Warcraft: První střet (2016)

Od třetího Hobita další dobré fantasy. Těch pro fandy skřetů, elfů a trpaslíků není nikdy dost. A Warcraft příjemně překvapil. Jediná věc na škodu je délka. Je to až nepřiměřeně krátké a film tak ztrácí možnost dostatečně a propracovaně představit svůj svět. Historie orků je jen lehce načrtnuta a to samé platí u lidí. Tyhle věci mám u fantasy raději než epické bitky. Ale i přes tuhle výtku se těším na další díly. Jo a Warcraft jsem nehrál.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Tak já nevim. Na jednu stranu bych si to dokázal představit tisíckrát jinak, na druhou stranu se mi to co jsem dostal hodně líbilo. Teď už jen vydržet na rozšířenou verzi. ULTIMATE CUT: Clark dostal větší prostor a už to není Batman feat Superman, ale konečně Batman a Superman. Scéna v Africe dává větší smysl, navíc Clarkovo vyšetřování Temného rytíře a toho co dělá. Když jdou do sebe, tak už vydím důvod proč Clark chtěl dát Batmanovy přes hubu. Luthorův plán dává mnohem větší smysl. Pátrání Lois Lane taky. Je škoda že nevydali ultimate verzi místo kino verze. Až si za pár let budu dělat marathon DCEU, šáhnu po extended cut. A Snydera je mi líto. Snad se ve Warneru vzchopí, zahodí nůžky a nechají dát do kin celou Justice League, tak jak jí Snyder plánuje.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Rogue Cut: Singerovi X-meni byli už od prvního dílu hlavně o postavách a jejich kvalita a propracovanost se mu povedla udržet i tady. Hugh Jackman je jako Wolverine opět parádní a skvěle doplňuje dvojici Profesor X a Magneto, ať už se bavíme o verzích z budoucnosti nebo minulosti. McKellen a Stewart jsou ve svých rolích už po několikáté skvělí. Víc ale potěší McAvoy a Fassbender, kteří jsou po First Class výborní (castingová trefa) a pořád vyloženě super. Tomu Fassbenderovi toho Magneta prostě věříte. Dojde ale i na akci, která hlavně ve finále, když film prostřihává z minulosti do přítomnosti a zase zpět, opravdu potěší každého X-menovského fanouška. No a úplné šťastné shledání na konci vykouzlí úsměv na tváři.

Captain America: Občanská válka (2016)

Může osbahovat spoilery: Je to druhé místo. Winter Soldier byl osobitější a hlavně to bylo překvapení, které moc nikdo nečekal. A taky měl film jeden twist za druhým. To má Civil War taky, ale některé jsou dost předvídatelné a kdo dával pozor ve WS něčeho se dovtípí snadno (osud Tonyho rodičů mi byl jasný, když Zola ukazoval Kapitánovy co Hydra udělala). Takže to bylo srovnání s dvojkou Kapitána, která byla lepší. Což ale nebyl Age of Ultron. Neberte mě zle, AoU je dobrá jednohubka, ale od Avengers čekám posunutí dál a ne jen postávání na místě. Což dvojka Avengers dělala, protože Marvel skoro nikam neposunula na rozdíl od Civil War. Taky v ní bylo více nesmyslného humoru. Ten byl v Civil War taky oproti např. Winter Soldierovy. Ale narozdíl od Avengers AoU kde to bylo na škodu, se sem hodil náramně, protože pasoval k postavám. Hlavně Ant-man a Spider-man měli nejlepší hlášky. A ta bitva na letišti? To byla nejlepší bitva v superhrdinském filmu co jsem kdy viděl. 90% PS: Black Panter je frajer... #TeamCap

Nespoutaný Django (2012)

Tarantinovka pro všechny. Neskutečně šťavnatá mimochodem. Tarantino vytvořil skvělý příběh plný hodně vtipných momentů, kterým kraluje "před"poslední přestřelka v Candylandu. Navíc výborný soundtrack, jak pecky od pana Morricona, tak skvěle zvolené písničky. I count two guns, nig*er!

Show Leoše Mareše (2015) (pořad)

Jednu * za snahu. Jinak je to laciná a blbá kopírka Jimmy Fallon Show.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Průměr. Nic víc, nic míň. A ten trapný, falešný smích po každé druhé větě tomu moc nepřidává.

Kick-Ass (2010)

Lahodně parádně brutální akční nářez.

Muž z Vysokého zámku (2015) (seriál)

Po The Daredevil jde o druhé největší seriálové překvapení roku. Skvělý příběh, dobré herecké výkony. Tady není co dodat, prostě koukněte a uvidíte sami.

Daredevil - Season 2 (2016) (série)

Daredevil si pro mě drží status nejlepšího superhrdinského seriálu ever. Dokonce i po druhé sezóně, která byla ještě lepší než ta první. A to je co říct! Díky Netflixu za další 13-ti hodinový film. Děkuji všem, že to neposrali. Akce je výborná, příběh nemá hluchá místa a herci podávají opět solidní výkon. Ať už se jedná o starou dobrou partu Murdock, Nelson & Page nebo nováčky. Mám na mysli Elektru a hlavně skvělého Johna Bernthala jakožto Punishera. Tenhle chlápek prostě umí. See you around Red.