Pí a jeho život (2012)

Audiovizuálna chuťovka so zaujímavou pointou na záver. Všetko sa dá vyrozprávať na X spôsobov. Záleží len na tom ako si veci chceme pamätať a čo chcú ostatní počuť. To je často jediné na čom záleží. Najviac sa mi aj tak páčil ten rozprávaný začiatok a to že mu potom Perún jasne ukázal kto je pán, aby mu tie nezmysly vyhnal z hlavy. Nepomohlo. A po 2. pozretí dodám - ak máte doma 3D tv a neviete čo s ňou, tak odporúčam tento film. Nie som fanúšikom 3D, ale toto bol zážitok.

Albert Nobbs (2011)

Čo veľmi oceňujem je že film ukázal túžby a dôvody postáv prečo žili tak ako žili, ale nikoho z nich nesúdil. Necítil som žiadny pátos či filmové lobby menšín s potrebou poučovať diváka. Dej bol vyrovnaný a zaujímavý, prostredie pochmúrne. Práve vďaka nevtieravosti s akou prezentovali životné údely hrdinov si ma ten film získal. Nespravili z nich žiadnych chudáčikov na okraji spoločnosti,naopak, každý, aj tí ostatní okolo tam mali svoje problémy. Bez rozdielu.

Fontána (2006)

Dopozeral som to a dlho som rozmýšľal čo napísať. Hmm. Krásne, magické a tajomné. Skvelá hudba. Scény čo sa vryjú do pamäte. A sklamanie jak hovado. Nuda. ..aby som to vysvetlil: Odporúčanie a záplava 5hviezdičkových recenzií u mňa urobili svoje a na film som sa tešil. Úvodná scéna conquistadora ma nadobro dostala a ja som čakal čo bude ďalej. A o tom bolo celé pozeranie filmu. Čakal som na ďalšiu zaujímavú scénu a čakal. A medzitým som sa nudil. Podobný pocit ako v Requiem for a Dream v strede filmu keď sa to začalo vliecť. Pozeranie nasilu len preto že som vedel že časti toho filmu sú dokonalé a ešte ma nejaké z nich čakajú. Ten film bol ako Disko keksy. Minúty som jedol tú priemernú sušienku, len aby som si mohol sem tam zgustnúť na chutnej nápni. Je veľmi pravdepodobné že v budúcnosti po 2.pozretí zmením názor. Teraz však nie. Aj keď mám v hlave ešte stále tú krásnu hudbu a film na mňa urobil dojem, znova si ho tak skoro nepustím. To by mi za to museli zaplatiť.

Kdo přežije (2000) (pořad)

Veľká škoda že v dobe kedy u nás reality shows vypĺňajú väčšinu prime timov v televíziách sme kŕmení všemožným odpadom a toto nás obchádza. Zle naklonovaný "Celebrity camp" ktorý kedysi bežal ako náhrada určite nestačil. Čo sa mi páči najviac je že nakoniec mali samotní súťažiaci možnosť ovplyvniť výsledok a samozrejme prostredie.

Vetřelec (1979)

Mám rád celú sériu a pôvodne bola mojim obľúbencom akčnejšia dvojka. S odstupom času som však zistil že práve tento film si naozaj dokážem vychutnať aj pri opakovanom pozeraní. Všímať si detaily, vidieť ako sa to všetko mohlo tak vyvinúť a dôjsť aj na to kto z nich to najviac pokašľal. Teraz už viem. Keď sa kričí že treba uhnúť, tak treba sakra uhnúť!

Batman (1989)

Nová trilógia od Nolana je výborná, toto je neprekonateľné. Najlepší Batman. Hot Nicole. Kultové scény a hlášky. a toto: atmosféra ....ešte raz: a t m o s f é r a

Barbar Conan (1982)

Pri Pánovi Prsteňov som sa toho bál. Pri novom Barbarovi Conanovi som v to dúfal. Pri Hobbitovi som v to veril. Nikdy sa to však nestalo a nikdy sa nestane, pretože prekonanie tohto filmu ako kultového fantasy príbehu je zdá sa nemožné.

Girls Against Boys (2012)

Už dávno ma nezanechal nejaký film s tak zmiešanými pocitmi. Tú zatrpknutú šialenú kravu nenávidiacu všetko čo má penis som nemohol ani cítiť a hlavná hrdinka bola doslova neuveriteľná v tom najhoršom zmysle slova. Psychika tej postavy sa menila s každou scénou. Klasický revenge príbeh tiež nič nového a klišé koniec si to tak veľmi pýtalo nemať, že ho tam asi naschvál dali aby urazili diváka čo by ten film mohol mať rád. Na druhú stranu to malo akúsi magickú atmosféru aj vďaka skvelej hudbe, zaujímavým prechodom medzi scénami a celkovo ma to bavilo. Hovadina.. ale dobré to bolo. ..hmm

Bučkovi - slunce, seno, vesnice (2013) (pořad)

Pred napísaním komentu som prebehol ten súpis "odpad" komentárov dolu a čo som sa chystal napísať bolo naplno vystihnuté u Yelush. Toto je silná facka všetkým rádobyvtipným slovenským komédiám a seriálom čo teraz vznikajú. V rovnakom období vypustení Sekerovci sú v porovnaní s týmto ťažko zaraditeľným brakom úplny shit. Čo sa v "komédiách" snažia zahrať, tu len nastageujú a natočia. Je to zároveň smiešne, zároveň smutné ale toto je Slovensko. Aspoň jeho časť čo sa nehrá na niečo viac. Bučkovci za to majú určite primerane zaplatené, primerane sa bavia, pseudointelektuáli majú o 1 možnosť tvrdiť že to nepozerajú navyše .. som zvedvý koľko ľudí čo nadávajú že je to prízemné by vedeli do slepej mapy zakresliť kde je Sihla. Stavím sa že polovica ani nevie kde je Brezno. Keď už nič iné, Bučkovci nastavili zrkadlo a ukázali aká je úroveň súčasnej slovenskej televíznej produkcie. Zober kameru do ruky, nájdi nejakú slovenskú rodinu na dedine a natočíš aj tak lepšiu vec ako v exkluzívnom štúdiu s hercami. ...je to zlé