabletkách) film nezachránilo. Ale pohled to byl příjemný.

Příběh Alvina Straighta (1999)

Největší šílenost Davda Lynche. Jestli film Mazací hlava nebyl nikdy nikým(dle Lynchových slov) pochopen, je tento snímek v jeho těsném závěsu. Prachobyčejný příběh starého muže, který se přesouvá z bodu A do bodu B na sekačce, po cestě hovoří s několika lidmi, má technické potíže a moralizuje, kde může, tedy příběh bez jakýchkoliv ambicí je tak odlišný od jiných snímků tohoto autora, až se člověk musí ptát, proč jej natočil nebo proč natočil ty ostatní. Přesto mistr atmosféry nezklamal ani tady. Letecké záběry zemědělství USA, krásná hudba a pomalost celého snímku - hrají zde jen staří (a pomalí) lidé (až na jednu cácorku, která neumí zdravit a děkovat) vytváří pocity, které člověka udrží celé 2 hodiny ve velmi příjemném nudyprostém rozpoložení. Já bych dal hvězdičky 4 ale má žena mě přemluvila k pěti. No moc jsem se nebránil.

DS-70 nevyjíždí (1949)

Velmi příjemná stopáž. To je ta hvězdička. Jinak sterilní, uměle nadšenecký blábol, jehož cílem bylo samozřejmě ukázat všem pomýleným tu pravou cestu. Cestu socialismu. urááááá

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Mám asi smůlu, že jsem film viděl poprvé až nyní, ke všemu ve svých bezmála 35 letech. Ke konci jsem byl rád, že ten pitomec odletěl pryč. Na dnešní dobu příliš roztahané a nudné. Nakonec asi to je důvod, proč filmy tohoto režiséra ne vždy dokoukám celé.

Andělé a démoni (2009)

Plusy: přímočarost, geniálně rychlé soudy hlavního hrdiny, krásná vševědoucí fyzička a nečekané převrácení celého děje. Zápory: přílišná přímočarost, příliš geniální soudy hlavího hrdiny, krásná vševědoucí fyzička a přílišné převrácení celého děje na konci. Jinak nenudil jsem se, ale ničím se tento film v hlavě nezaháčkoval.

Mechanik (2004)

Film pro odpůrce Balea jako jsem (byl) já. Úžasný mix temné čapkovsko-Kafkovské atmosféry, skvělé hudby a monstrózního Balea. Jeden z mála filmů na jedno použití, který unese i více shlédnutí. Scénář sice není moc nápaditý a "zrada" se dá poměrně brzy odhalit, ale cesta k vyřešení celé poměrně jednoduché rovnice je maximálně využitá a diváka nenechá ani na chvíli vydechnout. Nutno dodat, že Bale je velmi výrazný činitel v hodnocení filmu, možná nejvýraznější. A to je pro mne největší překvapení tohoto díla.

Legenda o "1900" (1998)

Za hudbu však plný počet. Bohužel jsem už dlouho neviděl tak vynucený patos a militantní sentiment. Režisér s až pionýrsky naivním scénářem a podivnými scénami s tančícím klavírem, přitrouble se tvářícím trumpetistou a mudrujícím klavíristou vybudoval prázdný obal s tunami krystalicky čistých charakterů, které nikam nespějí a jedním zásadním zvratem. Klavírista totiž začal excelovat na klavír při prvním doteku s klávesami :-).

Slepice a kostelník (1950) odpad!

Prasárna, jakou jsem dlouho neviděl. Zřejmý důkaz o tom, že Burian byl ochoten sloužit komukoliv a za jakoukoliv cenu. Kvalitu filmu nemá cenu hodnotit. Žádnou totiž nemá. A upřímně řečeno, nechápu jiné hodnocení než odpad. To jste opravdu viděli i horší a nebezpečnější filmy? To vám opravdu nevadí rozjuchaní zachlazení pionýři typu Bek, Korbelář a Kemr?

Vlk (1994)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Není to žádná extáze umění ani bůhvíjak strašidelný horor. Klasický příběh s dokonalými protihráči (Nicholson Spader), úžasnou scénou v lese, hezkou pfeifer a to celé přivedeno k dokonalosti hudbou Moriconeho. Já se obyčejně dívám na filmy pouze jednou, ale některá díla se prostě neomrzí.