Sandokan (1976) (seriál)

Jj. Klasika a páka na dav. Je to nostalgie. Teď bych to asi nedal. S odstupem času to přirovnávám k k nízkonákladovému Mongolskému snímku o kojící matce za dva dolary. Ale stejně je to SANDOKAN :-) A Perlu Labuamu jsem miloval - no a co :-)

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Ano, je to revoluční snímek. Je jedno, že efekty nejsou hi tech. Na to se.re bílej tesák. U E.Tho brečel každý. Je to jeden z bijáků, který mění svět a hne s masou lidí. Stejně jako zmiňovaný Sandokan. Prostě E.T. zavedl nový trend v naší bývalé "komo" době. Skoro každý měl triko, přívěšek na klíče od kolotočářů,atp. A řekl bych že teprve pak se hnul rozmach BMX. Každý chtěl najednou jezdit na těch supr kolech po boulích. Já jsem musel mít navařenou příčku v řidítkách a svého Sobi 20 :-). Volat domů se používá doteď jako hláška :-). Je to prostě - E.T mimozemšťan

Číslo 9 (2009)

Každopádně zajímavé téma, zajímavý příběh a výborné zpracování. A kolikrát jsem normálně i trnul a sykl při akci. To se mě při kreslounech nestává. Takže mě to zaujalo.

Skóruj! (2007)

Je to hrozná lůzrkomedie. Ale, vzhledem k tomu, že jsem film zhlédl během pracovní doby - asi na 3x, tak mohu říci, že, když se na to podíváte, tak určitě neumřete a světe div si, asi to i dokoukáte. Asi kvůli Maggi Q :-) Taková tak B komedie, kterou si pustíte, když zrovna nedosáhnete na ovladač.

Pan Nikdo (2009)

Mám z toho stejný smíšený pocit, jako z Atlasu mraků. Kupodivu zvráceně dávám menší hodnocení, než dostal Atlas mraků, ale přitom jsem film více pochopil a více si ho užil. Asi to bude tím, že mám střední, či nižší - dělnické IQ. Tak mě to asi prolezlo lépe do kebule :-). Jo, koukejte. Rozhodně to není sračka a je to biják co vezme za srdce! Dám to ještě jednou. Z počátku sračkou jeví se, lež později se rozvine v něco krásného a moudrého.

Atlas mraků (2012)

Je to hodně dobrý. Zmatený, ale dobrý. Herecké obsazení je hodně podtrhnuté - v některých případech i šestirolí. To je mazec. Tom Hanks, Hugh Grant - fenomenální výkon! Nicméně, pro pochopení. Vidět asi 2x. A nebo zahulit. Možná to pak lépe zapadne do sebe. Není to asi film pro každého diváka. Každopádně si výborné hodnocení zaslouží.

Marco Polo (1982) (seriál)

I po tolika letech je to stále TOP Marco Polo. Ostatní je šméčko. Je dobré se na to juknout s odstupem dvaceti let. A od 9 let až doteď si pamatuji scénu, kdy Marco přišel na audienci za Kublai Khanem a byl upozorněn že na práh u dveří se nešlape, že to přináší smůlu. A od té doby nešlapu na prahy :-). Zvláštní dětská asociace.

I Love You Phillip Morris (2009)

Já gumový obličej moc nemusím. Ale musím přiznat, že mu role opravdu sedla. Dobrá komedie, která opravdu pobaví. Se divým, že se to mohlo natočit v té homofóbní emerice - to čumím. Určitě stojí za zhlédnutí. "...tenhle člověk ti může sehnat vše. Ale je to drahý. Nebo mu ho můžeš vykouřit... :-) :-)"

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Já to dal včera znovu /po třetí/ a je to vyvážený zážitek. Je to jako se cpát kvalitním lososem a pak si dát koňáček. Nejdřív jsme si říkal, že jsem to přecenil, ale, po správném naladění ta dějovou linku a sladění s podstatou děje, jsme si to užil. je to asi do skupiny filmů, kdy to na poprvé prostě do těla neproleze.