Velký Gatsby (2013)

Moulin Rouge za nijak dobrý film nepovažuji, proto jsem ani moc nečekala. Velký Gatsby je ale velký film a hlavně s velkými herci. Skvělá atmosféra přesně odpovídající té knižní, dokonalé provedení a za mnohokrát vyčítaným patosem (na kterém ale život Jaye Gatsbyho přece stojí) i mnoho myšlenek, o kterých možná chtěl mluvit a mluvil i Fitzgerald.

Bídníci (2012)

Překvapilo, potěšilo, dojalo. Vtáhlo a na ty skoro tři hodiny téměř nepustilo. Super.

Laskavý divák promine (1994) (seriál)

České 19. století zrovna nevyhledávám, spíš naopak. Přesto mě tento seriál opravdu bavil, samozřejmě díky Vladimíru Dlouhému, jehož výkon je opravdu nezapomenutelný. Skvělé dialogy, výborně vytvořené prostředí. Škoda, že Česká televize stále upřednostňuje opakování poněkud jiných seriálů, popř. pseudovtipných příběhů s Miroslavem Donutilem.

Kramerová versus Kramer (1979)

Hodně dlouho jsem necítila tak krystalickou nenávist k postavě jako tentokrát k Joanne Kramer. Opravdu citlivý snímek s výbornými herci. Nemám co vytknout.

Čertova nevěsta (2011) odpad!

Naprostá blbost, kýč se strašnými známými herci (co se stalo obvykle normálnímu Suchařípovi?), ale nepřekonatelně nejhoršími herci neznámými. Václav Šanda měl hrát kluka, co zachrání princeznu před celým peklem, ale přitom vypadá jako vyklepanej blbeček. A chápu, že styl Slunce, seno... se asi Troškovým diváků líbí, ale kecy o "ptácích" podle mě do pohádek nepatří. Směšný.

Blade Runner (1982)

Nuda. To, že ve filmu pořád prší, z něj ještě nedělá temně vizuální dokonalost a to, že občas někdo pseudofilozoficky něco řekne, filozofické dílo nevytvoří.

Soukromý vesmír (2011)

Opravdu zajímavý dokument, jen si myslím, že skrytým hlavním tématem je Karel Gott, což se opravdu moc povedlo :)