Očista (2013)

Príliš dobrý nápad na film na to aby to niekto pri spracovaní nezvrzal. Na druhú stranu presne tie nedostatnky čo som čakal, takže s priemerným výsledkom som spokojný. Napätie super - niekedy mi bilo srdce akoby som bol v tom dome, ale čo sa týka logiky, správania a chýb celkovo, tam je to na úrovni odfláknutého horroru. Keď sa mi vo tme ukrýva neznámy, budem na seba upozorňovať rozsvietenou baterkou? Úvod bol výborný, perfektne vybudovali atmosféru absurdného ticha pred búrkou. Potom to žiaľ celé pochovali ďalším dejom. No a čo ma štvalo celý film? Ten zmrd ktorého kretenizmus dostaneme ako desiatu mocninu kretenizmu malého Karla z Walking Dead vynásobenú debilitou jeho nebohej matky. Moralistický krpatý smrad ktorého vinou sa to všetko stalo. Rodičia naňho makajú, otec robí sales len aby sa mali čo najlepšie, ale zastran bude hrať samaritána. ... Radšej končím lebo ma vypípajú.

Po zániku Země (2013)

Z empatie mohli počkať kým ten chlapec domutuje aby ho obsadili, lebo mladý bol neznesiteľný. Ten jeho preskakujúci hlas mi pílil uši. Pekná bola príroda aj zvieratká, ale arogantne pôsobiaci mamrd v hlavnej úlohe mi vzťah k filmu dosť skomplikoval. Dejovo je to úplne jednoduché, je tam aj za priehrštie nelogickostí, ale pozerať sa to dá. Len raz úplne stačí.

Sucker Punch (2011)

Intelektuálny umelecký film nesúci hlbokú myšlienku o ľudskej morálke a rozhodnutí. Sústreďuje sa na myseľ pokúšaného človeka, ktorý je trýznený voľbou. Čo je lepšie a čo si zvoliť, však dokáže rozhodnúť len skutočný labužník. Mladá cicuška (v podäzkoch) a či Carla Gugino (v podäzkoch), to je otázka?!

Hostitel (2013)

To bolo ale slabé! Malo to asi obsahovať strašne dôležitý odkaz a posolsvto a myšlienku a janeviemčo ešte, ale zabudli na to podstatné - dej. Hlavná schizohrdinka nevie čo skôr a všetci sa máme radi. Škoda toho nápadu.

Strašáci (2011)

Na to, aký nenápadný film to bol, veľmi pútavé. Dobre vybudované napätie zavážilo viac ako klasický americký scenár o úspechu vs. zakomplexovaných buranoch. Mladá sa poučila že Oj, neradno bez podprdy premávati sa či osamelých mládencov sporo odetá dráždiť a mladý konečne spravil to čo po ňom chcela celý čas "grow a pair".

Odpojit (2012)

Súčasné, aktuálne, atraktívne spracované a perfektne vygradované. Videl som v tom kopu ľudí z môjho okolia. Výborný film.

Auschwitz (2011)

Pôsobilo to viac ako nejaký stredoškolský referát filmovou formou než ako film. Naneštastie vrátane tých hraných častí. Jedna hviezda za to čo sa mi páčilo - vykreslenie toho ako sa nemeckí vojaci vysporiadavajú s nejakým novým zadaním likvidovať ľudí vo veľkom. Oproti tradičnému obrazu koncentráku ktorý väčšina pozná ako dobre bežiacu mašinériu cyklu vlak-triedenie vecí-sprcha-zyklon B-žároviště to bol zaujímavý uhol pohľadu.

Babovřesky (2013)

Film doslova a do písmena o ničom. Neviem ako som to zvládol pozrieť, keďže tam prakticky o nič nešlo, ale nejak sa mi podarilo. Totálny oddych čumením na pastelkovú dedinku. Je z toho cítiť márnu snahu natočiť niečo ako Slunce Seno.. už len to že mladý študoval právo a aj tak je tam to obligátne "pane inženýre". Hovadina na n-tú, ale vždy lepšie ako by mal pán režisér točiť ďalšie "čipkovano-parochňové rozprávky".

Stalker (1979)

"Upliesť z hovna bič" - to je to čo dokázal tento film.

Květy války (2011)

Pozor, obsahuje alergény: moralizovanie, pátos, iracionálne správanie, zbytočné hrdinstvo, naivita! ..ak sa z uvedeného nezgrciate do niekoľkých minút, tak je to celkom dobrý film. Len škoda, že väčšina horeuvedených "lahôdok" príde ako hlavný chod v závere.