Nouzový východ (2008)

Beznadějná prázdnota života je věc, před kterou hodně lidí utíká, ale někdo prostě neuteče.

Pianistka (2001)

Proti nějakýmu Trierovu Antikristovi to nebylo ani šokující ani nechutný. A ve srovnání s jinými Hanekeho filmy vlastně ani depresivní. Myslím, že tady se režisér pokusil být kontroverzní a vyšlo to hodně naprázdno.

Ve stínu (2012)

Opravdu povedený film. Ale není to jenom Trojan (to je Bůh!), není to jenom Ondříček. Je to ta hrozná, tísnivá atmosféra a to, že tahle doba v týhle zemi opravdu někdy existovala.

Super Size Me (2004)

Dobrý nápad, ale mě to teda rozhodně neodradilo a jdu si dát cheese.

Rodinná oslava (1998)

O hvězdičku méně jen proto, že už jsem měla tu čest vidět tenhle příběh v divadle.

Prokletý ostrov (2010)

Docela dobrý, až na to že v Dachau na konci války nesněžilo a nebyl tam nápis Arbeit macht frei.

Železná lady (2011)

Bohužel co se týče dějin a souvislostí poněkud nedotažený a povrchní film, který by si zasloužil přinejmenším půlhodinku navíc - hlavně pro neznalé souvislostí. Na druhou stranu mistrovsky zahraná neuvěřitelná žena, jejíž život si podobnou poctu, jakou se tento film snaží být, jistě zaslouží. Protože kdyby se každý velký člověk snažil udělat svět lepším, asi by lepší nakonec i byl. Přestože každý velký člověk jednou bohužel zestárne.

Sama v čase normálnosti (2010) (TV film)

Na českou tvorbu velmi povedený film. Nela Boudová je skvělá všude, téma Charty 77 nevyužité. Oceňuji také to, že nedošlo k happyendu :) P.S.: Když jsem si přečetla komentář igi B., byla jsem z toho fakt znechucená a připadala si jako na diskuzích zpravodajských serverů. To na ČSFD, myslím, nepatří.

Ježíš Nazaretský (1977) (TV film)

I kdyby vzniklo deset Životů Briana, asi by se tam nevešla každá věc z toho filmu, na kterou bylo možné udělat parodii.

Alois Nebel (2011)

Mám pocit, že takhle to vždycky vypadá, když se Češi snaží o umění. Forma se mi líbí moc, jenomže tady nad obsahem nejen zvítězila, ale žádný obsah se ve filmu vlastně neobjevil. Škoda.