Průměrňákovi (2009) (seriál)

Je to fajn. Pokud ležíte na gauči a nevíte co na práci, Průměrňákovi vám můžou zkrátit nudu. Ale sledovat to pravidelně? To asi ne.

Svět podle Jima (2001) (seriál)

Většina dílů je si hodně podobných. Jim něco udělá, jeho manželce se to nelíbí, hádají se, pak se udobří a je konec. Někdy je to vtipný, jindy okamžitě přepínáte.

Vyjednavač (1998)

Velice napínavý thriller. Samuel L. Jackson a Kevin Spacey to táhnou na jedničku a jejich vyjednávačský soubouj je výborný. Navíc Jackson jako vždycky většinu lidí pěkně vyjebal. :)

Avatar: Legenda o Aangovi (2005) (seriál)

Nejúžasnější animovaný seriál co jsem kdy měl možnost vidět. Výborný příběh, plný dojemných a vtipných momentů, zvratů, skvělých postav, zajímavého světa a tak dále. Když se seriál snaží být vtipný, je vtipný a vy se smějete. Když se seriál snaží být smutný, je smutný a vy máte slzy na krajíčku. Hlavní partě budete od začátku fandit, stejně jako obdivovat logické kroky záporáků. A finále vás posadí do kolen, tomu věřte.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Je to horší než tři předchozí Yatesovy Potterové, ale i tak nemůžu jít pod těch pět. Celou dobu jsem se hodně bavil. Velmi povedená byla bitva o Bradavice, plná velkých, ale i velmi dojemných momentů. Navíc skvělé finále, u kterého se mi chtělo uronit slzu. To všechno by bylo za 4*, nebýt opět výborného Rickmana a twistu kolem něj. Geniální zakončení celkem utahané série.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Stejně jako u předchozích dílů od Yatese jsem se i u první části posledního Harryho Pottera hodně bavil. Nenávidím půlená finále, o to víc mě film překvapil. Yates je skvělý režisér a jsem rád že pohádku pro děti proměnil v parádní psychologický skoro-thriller. A to bez toho, aby tenhle kouzelnický svět ztratil svoje kouzlo. K režii si přičtěte zajímavý příběh a herce, kteří se postavami doslova stali a dostanete jednoho z nejlepších Potterů.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Vlastně jsem vůbec netušil, jak mě šestka chytne. Doslova pohltí. Ta chemie mezi postavami, obvzlášť u hlavní trojice, je parádní. Není to moc akční, což ale není na škodu. Je to hodně psychologický, o tom co některý postavy dokážou a co ne. Malfoy se pro mě stal hodně důležitou součástí celku, doteď byl jen spratek co rád šikanuje. A twist se Severusem, jehož jako pokaždé skvěle ztvárnil pan Rickman (RIP), je hodně geniální hlavně v souvislosti s posledním dílem. Brumbál má obrovský šarm. To vše skvěle zrežírováno výborným Yatesem.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Nejlepší Potter. Jak je možný že nejdelší knížka je nejkratším filmem? Nebo to bylo tím že jsem se nehorázně bavil? Už v prvních minutách si všimnete změny režiséra. Skvěle zrežírováno, skvěle napsáno. Harry už není malý chlapec a dokáže celkem potáhnout. A konečný souboj se smrtijedy a pak samotným pánem zla je výborný. Ale to nejlepší je Imelda Staunton alias slečna v růžovém. Jeden z nejlepších záporáků všech dob! A ten soundtrack. Paráda. Já vím samá chvála, ale Fénixův Řád je prostě super.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Popravdě čtyřku Harryho Pottera jsem si docela užil, ale chápu některé výtky které jí ostatní dávají. Zbytečně natahované, herecky to taky není úplně ono (Harry, Hermiona) a efekty někdy nevypadají příliš skvěle. Ale i tak mě to zaujalo, tři úkoly byly perfektní a návrat vy-víte-koho excelentní. Navíc herec Moodyho zahrál skvěle.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

O dost lepší než první dva celkem nudné díly. Režie je svižná a zábavná, herecky je to taky o třídu lepší. Má to vtip a šmrnc a v některých scénách dokáže nahnat husinu. CGI v některých záběrech zazlobí, ale to je problém celé kouzelnické série. Jinak ale velká spokojenost.