Jak básníci neztrácejí naději (2004)

pre mňa je tento film celkom určit v top 10 filmovej klasiky . v tomto dieli vyniká zmes remarkovsko-švejkovského nádychu, žiadny lacný humor ,ale dobre prepracované trpko sladké bonmoty.  MIlujem to a vyrástla som na podobnom v severočeskej časti rodiny. Kleopatra aj Cival sa môžu s ich IQ hojdací koník v tomto prípade bodnúť, to akoby zhadzovali   nudné zlátaniny  románov Erich Maria von Remarqua, pretože im nesadol.  všetko sedí. Nakupuj lacno, predaj draho a faktúry plať neskoro :-) well done!

Velryba (2022)

na to, že išlo o comeback herca dlhé roky vedeného na čiernej listine, kvôli odvahe označiť v mužskom svete predátora,popredného to šéfa holyoodu, to vôbec nebolo zlé.  MOžno menej uveriteľný fakt , kombinácie osobnej charizmy a  prííšerne obézneho človeka . je mi fuk, či to nazveme, švédske, americké, či tatárske, bude to zapamätateľný film. fajn.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

mno. čo dodať. nie tak psychodelický, ako naivno puberťácky výplod fantázie zhuleného adolescenta.  ale pobavilo, ako sa tu chlapci predbiehajú vo vysvetľovaní, v čom je to všetko unikátne. Verbal nesklamal, Pomo ako vždy intelektuálne s nadhľadom. Mne to nesadlo :-)

Rajské zahrady (2009) (seriál)

pre Slováka úplná lahôdka .Pecov humor je uveriteľný, synek se poved. Také C++  Toulavé kamery.

Na houby (2011) (pořad)

výborná dvojica,  jednoduché rozprávanie, aké sa do lesa hodí. NIektorí hodnotiči asi čakali hlboko onomaziologické traktáty, ktoré by ich takpovediac vycibrený vkus, ktorý trávia pozeraním seriálu o plesniach zvané huby obohatil.

Různé chutě světa (2019)

tak sofistikovane hovorím.jasne že to natočili Brazílci. Lebo Izrael ani Palestína by nikdy nenašla v produkcii a celom výrobnom štáve  sponzorov na natočenie. Dojatá, ako trefne  problém zobrazili. Bola som v Izraeli--ľudia vtipní, inteligentní a dobrosrdeční..Bohatá náboženská mytológia aj história. Bola som v Palestíne. Ľudia veľkodušní, láskaví, ochotní sa podeliť so všetkým. Rovnako sa držia svojho. História už od čias Veľkého Egypta rovnako významná a búrlivá. Žiadni chudáci, ani na jednej strane .  Len jeden problém, ktorí vtipne  vo filme spomenula tretia strana v podobe čierneho majstra kuchára z Brooklynu.  Náboženstvo neberte od slova doslova, je to nanič. Mladá generácia oboch krajín na sieťach robí akcie a čoraz viac dáva signály, aby ten šialený prepletenec 1000 ročnej nenávisti išiel do faka a začalo sa inak.  My máme šťastie, že z nádherného českého národa si berieme lepšie Ja(to cimermanovské napríklad)  rovnako, ako si Česi  vtipne berú to lepšie z bačov  Slovákov. Však o čo ide? aj tak všetci vieme, že sme jedna banda.  Ojedinelá láska 2 krajiniek, ktorú človek ocení , až keď je vo svete mimo .  Preto ma filmík dojal ako počin, ako  lastovičky skoro na jar sediace na kandelábroch.

Příběh mořské panny (2016) odpad!

je to tak idiotsky bezvyznamny projekt az je trapne o tom cokolvek napisat, len som to chcela stiahnut malym prckom, ktorí mali prist na par dni na ranc, a po zhliadnuti asi tak 5 minut som zasla nad trapnostou toho celeho podivneho kvazi filmu, kvazi televiznej inścenacie, vyzeralo to ako kabuko, korejske babkoherne predstavenie+ten zahanbujuco trapny cesky dabing s habkajucim detskym hercom vyvolal dojem,ze si v dabingovom studiu boli vedomi ubohosti filmu, tak zavolali z miestnej zmrzlinarne decka, ci nejdu dabovat.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

To čo ľudí na tom baví, je fakt,  o ktorom 100% ľudí nemá šajna. V dávnych dobách keď mal Sergio aj Leone zhodne 16 rokov, sa tí dvaja  často ulievali pod kríkami ružovej záhrady malej starobyvlej kaviarničky jedného talianskeho konzervatória v Ríme a namiesto šprtania hodín intonácie a kamery, spolu ambicozne snívali veľké projekty . Ich priateľstvo trvá už veky a je to setsakra poznať, Aj po toľkých rokoch  kedy som ho v roku 1988 videla prvý raz a po tooľkých rokoch , vždy keď ten film zhliadnem mám rovnaký pocit ako oni zamlada. Takí majstri to boli.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

dosť zlé. k tomu naprosto nepodstatná dejová linka,akoby si niekto mixol texty z divadelnej hry  v Senici a niekto iný urobil  ostatné v Holywoode , takže skvelé efekty, nájazdy kamerou a iné kvázy vymoženosti stratili zmysel.  a to je všetko

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

ja len tolko. to vážne kilometrový koment shakers,filmfanouch a ďalší prokrastinátori? ? bože čím sa živíš, že máš toho toľko o jednom oddychovom sf seriáliku vychrliť zo seba?