Wilbur se chce zabít (2002)

Film skôr o postavách ako o deji. Ten prekuknete už v tretine a ako sa to skončí vám bude jasné najneskôr v polovici. Každý je tam svojím spôsobom lúzer. Na tom je to celé postavené, v pochmúrnom meste v pochmúrnom počasí v pochmúrnom ročnom období sa pretĺkajú životom obyčajní ľudia. Celkom milé, priemerné a trochu nasilu dojímavé. Až tak že to vo mne ničím nepohlo. Videl som to len preto že tam hral Mikkelsen a okrem neho neviem vymenovať nejaké extra dôvody prečo to treba vidieť. Netreba. Možno tie 2 ktoré Wilbur nechcel. Hlupák. Mal si to radšej fakt hodiť.

Experiment (2001)

Remake sa mi páčil oveľa viac. Tu ma rušili tie zbytočné scény o tom čo akurát robí frajerka. Who cares? Mali toho provokatéra zmlátiť na začiatku do modra a poslať domov, možno by si tak všetci zarobili svoj vytúžený balík. A ten wannabe rebel by dostal čo chce. Aj ten koniec tu pôsobil dosť komicky, hoci bol vlastne strašnejší než v tom novšom filme.

Xena (1995) (seriál)

Doteraz nechápem podľa akého kľúča vyberali tú Gabrielu. Model kráska a špata vedľa seba aby vynikla krása tej prvej by fungoval. To že sa z tej druhej - šeredy B kategórie snažili v neskorších dieloch spraviť femme fatale bolo však už na hlavu postavené. Môj brat ešte v dobe keď to bežalo v premiére pekne zadefinoval prečo je Hercules lepší. "Lebo bojuje s monštrami a v Xene sú ako nepriatelia väčšinou obyčajní ľudia." To že ich bolo nespočet a vyzerali jeden ako druhý si asi všetci pamätáme. S odstupom času vidím jediný dôvod prečo by mohla byť lepšia Xena a tým je len Lucy Lawless. :)

Otevřená srdce (2002)

Presladené happyendy nemám príliš v láske ale tu by som ho veru bral všetkými desiatimi. Z tej vtierky mám ešte teraz žihľavku. Pfuj. Film sa mi veľmi ako celok nepáčil, mal pár silných scén, ale to spracovanie bolo strašné. Svetlo a'la inscenácia československej televízie z 80 rokov, zábery sem tam ako z VHS style rodinnej oslavy. Dokonca niekedy rodinný kamkordér ukradli deti a hrali si s tlačidlom nočného režimu. Určite zámer no výsledok ma neohromil. Emócie z toho kypeli, ale dokopy poslabšie ako porovnateľné filmy. Ešte aj nejaká hnusná iritujúca hudba na záver.

Po svatbě (2006)

Krásny film. Väčšinou som dojatý len keď zomrie nejaký hrdina čo predtým máchal mečom v hrdinskom príbehu. Toto sa mi však dostalo pod kožu a asi tri scény zo mňa spravili diváka a'la rumázgajúca pani pri telke lebo "ja som sa do toho tak vžila". Silné. Dojímavé jak hovado. Treba vidieť.

Blikající světla (2000)

Super kľudný film pretkaný absurdnými akciami a hláškami dávkovanými v skromnom množstve ale zato zabijáckej koncentrácii. Takmer vždy keď Arne niečo vyviedol som od smiechu takmer spadol zo stoličky. To isté keď jaeger šantil s Uzinou. To bol koniec.

Dealer (2012)

Nie zlé, ale ak by som to mal porovnať s originálom, tak asi 1*. Remake má byť iný. Iný musí znamenať lepší v ASPOŇ v jednom smere. Nech rozmýšľam akokoľvek, nič v čom by tento prekonal predchodcu nenachádzam. Anglický Tony pôsobí v porovnaní s Madsom až trápne. Chce byť "týpek", snaha je evidentná a vo výsledku je skôr "trtko". Hlavný hrdina mi bol síce sympatickejší, ale okrem detailných záberov na jeho tvár kde sa snažil o nejaké emócie, akoby nehral vôbec. Tá postava bola v ťažkých sračkách, človek je vtedy mimo, potí sa, má divný pohľad, kameň v žalúdku,submisívny výraz a vyzerá ako priposratý. Každý z nás asi pozná ten pocit keď vie že má na krku kapitálny prúser. Presne tak vyzeral Kodaňský Frank. Ten nový bol síce v pohode, ale nejak moc to neprežíval. Milo bol parádny tam aj tam. Dokonca aj scény s feťákmi a dealermi sa mi páčili viac tie staré. Samostatne fajn film, ale kto videl originál, asi bude sklamaný. Aj keď vždy záleží len na vkuse.

Hádej kdo? (2005)

Stále sa tvária že proti nemu bojujú. Napriek tomu ho všade pchajú. Je to únavné. Rasizmus v umelej forme. Je to trápne, neprirodzené a nie je to uveriteľné. Filmy tým trpia a ja ako divák tiež. Nalejme si čistého vína.

Řezníci (2003)

Hľadal som a našiel. Niečo čo ma nakopalo a šokovalo ako Ravenous. Toto. BOMBA. Čierny humor v tej najlepšej koncentrácii podávaný s vážnou tvárou na severský spôsob. Morbidita bez nutnosti ukazovať nechutné. Nádhera. Rôznorodí hrdinovia a slizký konkurent. Farár s jedinečným osudom aký inde nenájdete. Mads Mikkelsen ako naprostý magor a trtko. A dokonalá hádka v detskom štýle nakoniec. Desatoro obľúbených tras sa ak si to pozriem ešte raz!

Setkání v Praze (2006)

Totálna depka. Snažím sa vybaviť si nejaký film čo by mal súvislo takú pochmúrnu atmosféru a nič ma nenapadá. Manželstvu som držal palce a blonďavá parazitka mi celý čas bola nesympatická. Veľmi zvláštne - ako päsť na oko tam pôsobili scény kde sa bavil Christoffer sám s nejakými čechmi. Ako nejaký blbý pokus o čierny humor, pobúrenie diváka či paródiu na východnú európu. Netvárme sa snobsky, bratia z východného bloku, pojem Stredná Európa existuje len na papieri. Tento film je jedným z dôkazov toho kde naozaj sme. Neodporúčam pozerať ak máte blbú náladu. Film vám ju nezlepší.