Firma (1993)

Dobrý film, ale na knihu nemá. Preto 3* a a nie 4.

Panelák (2008) (seriál)

Dávam 3* pretože je to jeden z tých lepších seriálov našej doby komerčných televízií na slovensku.Zvyšok je skutočne poväčšinou odpad. Kto od toho čaká umelecký zážitok, slzu v oku a chce o tomto diele diskutovať v art galérii plnej nezávislých umelcov s šálmi v lete na krku popíjajúcich archívne víno a pochutnávajúcich si na bio-syre ten nech radšej vypne TV (ak ju vlastní - pretože nevlastniť ju je údajne cool a dáva [ +8 int +15 spi +5 mana per5sec] buff). Súčasné diely (1-2*) sú už slabší vývar, na začiatku (4*) to bolo omnoho zábavnejšie. A opakujem - hodnotím to ako TV seriál, pretože ani "Friends" som neporovnával s "Valhalla rising".

Kráčející skála (2004)

Po tom čo u mňa Mission Impossible (1) a podobné veci pochovali lásku k novším akčným filmom prišlo toto ako príjemné prekvapenie. Žiadna megalománia, tlmiče, zachraňovanie sveta, hackeri a laserové poplašné systémy či výbuchy lietadiel. Proste len klasický otrepaný príbeh a jednoduchá akčná show čo sa na nič nehrá.

Cesta bojovníka (2007)

Pre náročného diváka nepochybne odpad, pre mňa ako fanúšika fantasy zábavný oddychový film ktorý som bral s nadhľadom a vôbec som sa pri ňom nenudil. Treba to tak aj brať - nie ako "dokumentárny film o vikingoch a severnej amerike" ale ako zábavnú akčnú jazdu zľahka inšpirovanú históriou odohrávajúcu sa vo vymyslenom svete. A hneď to bude stráviteľnejšie.

Tunel smrti (2005) odpad!

Ak ste náročný divák, tomuto filmu sa vyhnite. Ak nemáte radi horrory, tiež sa mu vyhnite. No ak ste niekto kto má rád horrory a vyvražďovačky a viete prižmúriť oko nad prízemnosťou, neoriginalitou, chybami v logike a pozliepaným dejom bez invencie ... aj tak sa tomu vyhnite! ..priznám sa že hodnotím a komentujem aniž by som to dopozeral, nedokázal to však nikto z nás troch čo sme si to kedysi požičali z dvd požičovne.

Requiem za sen (2000)

Začiatok zaujal, stred sa trochu vliekol až som už rozmýšľal nad 2* ale ten záver ma posadil na zadok. Milujem filmy s pointou alebo čo vygradujú až na konci. Toto bola pecka ...a každý má čo chcel.

Samotáři (2000)

Overrated. Asi najpreceňovanejší český film čo poznáam. Že je tam pár kultových hlášok je nesporné. V zrovnaní s inými českými klenotmi však pre mňa naprostý priemer. Je to skôr o postaváach ako o nejakom prepracovanom deji, takže sa to vlečie ako žuvačka. Komu sadnú ten si dokáaže film vychutnať v plnej kráse 4-5*. Mne nesadli.

Spider-Man (2002)

Neatraktívny spiderman a jeho polovička jak by dal. Nie som fanúšik comixov, napriek tomu si adaptáacie čas od času pozriem. Očakávam pri tom že hlavný hrdina bude mať nejakú charizmu a iskru ( a to aj v jeho civilnej "trtko" verzii aspoň v náznaku). A keď zbadám tú jeho vysnívanú budúcu pani "Superhrdinovú" tak padnem na zadok a budem slintať. Tu však straší prispatý a nudný Tobey a popri ňom... neviem ako to napísať, ale stačí sa prejsť po nejakom slovenskom meste a do 5 minút nájdete 10 krajších žien. Zvyšok filmu okrem postáv ujde, aj keď trochu sa to zbytočne ťahá. Výber hercov hlavných hrdinov a ich výkon ale katastrofa - teda aspoň pre mňa.

Zavraždění Johna Lennona (2007)

Nudné, sterilné. Keď rozmýšľam nad tým čím mal asi tento film zaujať mám dojem že vsadili všetko na jednu kartu - na hlavnú postavu. Nevyšlo, teda aspoň u mňa.

Doghouse (2009)

Perfektne pripravené podľa receptu "zombie komédia". Každá hlúposť ktorú hlavní hrdinovia vyvedú má svoj zmysel aby vyústila do vtipu a film sa na nič seriózne ani nehrá. Zombies sú sympatické chicks a chlapi sú typický chlapi. Anglická oddychovka.