Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Suverénne najhorší diel zo všetkých 5 filmov. Polovicu sa len cicmajú a rozmýšľajú ako a či sa vôbec cicmať, ako sa cicmať efektívnejšie a bezpečnejšie. Keď na to prídu, zistia že cicmanie má aj dôsledky. Kto by to bol povedal? Najväčší sympaťák série - tatko sa milosrdne tvári že nechápe a doma sa určite smeje ako mu to žerú aj keď je všetko obvious. Druhú polovicu filmu teda riešia čo si navarili. Nuda v lese.

Showgirls (1995)

Mala krásne prsia.

Lokal TV (2011) (seriál)

Prečo nie 5*? Nuž, pasáže kde sa chytám od smiechu za brucho a slzy sa mi tisnú do očí sa striedajú dosť často s tými trápnymi a zbytočnými. Konkrétne tie zhúlené topole mi nič nehovoria a aj keď všetci vieme akí policajti u nás sú, to ich vyobrazenie v tomto seriále je dosť prehnané. Na vtipoch o Reného sopli som sa tiež nejak nebavil. To sú len príklady toho čo si tvorcovia mohli odpustiť a je tam takého viac. Zvyšok je výborný.

Na scestí (1998)

Hudba mi pripomenula tú vo Fontáne. Keď sa dej vracal do pomalších koľají, vždy išla stále dokola. Bolo to už na hranici, takmer mi vadila, ale celému filmu to dodalo taký zvláštny pocit. Začínalo to ako obvykle .. sever, Mads, drogy .. a už som sa bál že som natrafil na priemerný kúsok čo niekto vyrobil podľa osvedčeného receptu. Naopak. Jediné čo bolo ako vždy, bolo to že posledná tretina filmu ma odrovnala. Ono to zas išlo tak nenápadne kupredu ledabolo a potom zrazu film odhalil tie malé detaily vďaka ktorým to dostalo zmysel. Zvláštne, ale ešte aj ja som mu odpustil. Nespoznávam sa.

Chůva k pohledání (1993) (seriál)

Pozerával som to hlavne kvôli Nanny samotnej. Spomínam si na ňu veľmi dobre, na zvyšok však vôbec. Je to smutné. Len neviem či seriál alebo ja. ;)

Stmívání (2008)

Som rád že keď sme na to išli do kina, nemal som ani šajnu že to niekto nenávidí z princípu, že je to (údajne) odpad a len krmivo pre nadržané puberťáčky. Nič z tohto sa ku mne nedonieslo a dokonca som ani nepočul že by vtedy niekomu film až tak vadil. To začalo až potom. S knižkami, rastúcim počtom fanyniek a závisťou veľkej časti zvšku publika. S ďalšími časťami. Keď som totiž sadal do kresla v kine, vedel som len že to bude o upíroch. Z plagátov bolo jasné že asi aj nejaká tá love story. Keď som z kina odchádzal, bol som spokojný a šťastný že po dlhej dobe som dal peniaze za niečo zaujímavé. Ten film ma bavil, mal skvelú atmosféru, dobre zvolené prostredie, úplne novú teóriu o upíroch, parádnu hudbu a spád. Jediné čo mi prišlo odfláknuté bol koniec a hlavná hrdinka ma nijak neočarila. To sú asi jediné dôvody prečo som nedal 5*. Že kvalita pokračovaní je pochybná, o tom sa s nikým hádať nebudem. Ale táto jednotka sa mi naozaj páči.

Bronson (2008)

Hodinu super jazda a zvyšok som už len čakal kým to skončí. Od scény s knihovníkom sa všetko už len opakovalo a naťahovalo. Myslel som že kvôli nejakej pointe. Tá však neprišla, alebo som si to nevšimol. Skôr umelecká vec. Druhýkrát to pozerať nebudem. Asi.

Poslední pokušení Krista (1988)

Na Veľký piatok som si s bruchom plným zabíjačkovej kaše pustil toto "dielo". Ó aká chyba to bola. Zažil som vlastnú krížovú cestu ktorou bola výzva toto vyše dvaapolhodinové stelesnenie nudy dopozerať. Dej pôsobil ako suma scénok z Nového Zákona nahádzaná dokopy bez akéhokoľvek prepojenia, ktoré by z toho spravili súvislý príbeh. K tomu pridané to hlavné - zaujímavá alternatíva o tom ako to mohol Ježiš ako človek prežívať a precítiť. Túto originálnu časť ale určite zobral z knihy. Pýtam sa preto kde je pridaná hodnota filmu? Pre ľudí čo poznajú Džízusove Dobrodružstvá odpredu odzadu a v hlave nemajú piliny žiadnu nevidím. Môže to byť zaujímavé pre tých čo Nový Zákon poriadne nepoznajú, tých čo ho síce poznajú a nejak detsky ich tá rozprávková verzia irituje alebo fanatických kresťanov. Tí by to ale pozerať nemali, zbytočne sa naserú. To nie je zdravé. Pridávam niekoľko postrehov ktoré ma aspoň pobavili: 1.Ježiš bol zakladateľ geometrie. Narysoval prvú dokonalú kružnicu voľnou rukou. 2. V bordeli sa vtedy čakalo ako dnes u zubára. 3.Rímski vojaci vyzerali ako ninja korytnačky. 4.Ľudia tam už vtedy žili v ruinách, ktorých sa zub času nedotkol a dnes vyzerajú rovnako. 5. Toľko komparzistov čo čumia do kamery som už dávno nevidel. A čo na záver? Beriem že na rok 1988 to mohlo byť originálne, dokonca až kacírske, ale ak mám znova ten príbeh pozerať, ostanem pri kresťanskej rozprávkovej verzii. Budem sa mať na čom zabaviť a nezaspím pri tom od nudy.

Reklama (2012)

Perfektný nápad a atmosféra. Chýbalo však dotiahnuť pár detailov, hlavne po trikovej stránke. Takto film miestami pôsobil až smiešne. Najviac sa mi páčil ten jeho rituál.

Uvnitř tančím (2004)

Film sa mi zo začiatku páčil, avšak postupom času ten pocit opadol vďaka tradičným oblbovákom o živote postihnutých ľudí. NIE. Človek na vozíčku NEmôže tancovať (aj keď seriál Glee napr. tvrdí že áno). Každý postihnutý NEmôže žiť samostatne a užívať si čo život ponúka. Nemám nič proti tým ľuďom, ba naopak. Držím im palce. Prekáža mi však toto bullshitovanie ich a nás samých že všetko je v pohode. NIE. Nie je. Pretože ak sa budeme tváriť že áno, dopadne to presne ako v scéne keď Michael povedal "I love you". Toto bullshitovanie o ktorom píšem totiž až do toho momentu robil samotný Rory Michaelovi. Tlačil mu do hlavy pocit že môžu žiť takmer ako ostatní. Zbadal sa neskoro a konfrontácia s realitou bola neúprosná. Toto spôsobilo že celkom milý film vo mne zanechal taký dojem ako Modré Z Neba. Nechuť. Diagnóza bola oficiálne svalová distrofia a detská obrna, ale ja som tam videl skôr R: nedostatok pokory, sebareflexie a empatie M: smrteľná naivita. Nič v zlom, buďme radšej úprimní, tak ako bol Forrest Gump. Z celého filmu sa mi najviac páčil proslov Siobhan - keď vybuchla a naplno im to naložila. Len a len pravdu.