Ledová archa (2013)

Iné, neotrepané, zvláštne a rozmanité. Film ktorý postupne prekvapoval. Vždy keď som sa chystal nadávať že niečo je blbosť, prišli s vysvetlením. Aj keď často na hranici uveriteľnosti, ale predsa. Kľudne by to mohlo byť dejisko ďalšieho Bioshocku.

Delikatesy (1991)

Výborný úvod, zaujímavé postavičky, bizarné prostredie, parádna atmosféra. Dej ale zaostáva, nebavilo ma to tak ako som si myslel po 5tich minútach.

Vzpomínky na lásku (2004)

Takmer som pri tom dostal Alzheimera aj ja. Asi preto som na konci zabudol aká dokonalá bola prvá cca polovica filmu. Proste skvelá.

Hořící keř (2013) (TV film)

Veľmi dobre nakrútený skutočný príbeh. Nič menej, ale ani viac. To najsilnejšie čo film má = schopnosť dojať a pôsobiť na divákove city má aj kopa iných. V podstate akýkoľvek dokument o okupácii či nežnej revolúcii. Takže oddeľujem silu kúzla od podstaty a je to za 3. Naozaj objektívne by to asi vedeli ohodnotiť len cudzinci.

12 let v řetězech (2013)

Keby sa tam rozreve ešte jeden z nich ak asi spácham samovraždu.

Nebezpečná známost (2005)

Nepríjemná debilina so škaredými hercami´v odpornom dome. Jedna zaujímavá scéna za film. Obrovské sklamanie.

Morke (2005)

Dokonale mrazivý film bez toho že by tvorcovia museli tlačiť na pílu. Atmosférou to čo som čakal keď som zbadal názov. A tlouštík čistokrvné stelesnenie slizáka. Brrr. Fuj, parádny bol.

V Číně jedí psy (1999)

Harald by mal dostat Nobelovu cenu za Mier. Nezabiť toho jeho brata - takého debila, to si zaslúži obdiv. Začiatok filmu taký nejaký rozpačitý, záver čistý trolling diváka. Nebola to zlá komédia, ale kto videl tento druh humoru v o level lepších filmoch, pochopí moje hodnotenie. Groene Slagtere či Jablká to proste nie sú.

Frajeři ve Vegas (2013)

Produkčná linka z ktorej na pásoch vychádzajú filmy ako výrobky. Polnoc. Spln. Kdesi zahúka sova a zavyje vlk. Vtom niekto schmatne páku na ovládanie kvality a prepne z mid-range na low-end. Páka sa zasekne niekde v strede medzi nimi a spustí sa výroba. Predvolená kombinácia príchute je až do rána nastavená poslednou šichtou na "mierne citové vydieranie, party a starí ľudia". Sabotér sa márne snaží na poslednú chvíľu prepnúť počet známych hercov z 3 na 4. Nejde to. Nakonieco to vzdá a ručne zadá " add Kevin Kline", pýtajúc sa sám seba who the f... is that guy? Stihol to. Z pásu vychádza produkt...