První člověk (2018)

V půlce sledování Prvního Člověka jsem si uvědomil, že tenhle týden je to přesně padesát let od mise Apolla 11. Tento film jsem si hodně dlouho šetřil, ale aby mi to vyšlo takhle skvěle, to jsem opravdu neplánoval. Nicméně zpátky k filmu. Damien Chazelle je výborný režisér a jeden z mých oblíbenců, jeho Whiplash mám tady na ČSFD dokonce v top desítce, takže jsem se na jeho nalší novinku opravdu těšil. A výsledek mě neskutečně potěšil a i když si Chazelle některé historické věci poupravil nebo si vymyslel, dostal jsem přesně to, co jsem chtěl. Ať už se bavíme o osobní linii prvního člověka na měsíci, nebo té jeho pracovní, obě části filmu výborně splívají v jedno a ani jedna část nevrhá stín na tu druhou. A i když všichni víme jak to celé dopadlo, finální přistání na měsíci je stejně jedna z nejnapínavějších věcí, co jsem ve filmu za posledních pár let viděl.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Druhý Spider-man ze spojení týmů MCU/SONY na tom není tak špatně, jak jsem čekal. Nicméně dost chybiček se najde, třeba nezajímavá první polovina filmu, kde si režisér nějak neuvědomil, že komiksového čtenáře tímto prostě nepřekvapí (a obyčejnému dívákovi to taky muselo dojít mnohem dříve), ať se snaží sebevíc. Jakmile ale příjde na řadu ten "twist", film šlápne na plný plyn a nenudí až do konce titulků. Neskutečný vizuál společně se zajímavými dialogy a roztomilou romantickou linkou (jediný světlý bod první půlky filmu) druhou část opravdu zvedá mnohem výše. Je tedy škoda, že Marvel/Sony více nezapracovalo na záporákovi a místo "twistu" mu nedali nějakou lepší motivaci, abychom jako diváci více rozuměli tomu, čeho vlastně se snaží dosáhnout a proč. Těch křivd minulosti bylo v tomto univerzu již moc, chce to něco zajímavějšího.

Narcos: Mexiko (2018) (seriál)

Narcos: Mexico není původní Narcos a ani se jím nesnaží být. Je to natočené a vyprávěné trošku jinak, takže od svého předchůdce se dostatečně odlišuje. Výborné herecké ztvárnění hlavních postav a opravdu hutná atmosféra, tvoří ještě surovější zážitek než při honu na Pabla Escobara. Michael Peña a Diego Luna jsou tu velice přesvědčiví a já se nemůžu dočkat, kam se příběh posune dále.

Černobyl (2019) (seriál)

Opravdu strašně těžce se mi něco chválí, o to horší to je, když ten "objekt" je vlastně úplně bez chyby. A takový podle mě Černobyl je. Fakt nevím co ještě bych k tomu dodal navíc, na hodnocení se přece může podívat každý. Neskutečně hutná atmosferická podívaná, která zarazí do křesla a nepustí až do konce titulků posledního dílu. HBO, tu poslední sérii GoT ti milerád odpouštím.

Love, Death & Robots (2019) (seriál)

Nechtěl jsem, ale každou epizodu musím hodnotit zvlášť, protože každá povídka je naprosto unikátní záležitost, ze které ta tvůrčí svoboda úplně čiší. Celkově by to na těch pět nebylo, ale i tak si to takový projekt podle mě zaslouží. Jaká povídka se mi líbila a jaká ne je vidět v hodnocení.

Hra o trůny - Železný trůn (2019) (epizoda)

Já to fakt nechápu, většina téhle série mě štvala, ale finální epizoda mě hezky pohřála u srdíčka. S konci všech přeživších postav a celkového příběhu jsem dost spokojený ,takže o to víc mě mrzí, jak špatný je zbytek finální série. Nu což, s tím se už nedá nic dělat.

One Punch Man (2015) (seriál)

ONE PUUUUNCH! Strašně vtipný epický nářez. Totální mám-v-pi*izmus hlavního hrdiny je strašně neodolatelný a v rámci "superhrdinského" žánru opravdu osvěžující.

Černobyl - 1:23:45 (2019) (epizoda)

Uff tak při tomhle strašně mrazilo. Je rozdíl sledovat vymyšlenou epickou bitvu se zombíky a draky a poté se přesunout k tak reálnému nebezpečí, jakým byl (a pořád je) Černobyl. Nemůžu se dočkat dalších dílů!

Sexuální výchova (2019) (seriál)

I přes mírné zklamání u vyvrcholení musim říct, že mě tahle feel good, strašně sprostá pohodovka, dost bavila. Velmi sympatické postavy měly moji pozornost už od prvního dílů a příběh mě vlastně taky bavilo sledovat. Jenom je škoda toho až sladšího finále, kde jsem měl pocit že sleduju telenovelu z kanálu CW Network.