Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Jeden z nejvíc přeceňovaných filmů určený pro milovníky poameričtělého pseudointelektualismu, který se prvoplánově snaží ukázat něco, co v něm ve skutečnosti není.

Černá labuť (2010)

Bože, děkuju ti, že jsi mi vrátil Aronofskyho.

Rok ďábla (2002)

Vlastně nesnáším Nohavicu. Ale něco v tom filmu bylo.

Bludičky (2010) (TV film)

Během tří dílů se sice Pavlásková nevymanila z české průměrnosti, ale ani příliš nezklamala.

Místo na výsluní (1951)

Je škoda, že skvělé knižní předlohy se nejde držet, aniž by film trval tak 4 hodiny, takže přicházíme o podstatnou část příběhu. A taky je škoda, že nakonec museli nacpat dojemné láskyplné loučení. Přesto tohle je film a sám o sobě působí dokonale. Člověk to tý Alice prostě přeje :)

Doktor Živago (1965)

Jedna z mála adaptací, která naprosto vystihla atmosféru díla. Přestože Pasternakova předloha je zdánlivě nenatočitelná, Leanovi se to podařilo.

Katka (2009)

Bohužel jsem až příliš ovlivněna nenávistí vůči Katce.

Nesnesitelná lehkost bytí (1988)

Jedna z nejlepších knížek na světě převedena na filmové plátno tak, že se nemusí za nic stydět. Jasně že Kunderu natočit nejde. Ale takhle to jde nejvíc, tak proč ubírat jen proto, že tak knížka je tak skvělá.

Počátek (2010)

Mám pocit, že takhle vysoké hodnocení musí být způsobeno vnuknutím nějakých podivných myšlenek. Ne všechno, co stálo hodně peněz, je vždycky dobrý. Takže i kdyby Nolan obrátil Paříž naruby a pak by se mi zdálo, že se mi zdálo, že se mi tohle zdálo, filmy bez příběhu a plný těch starých amerických klišé (dětičky, láska, vina) a bylo tam třicet postřelených lidí, který i přesto jezdí na lyžích a střílení jim jde skvěle (a vy se smějte Chucku Norrisovi, že ho nikdo nezastřelí), stále to nevytvoří ani zábavu, ani jediný důvod, proč tímhle ztrácet čas. I když možná bylo účelem v tom kině usnout a pak by se něco začalo dít.

Dr. House (2004) (seriál)

Jak málo stačí k radosti diváků TV Nova.