Plný dům (1987) (seriál)

Silený humor založený na iritujúcich nevychovaných ďeťoch. Ako výplň nudného poobedia po škole to bolo užitočné, ale na nič viac. To som ešte chodil len myslím na strednú keď to bežalo a už vtedy som si myslel že za to čo sa tam niekedy predvádzajú by v našich končinách dostali skôr preplesk ako potlesk. A nikto by sa nesmial. Chýbali tomu už len nejaké zvieratká a ja hodím šabľu z hnusu.

Kutil Tim (1991) (seriál)

V dobe keď to bežalo na ORF mi tí čo to pozerávali o tom básnili. Že mrú od smiechu, že je to skvelé a zábavné. Keď som to konečne mal možnosť vidieť u nás, nestačil som sa čudovať čo za sprostosť to je. Síce sa to slovo hodí aj na viac iných seriálov, ale u tohto je to 100% výstižné. Trápne. Normálne som sa hanbil za tých hercov. Brr.

Nightwish: End of an Era (2006) (koncert)

Je dosť zvláštne hodnotiť koncerty a DVD s vystúpeniami skupín. Ťažko to môže byť objektívne či dať naozaj nejakú relevantnú informáciu niekomu kto nie je fanúšik kapely. Toto je však perfektný a veľmi emotívny koncert, aj keď sa priznám nevidel som všetky skladby. Ale tá väčšina čo áno, tá bola vynikajúca.

Město mrtvých (2006) odpad!

Na lacných DVD v papierovom obale je super to, že človek môže experimentovať s dobrým pocitom že má originál. Za tú cenu, myslel som,stojí snáď aj akokoľvek slabý film. No ako som sa mýlil. Za tých 1,50 EUR som si radšej mohol kúpiť balíček pistácií.

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Krásne. Pre mňa Burtonov návrat v plnej sile. Po sklamaní z Alice som si tento film naozaj užil. Veľmi mi pripomínal hlavne Edwarda.

The Guild (2007) (seriál)

Naschvál dávam 4* - pre MMORPG a hlavne WoW fanúšikov je to pecka plná scénok kde sa nájdu a zasmejú aj sami na sebe. Pre tých ostatných asi nepochopiteľná blbosť a divím sa že nevidím ani jedno hodnotenie "odpad" v tých top 20. Bude to buď tým že hlavná hrdinka je fakt sympaťáčka alebo skôr tým že kto nedrtil WoW to nepozná. A kto to nepozná, nehodnotí. Zaboo mi tam lezie najviac na nervy.

Intimní tajemství (2007)

Naozaj nerozumiem načo chcel byť prekladateľ názvu do slovenčiny taký presný. Ten detail o umiestnení si mohol nechať pre seba, veď z filmu by to pri názve "Zuby" nezmizlo.

Řím (2005) (seriál)

Dvojka na pohľadanie. Ten zásadový poctivý nudný a prísny nesympaťák a pohodový lenivý vychcaný mávpičista čo si vie užiť život mi počas sledovania prirástli k srdcu. Chyba bola že som to pozeral hneď po Spartakovi - mal som na to iné očakávania. Po tom čo som si zvykol na tempo a štýl tohto seriálu som však už len rozmýšľal či to nie je dokonca lepšie. Veľkú zásluhu mali na tom práve ústredné postavy. Škoda že len dve série :(

Zaklínač (2002) (seriál)

Hodnotenie zahŕňa aj obdiv / tichú závisť že v Poľsku sa odhodlali už vtedy venovať niečomu takémuto. Áno, neporovnateľný trh s naším, ok Sapkowského názor na celú vec a aj úroveň seriálu je diskutabilná. Mne sa páčil a som rád aspoň za to málo z Polski keď u nás nás televízie zásobujú serialovým shitom a'la Latinská Amerika productión. Ten kto má rád Zaklínača a nečaká od toho fantasy veľkofilm s rozpočtom LOTRa si na tom pochutí tak ako ja.

Lví srdce (1990)

Najlepší film s Van Dammom čo som videl. Spomienka na krásne časy keď sme sa smiali na "upozornění" na začiatku kazety a po dopozeraní bolo treba pretočiť na začiatok.