The To Do List (2013)

Ukážka ako sa to dá keď už niekomu dôjdu nápady.. Tiež bolo príliš vidno že herečka je staršia ako postava ktorú hrá, bolo to až smiešne.

Stoker (2013)

Navoněná bída. Perfektne spracovaný film úplne o ničom. Asi jediné čo sa mi páčilo bola tá zvláštna kamera a Nicole tu vyzerala fakt že dobre. Síce aj atmosféru to malo svojskú a pár scén prinieslo zimomriavky, ale celé to nejak nemalo hlavu a pätu. Pri záverečnom zábere si hovorím " ak ste mi toto chceli povedať, tak to naozaj škoda tej jeden a pol hodiny času".

Elysium (2013)

...a haldy smetí zmizli samé od seba, vzduch bol zrazu čistý, vyhynuté zvieratá ožili, domy boli omietnuté, predzáhradky plné kvetov. Všetci sa mali radi, zdroje boli zrazu nekonečné, ľudia mali "istoty" a prístup k špičkovému zdravotníctvu zdarma. Aj v Afrike. Výborný film s koncom ktorý je totálny BULLSHIT. Trošku menej ideálov by to chcelo a bolo by to fajn. Ale explózie tiel boli namakané.

Východisko (2006)

Jediným prínosom tohto filmu je, že keby sa ma niekto spýtal: čo je najslabší film s Mikkelsenom, tak by som konečne vedel zfleku odpovedať. Toto.

Osamělý jezdec (2013)

Úplne v pohode oddychovka. Asi jediné čo mi vadí je že hlavným hrdinom dajú riešenie na dosah, lebo arcilotor je dolapiteľný lusknutím prsta, mohol by byť koniec filmu, no stane sa niečo neočakávané a film sa ťahá ďalej dobrú tretinu. Problém je že to každý očakáva a tak to prestáva plniť funkciu. Napriek tomu že to bolo plné prvoplánových vtipov, som sa sem tam aj nasmial, hlavne pri záverečnej vlakovej naháňačke.

Mortal Instruments: Město z kostí (2013)

Ono by to bolo celé dobré, ale ja som celý film netušil prečo všetci riešia ten kalich. Tým pádom som vôbec nerozumel motivácii postáv, nechápal som prečo ho stále niekto chce a prečo je taký dôležitý. Síce je fajn že je to významný predmet, ale čo sakra spôoobí? Je síce možné že som vysvetlenie prespal, ale zalomil som až v neskorších fázach filmu a "nespi, pozeraj" prišlo veľmi rýchlo. Jedno zaujímavé poučenie však film priniesol: ak ti niečo vybuchlo v byte, choď si najskôr pokecať so susedou, požiar počká - môžeš ho uhasiť aj neskôr.

Společnost mrtvých básníků (1989)

Robin Williams mladý, tak som dúfal že sa naňho bude dať pozerať. A ono nie, ten nechutný úchylný pohľad mal už aj tu. Silná myšlienka, štipka umeleckosti a k tomu niekoľkopercentná atmosféra čo sa vznáša nad celým filmom ako ranná hmla.

Muž z oceli (2013)

Keby ten záver rovnako otrepaný ako v remaku Total Recall s ozvenou Independence Day nehyzdil záver filmu, mohlo byť aj za 5. Na druhú stranu sám netuším ako by som to inak ukončil ja na ich mieste. Veľmi sa mi páčili akčné scény, bitky v meste boli priam dokonalé. Superman bol konečne poriadny týpek, nie nejaký trtko z hornej police. Lois sa mi nepáčila vôbec. Síce uznávam že aj blondínami sú chlapi (ostatní) živí, ale proste mi tam vôbec tá herečka nesedela. Hodila sa tam asi ako sardinka na čerešňovú tortu. Som zvedavý v koľkých akčných filmoch si ešte hlavný záporák pred finálnym showdown vyzlečie ochrannú kombinézu...

Volání Cthulhu (2005)

Čiernobiele, nemé. Nechal som sa nachytať červeným hodnotením. Na toto naozaj nemám čas, vraciam sa radšej do mojej jaskyne zisťovať ako sa dá založiť oheň, prípadne vymyslieť koleso. BRR... čo to trepem, veď je rok 2013!