Would You Rather (2012)

Celý film bol len o nápade a'la Saw. Tá vata čo naťahovala minutáž nestála za nič a najviac citeľné to bolo pri tej úplne zbytočnej naháňačke. Keby mi povedali Would you rather napiť sa z hajzlovej misy, alebo si tipni koniec filmu a vprípade že neuhádneš schytáš guľku, bral by som to tipovanie. Koniec bol totiž ako z učebnice. Chýbalo tomu niečo neočakávané, zásadnejší zvrat alebo viac osvetliť dôvody celej akcie. Spravilo by to film zaujímavejším, netajím sa však že aj takto sa to pozerať dalo.

Útěk do divočiny (2007)

Jeden z tých kúskov kde sa mi veľmi ťažko klikalo na 5 hviezdičiek. Nie že by ich nebolo dať za čo, film si to rozhodne zaslúži. Dôvodom je ten frikulínsky ignorant v hlavnej úlohe ktorého som neznášal od začiatku do konca. Dokonale mi k nemu sedel jeden známy výrok "ja elektrinu nepotrebujem, televízor si pozriem aj pri sviečkach". Ale fajn bolo že som nakoniec mohol skonštatovať "tak ti treba".

Elektra Luxx (2010)

Veľmi milé prekvapenie. Veľa som nečakal, niektoré scény a dialógy boli však obzvlášť vydarené ( blogger, detektív -snúbenec, dieťa a spisovateľka), iné trochu zbytočné ( kabaret, panna M,trápna sestra). Napriek tomu však tvorili milý a zábavný celok. Elektra bola čarovná. Keby bola skutočná, možno by som aj ja dopadol ako ten blogger.

Dealer II (2004)

Po jednotke som čakal ďalší dobrý film, ale ten záver ma naprosto dostal tak, že som musel rovno priklincovať 5*. Celá posledná tretina vo mne vzbudila také silné emócie -mix zlosti, ľútosti a súcitu, ako len málo filmov doteraz. Huba otvorená a ťažko sa mi dýchalo. Neviem či je to náhoda, ale niečo podobné som zažil akurát pri Jagten. Zážitok.

Zita na krku (2011) (seriál) odpad!

Trápne, slabé,silené. Myslím že súčasne s týmto spúšťala druhá tv Hoď Svišťom ako protiúder. To za niečo stálo, pozeral som to a aj som sa zasmial. Toto je jeden z dôvodov prečo hodnotenie pod 1 hviezdičkou na 5 písmen s výkričníkom existuje. Keď som si predstavil že tí herci čo tam hrajú uvidia sami seba v televízii, tak mi ich bolo úprimne ľúto.

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Neviem čo konkrétne tomu seriálu chýba že ma nebavil ale nemá proste šťavu. Pozitíva: Robert Carlyle, Emma, Červená Čiapočka, Regina, Robert Carlyle a Červená Čiapočka. Ano. Tých dvoch som menoval dvakrát a kto seriál videl, vie aj prečo. Dôvod prečo vybrali pre úlohu Snehulienky tú herečku nepochopím. Nepoznám nikoho komu by sa páčila či bola sympatická. Princ Krasoň je tiež trtko. Mihlo sa tam veľa vhodnejších hercov na tú postavu, ale aspoň sa k sebe s jeho polovičkou hodia.

Donner Pass (2012)

Ak nutne potrebujete vidieť 3 rôzne fotky zasneženého lesa každú asi 8x za film, tak si to pozrite. Ak nie a chcete film s podobnou tematikou, pozrite si radšej Ravenous. Toto je kopírka X ďalších vyvražďovačiek kdesi na chate s originalitou posledného domu v radovej zástavbe. Arcizáporákovi som to jeho zlo nezožral a survivor bol vybratý podľa toho najotrepanejšieho kľúča. Jediným pozitívom bol aký-taký twist v záverečnej časti ktorý spravil dej zaujímavým aspoň na pár minút. Aj keď to asi doslovne. Na dve.

Modré z neba (2008) (pořad) odpad!

Napriek tomu že túto reláciu neznášam, musel by som jej uznať a dať nejaké tie 2 hviezdičky už len za to koľkí ľudia v mojom okolí jej podľahli. Ako argument proti môjmu hate-u by sa vždy mohol postaviť fakt že bez ohľadu na tú maškarádu okolo tí čo im treba pomôcť pomoc dostanú. Nepochybne. Vždy budú ľudia ktorí sú na tom zle a nie vlastnou vinou. Najnovšie výčiny tejto relácie = poďme pomáhať do Afriky,, ma však utvrdili v tom čo si o tom myslím. Nechutný odpad a mašina na peniaze za každú cenu. Navrhujem tvorcom predávať zbrane a drogy a potom krútiť diely to tom ako sa starajú o nezaopatrenú rodinu ktorej otec bol zastrelený a deti sa dali na fet. All for money. Načasovanie pseudofilantropickej pomoci africkým deťom keď v ich hlavnej večernej telenovele zhodou okolností hlavní hrdinovia riešia pomoc v Kongu (Búrlivé Víno) je čiste náhodná? Určite, veď to je anjel bez krídel. Not.

Hranice smrti (2007)

Problém. Že kde? V postavách. Teda okrem otrasnej epileptickej kamery samozrejme. Zo 4 hlavných hrdinov len 1 ako tak sympatický. Bolo mi teda úplne jedno čo sa im stane. Za včasnejšiu likvidáciu hlavnej hrdinky by som im dokonca osobne zatlieskal. Neurotická uvrešťaná hysterka mi liezla na nervy celý film. Tí dvaja ďalší deblili z ktorých jeden bol obyčajný násilnícky ogrgeľ a ten druhý nadržanec nevedel kedy má držať ústa a rázporok zavretý, mi tiež nechýbali, keď sa pobrali tam kam mali. Rodinka úžasných Von Chlief bola banda zrelá na ústav a tak jediný znesiteľný ostal "turista kameraman". Bolo tam pár desivých scén, ale odkedy slečna shakin'walker ostala sama, skôr som sa na tých gore scénach rehotal ako by ma mrazilo. Dúfal som pri tom že tam všetci pokapú, lebo nikto normálny už neostal. A zbytočný začiatok. Ale Francúzi asi dlho neštrajkovali, tak museli dať do filmu pár riot scén a horiacich áut. Nasilu.

Alenka v říši divů (2010)

Bol som sklamaný. Primálo temné, príliš rozprávkovo bizarné. Kráľovná mala tú hlavu priveľkú a finálny boj bol priamo gýčový. Ešteže Anne Hathaway bola priveľmi krásna.