Ženy v nesnázích (2009)

Vypadalo to televizne, ale prekvapive se na to dobre divalo.

Rock of Ages (2012)

Koukatelna vzpominka na konec 90. let americkeho glamu. Pamatuji jak kazdy mel na stene Bon Joviho a Poison nikdo u nas neznal. Je to filmova verze prave klipu Fallen Angel od Poison. Tenkrat to bylo proste Nothing but a good time a obecne bezstarostna leta :) Za soundtrack 5*

Super Mac (2010)

pokud si jeste dobre vzpominam, tak jsem se docela dobre bavil, tady trosku podhodnoceny film

Černá Dahlia (2006)

Vyborna zanrovka a poctiva De Palmovka. Z tech hromady hvezd asi nejvice vynikla Hilary Swank. Nekdo by rekl, dobra prace. 75%

Informátoři (2008)

Tento film jsem fakt hodne dlouho odkladal. A jak je videt, neni vzdy dobre ridit se hodnocenim na csfd :) Takove zaverecne deja vu naposled pamatuji u filmu Strange days. K tomu paradni soundtrack a vyborna atmosfera zlatych 80. let, neni co vic si prat :) Jeste, ze jsem v te dobe vyrustal, sice jenom u nas :) ale i tak. ALL FUCK YOURSELF. 80%

Drive (2011)

OST - Kavinsky & Lovefoxxx - Nightcall

Fontána pre Zuzanu 2 (1993)

Tak musim zvysit prumer hodnoceni :) Jinak kdyz privru oci tak trojka. Proste z nostalgie, byl jsem tehdy jako nactilety na tom v kine, a proste byla to bomba. Odpad si to v zadnem pripade nezaslozi. Teamu a Palovi to tenkrat pekne slapalo, a duet s Lucii Bilou stal za to. Vzdy kdyz to vidim v TV, tak na me dychne ta paradni atmosfera prelomovych 80. a 90. let, kdepak ty casy jsou :) 45%

Osvobození (1969)

Konečně tato jedinečná válečná epopej přichází na náš trh. Pamětníci si můžou zavzpomínat a my později narození si zase rozhodně nemůžeme nechat ujít tento skvost filmové válečné tvorby. Tento snímek můžeme směle označit za hraný dokument komplexně mapující nejdůležitější skutečnosti na východní frontě od roku 1943 až do konce války 1945 a související události. Snímek věrně vyobrazuje charakteristiky všech důležitých válečných postav. Casting hlavních aktéru byl vybrán s takovou precizností, že vše působí maximálně realisticky až "dokumentárně". Herecké výkony výborně dotvářejí charakteristiky svých předloh. S tím také souvisí dokonalost přítomné vojenské techniky, která by vystačila s trochou nadsázky na všechny snímky tehdejší válečné kinematografie. Hned v prvním snímku o tankové bitvě u Kurska je tolik tanků na čtvereční metr jako nikdy předtím a ani potom, snad jen s vyjímkou posledních Hvězdných válek :-) Jednoznačně všem dopuručuji, stojí to za zhlédnutí. Na závěr pro některé škarohlídy. Snímek v žádném případě nepůsobí ideologicky. Že sovětský voják zde vystupuje většinou jako jednoznačný kladný hrdina a německý jako záporách, je tak trochu i pochopitelné. Proč taky ne. Jen si všichni sáhněte do svého svědomí a vzpomentě si na americké masáže např. nechutného Johna Wayna v Zelených baretech ukazující americké hrdiny. Ale to už jsme asi někde jinde. Tak snad jediným záporem je, že snímek nepokrývá celé válečné údobí.