Opravdová kuráž (2010)

Ak by platila rovnosť že film = suma dobrých scén, tak by True Grit bola pecka. Rovnosť ale neplatí, takže môžem len skonštatovať že tie dobré scény ma bavili. Niektoré boli aj vtipné. Film True Grit bol dosť o ničom. Nesporný prínos má však v odkaze pre ľudstvo, že treba robiť pravidelne brušáky. Potom vás neuhryzne had.

Podfukáři (2013)

Malo to šťavu, dynamiku, štipku originality a tajomna, peknú blondínu čo nevyzerá ako barbie z hračkárstva a perfektnú scéenu s bitkou. Úplne mi to stačilo na príjemný filmový zážitok, takže som sa do roviny filozofie o správnosti, korektnosti a pitvania vyššieho zmyslu filmu nedostal. Môže byť.

Žena v černém (2012)

Ak si tvorcovia dali za cieľ natočiť priemerný horror, tak gratulujem, vyšlo im to. Bábiky, strašidelné hračky, duch ktorému ku šťastiu chýba oddelený príbuzný, ksichty v oknách na fotkách a ľakanie diváka, to je taká nejaká klasika čo nesklame ale ani neohúri. Ak tam predsa len bola nejaká štipka invencie, tak mi asi ušla.

Slunce, seno, erotika (1991)

Najslabšie z troch, ale po návrate z Chorvátska som pri tom umieral od smiechu. Trefa dočierneho .. ajhľa aj po 20 rokoch sú niektorí schopní voziť pivo na dovolenku, či nakladať na raňajkách do kabelky. Nahé scény zbytočné, dnes skôr nostalgicky pobavia. A hlášky "echt Gottwald" a "my sa už dnes máme lepšie ako zajtra" si snáď pamätá každý.

Velký Gatsby (2013)

Je druhá polovica augusta a zatiaľ suverénne najväčšie sklamanie tohto roka. Ďalší prípad kde trailer bol asi stokrát lepší ako samotný film. Začínalo to krásne ako filmový Bioshock, štýlové a krásne, potom tomu uštedrila jednu ranu tá debilná moderná hudba, druhú zadelil nesympatický Maguireho ksicht a dorazil to ten pokus o tajomno ktorý dopadol chaoticky a smiešne ako nejaká paródia na Burtonov film. Čo sa mi páčilo: scéna v Plaze (paráda, najlepšia časť filmu), štýl art deco a ženy v podväzkoch ..to však na lepšie hodnotenie nestačí. Ozaj a pointu buď pochopil len sám režisér, alebo nejako hlúpnem.

Imaginaerum (2012)

Ako sa vraví "Šuster drž sa kopyta". Nightwish by mali ostať radšej pri hudbe.

Rudý úsvit (1984)

Keď 80te roky a Amíci vs. Rusi, tak to radšej Rambo. Toto je strata času. Zbytočne dlhé stále o tom istom. Ale ak niekto nutne potrebuje vidieť Bejby, Švajceho (v dobe keď frčal Hriešny tanec, žiadny Svejzí neexistoval, takže rešpektujem históriu) a Charlieho Sheena pokope, ten nech si to pozrie. Inak ešte aj tie vrtuľníky boli v Rambovi viac cool. Že?

Rudý úsvit: Nová krev (2012)

Tak to bola ale somarina. Zas hromadenie náhody na náhode, americké vlastenectvo, umelo neschopný nepriateľ. Už som len čakal, akú korunu tomu nasadia záverom. Našťastie sa držali pri zemi. Podobný film ktorý sa mi páčil oveľa viac bol austrálsky "Tomorrow when the war began". Síce tu tiež nemá najlepšie hodnotenia, ale ten mal aspoň aký-taký dej.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Keby sa vianočný televízny program dal považovať za menu, toto by bolo na zozname alergénov. Most overrated pohádka of all times.

Nevědomí (2013)

Lannisterovi dorastajú končatiny,Etain sa naučila rozprávať, technika vydáva zvuky ako televízory Samsung, Island je všade a Morgan Freeman je väčší post-apo frajer ako nevidomý Denzel s bibliou v ruksaku. Ľudia sa po zásahu menia na iskry, tí VIP sú výnimkou. Tom Cruise pozeral príliš často Independence Day a jeho akožedružka nerozozná čísla.Nuž a teraz vážne. Dobrý, pozerateľný scifi film. Nič prevratné ani novátorské, ale poctivá práca s dobrým hudobným doprovodom. ..no a kde nie je island je čo? Predsa Amerika.