REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Začíná to parádně. Úvodní akční scéna je velice precizně "bez střihu" zvládnutá. Jenže pak se začne řešit kožešina, DiCapria skoro sežere medvěd a Hardy se ho pokusí zabít. Ups, spoiler. DiOscario ale přežije a doslova se začne plazit za pomstou. Doslova. Po celé 2 a půl hodiny. Ou, vážně to nešlo zkrátit o hodinu? Tam, kde Tarantino čas vyplňuje precizním dialogem v Hateful Eight, tam Iñárritu zabíjí čas nekonečnými záběry na oblohu. Jako vypadá to pěkně, ale musí to kvůli tomu trvat tři hodiny? Tři hodiny nudy mimochodem, protože konec žádné překvapení nechystá a tak vám nezbývá nic jinýho, než blbě čumět na překrásnou americkou přírodu.

Marvel's Luke Cage (2016) (seriál)

Netflix opět boduje. Opět musim, tak jak je u netflixu zvykem, pochválit vizuál. Výborná režie, skvělé triky, parádní atmosféra. Některé epizody sice drhnou a kdyby se celá série zkrátila na deset dílů, byla by to parádní jízda. Mike Colter AKA Luke Cage byl parádní už v předchozí trefě Jessica Jones a je parádní i teď. Největším tahounem pro mě ale byla rodačka z Daredevila Rosario Dawson alias Claire Temple. Tu ženskou si prostě nejde nezamilovat. Největší problém mám s padouchem, ale nechci spoilerovat, tak víc nenapíšu. Takže výsledek? Je to horsie než Jessica a na ultimátního Daredevila se to nechytá ani trochu. Ale to čekání na The Defenders bude fakt těžký.

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Takhle milej sitcom už v telce asi nebude. U každýho dílu se od srdce zasměju. Je skvělé jak je vtip vyváženej s nemocničním dramatem.

Kosti a skalp (2015)

Celkem povedenej western musím říct. Ať už jde o vynikající atmosféru, skvělé postavy nebo zajímavý "záporáky". Je poznat že pan Zahler je více spisovatel než režisér, protože dialogy byly parádní, ale u režie to bylo trochu horší. Ale na debut to je zrežírováno hodně dobře. Celé je to nakonec docela dost brutální, takže milovníci ehm rozsekaných těl a skalpů si příjdou na své.

Spotlight (2015)

Zajímavě zpracované téma, o kterém by se před několika lety nikdo neodvážil mluvit. Skvěle zahraný film. Ale aby to bylo dokonalé, mohlo by se jít mnohem více do hloubky. Navíc chybí nějaká napínavá scéna, která by film udělala mnohem zajímavější. Ale pro fandy novinářských dramat, jako jsem já, je to ideální.

Popstar: Vše pro slávu (2016)

Andy jako obvykle vtipnej. Songy hodně povedený. Jako satira na dnešní "hudbu" více než skvělé. She said f*ck me like we f*cked Bin Laden

Narcos - Season 2 (2016) (série)

Narcos - Season 1 (2015) (série)

První série je výborná, co dodat. Sledujeme budování Escobarova impéria a zjišťujeme, co takový hovado dokáže, když jde o moc. Není to moc akční, spíše se jedná o pomalejší drama. Nevím co je skutečnost a co si scénáristi vymysleli, ale příběh je pecka. To všechno je skvěle zahrané, přesně tak jak jsme u Netflixu zvyklí.

Narcos (2015) (seriál)

Netflix jsou snad seriáloví bozi nebo co. Jak je sakra možný, že nám servírujou jednu pecku za druhou. Velice zajímavý reálný příběh o drogovém bossovi. První série: Je výborná, co dodat. Sledujeme budování Escobarova impéria a zjišťujeme, co takový hovado dokáže, když jde o moc. Není to moc akční, spíše se jedná o pomalejší drama. Nevím co je skutečnost a co si scénáristi vymysleli, ale příběh je pecka. To všechno je skvěle zahrané, přesně tak jak jsme u Netflixu zvyklí. Druhá série: Jestliže ta první byla pomalé komorní drama s pár přestřelkami, druhá série je regulérní válka. Obě strany, jak police tak Escobar, udělají cokoliv aby toho druhého zlomili. Hlavně v první půlce. Pak se ale do války přidá další hráč a odehraje se ještě větší masakr. Navíc nejsme světky souboje jenom mezi karteli, ale i mezi americkými agenturami. Jo, devádesátky v Kolumbii byly trochu drsnější než u nás. Scénář, režie, kamera to vše opět na jedničku. Taky opět skvěle zahráno, jak dějová linka ve Španělštině, tak ta v Angličtině. Netflixáci opět nezklamali. Třetí série: Je trochu jiná než dvě předchozí a rozhodně to má co dělat s odchodem Escobara a agenta Murphyho. Tempo je pomalejší a první čtyři díly jsem se celkem bál, jestli se to vůbec někdy rozjede. Jenže jakmile začne jít do tuhého, každá další epizoda je lepší a lepší, až jsem měl pocit, že pět hvězdiček nestačí. Znovu se totiž rozjede pekelné inferno plné drsných přestřelek, napínavých chvil a spousty nečekaných zvratů. Pedro Pascal opět zahrál parádně, což vlastně můžu říct úplně o všech. Čtyři kmotři sice nejsou Escobar, u něhož chtě nechtě to charisma a respekt cítíte na míle daleko, i tak ale jde o další skvěle napsané postavy, v jejichž přítomnosti bych se stoprocentně ocitnout nechtěl. Jsem fakt zvědav kam se tvůrci vydají ve čtvrté sérii a pomalu, ale jistě ji vyhlížím jako jeden z nejočekávanějších projektů příštího roku. Při sledování seriálu jsem si zdokonalil svoji Španělštinu. Zvládám výrazy jako: ¿Qué pasa?, Dios mio, narco traficante, PUTA, hijo de puta, patron atd... Snad se mi to bude na dovolené hodit.