Statečné srdce (1995)

Môžem to pozerať znova. Dnes, zajtra, o týždeň, cez víkend aj večer. Sám, so ženou, ako podmaz k domácemu drteniu hier na PC aj niekde na veľkom plátne v amfiteátri. Nádherná hudba, krásna príroda a veľkolepé boje. Teraz už bežná vec, vtedy to bolo niečo. Chýb ako maku a predsa.. jeden z naj filmov aké kedy boli natočené. Freeeedooom!

Barbar (2009)

Predstavte si vašu obľúbenú filmovú tému. Spomeňte na fotografa čo nafotil neuveriteľné fotky a vy ste sa pýtali ako to vôbec dokáže. Hmla. Ticho. Napätie a charizma hlavnej postavy. Očakávanie. Tieto všetky veci spojte a spravte z toho film. Toto je on. Že čo vám tam nesedí? Možno to prvé, vikingovia. Tí sú ale u mňa na prvom mieste, preto jednoznačne 5.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Filmy tohto typu padajú často na jednej veci. Dajú tam pár scén len aby sa tvárili seriózne. Táto rozprávka, krvák, akčná jazda, či čokoľvek to je, to však nerobí a servíruje čistú zábavu vo vyrovnanom tempe bez akéhokoľvek hrania sa na vyššie umenie. A preto je to pecka! Hlavná čarodejnica mi nedá spať, lesy rozprávkové, akurát ten troll akoby si odskočil na brigádu z "Fantagíro". Ale aj tak bol v pohode. No a stopáž tak akurát - dávka presne odmeraná tak aby ste pri tom nezaspali.

Vedlejší účinky (2013)

Zo začiatku strašne pomalé. Zvedavosť však zvíťazila nad nudou a v momente, keď sa dej rozbehol, som sa až čudoval, ako rýchlo film skončil. A potom mi došlo že ten pomer času ktorý venovali vykresleniu okolností a toho kde už prišlo rozuzlenie, bol optimálny. Zo začiatku totiž bolo obrovské množstvo možností ako sa všetko stalo. Film sa vliekol ako slimák, ale držala ma zvedavosť. A vo fáze keď sa ukázala pravda, pridal na obrátkach a bez zbytočných komplikácií, či zauzlení sa skončil ako mal. Že čo to znamená "ako mal"? ...to že nerobil z diváka debila a nevŕšil twisty jeden na druhý. Konečne raz. Dobré.

Hannibal (2013) (seriál)

Prvý diel veľa sľuboval, tie ďalšie mali zaujímavé nápady, ale celkovo ma sklamali. Pri nejakej 5. časti však nastal zlom. Viac napätia, viac Mikkelsena, viac strachu. Viac Hannibal. Temno-groteskno-strašidelná hudba vynikajúco sedí a dotvára atmosféru. No a scény so servírovaným jedlom sú dokonalé.Dobrú chuť!

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Priznám sa, že väčšiu časť dôvodu na až 3 hviezdičky tvoria hlavné hrdinky. Aj to nehodnotí môj mozog, ale niečo iné, ako už ženy zvyknú o mužoch tvrdiť. Ale čo už. Pozerať sa to určite dá, aj keď príbeh je klišé na druhú okorenené štipkou okultizmu a dvomi peknými herečkami.

Profesor v ringu (2012)

.. a na letenky do Vegas zrazu bolo. Pre všetkých.

Mamma Mia! (2008)

Keby som tomu dal viac, tak hodnotim uz ABBU a nie tento film.

The Raven (2010)

Dobre spravené, ale .... O čom? ... O ničom!

Zlo mezi námi (2003)

Stredoškolská šikana v štýle svenska pojkar . Zo začiatku mi trochu vadila hudba, ale potom som si zvykol. Páčilo sa mi aj ako tie rodinné seansy zakončené klavírnymi skladbami rozdeľovali dej a na rozdiel od príhod zo školy mali nádych absurdnosti. Boli tak krásne umelé a vygradované že ten záver mohol byť spravený presne tým spôsobom že netreba nič ukázať, ale všetko je jasné.