Muži, co zírají na kozy (2009)

Asi to bude zajímavé až po požití LSD. Bez něj jsem nevěřil svým očím, na co to vlastně koukám. Někdo v tom třeba něco najde. Já tam nenašel nic.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Ona je to z pohledu dnešní doby sra..a. Ale je to klasika. Prapůvod filmů o putování vesmírem. Lůno dá se říci. Řekl bych, že v hodnocení buď jedna hvězda a nebo maximum. Je to takový ten typ produkce, kdy, i když běží titulky, tak čumíte jako vydry a nevíte co se děje. Vlastně nevím, proč jsem dal tři hvězdy, když jsem to viděl tak 8x. Takový to film prostě je. Je to prostě klasika.

Poslední výsadek (2005)

Děsná podívaná. Ta jedna hvězda je za Rodena.Myslel jsem si, že to je béčkovjej film. Ale je ta efkovej... Celou dobu jsem přemýšlel, kde jsem vzal to odhodlání to dokoukat. držela mě buď zvědavost a nebo nechuť v práci rozkoukávat další film. Příště si dám raději drogy. Bude to zábavnější a poučnější.

Gravitace (2013)

Dávám čtyři hvězdy za ty panorámata. O příběhu to fakt není. Mohla tam hrát Jana Nováková a Franta Kudlák. Bylo by to nastejno. Sandra Bullock má v 70% skafandr a nebo minimálně čapku :-). Ale řeknu vám, opravdu bych to chtěl vidět na pořádném plátně, nejlépe v IMAXu. Za pohled na techniku a záběry Země to stálo. A řeknu vám, trochu jsem doufal, že Clooney tak nějak bude u Čínské stanice a všechno to dobře dopadne. No, nestalo se. Namísto toho se všechno rozsekalo na maděru a Sandra létala s hasičákem v ruce - dobrej nápad :-). Sedm Oskarů bych tomu ale nedal, ale film roku to je!

Juno (2007)

Ale jo. Bavil jsem se. Kluk s tím přišel, že je to dobrý. A je to dobrý - takže hezká trojka. Ellen Page stojí ale za vyzdvižení. Zahrála to perfektně. Když by tam hrál někdo jiný, tak je to asi bahno. Prostě role na míru = koukatelný film. Navíc dost v reálu / o reálu. Bez omáček, sraček a kudrlinek. Je to o životě.

Náhradníci (2009)

Myslel jsem si, že to bude úplná srágora, ale zas úplná ne. Nápad ok, zamyšlení nějaké je. Jen ten Bruce zase dostal na držku, pobíhal ve střepech a po tom, co vyplivl krev, tak se podíval tím svým pohledem, jako: stejně chcípneš, už jsem to zapnul. Ale jo, za vidění to stojí - jednou.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Zastávám totožný názor co většina. V pátek doběhne poslední díl a v pondělí si klidně dám první. A tak pořád dokola. Málokterý seriál tak zaujme!

Rivalové (2013)

Ron Howard - to by teoreticky mělo stačit. Doteď jsem si myslel, že těžko natočí něco masakrovějšího než Apollo 13. Šeredně jsem se spletl. Asi po pěti minutách už ze mě doslova stříkal adrenalin. Po skončení jsem měl chuť jít minimálně umýt auto a schoulit se na chvilku do motoru a poslouchat jeho vrnění. Nečekal jsem tak dramaticky výbornou kameru a hlavně střih! Film je doslova napěchován excelentními přechody. V jedné milisekundě vidím nohy a práci se spojkou, pak mikrosekundový záběr na ruku co přeřazuje a najednou střih ven jak za zvuku burácejícího motoru letí formule pár centimetrů nad dráhou. Bavil jsem se dokonale. Daniel Brühl mě dostal ztvárněním postavy. Luxusní! Doporučuji koupit Coca Colu, brambůrky, poslat rodinu na procházku a pořádně osolit domácí kino. Zvuk je totiž další ingredience do kotle zábavy, která vyniká.

Rychlé šípy (1969) (seriál)

Nejlepší zpracování co je. A upřímně - těžko překonatelné. Po zhlédnutí mám pokaždé chuť píchnout si žlutý špendlík do klopy.