• Pohádka

Kameňák (2003)

Vážení, až budu chtít znát váš názor, tak vám ho řeknu! Dneska by to šlo... Naprostá volovina, kterou si dovoluji hodnotit hlbokým opovržením. Pokaždé, když ji dávají  Promiňte, pane primáři, já už jsem taková – mně rozpláče každá volovina. Já si něco udělám! Udělám si kyj – a rozbiju televizi. Takhle mně naposledy zklátila viróza. Naši herci ale dokazují, že mají smysl pro recesi. Jinak by tolik docela známých jmen do toho přece nešlo. Můj obdiv má fyzikář/ka, tedy jeho/její maskér.

Někdo zvoní (1991) (TV film)

Tak tuhle matku jsem teda vůbec nepochopila. Jak může nějaká trochu normální matka (i když nevlastní) vrátit dítě do děcáku, když jí prostě rodina nevychází tak, jak si to vysnila? Po pár dnech, jasně, v pohodě, zjistí, že se na roli matky nehodí, ale po létech? Matinka to taky vlažně odehrála, jakoby jen šla kolem, když to natáčeli. Marta Vančurová s poctivou jako vždycky. Konec teda pěkne hustý, tohle jsem nečekala, pecka mezi oči. Máti do průvanu!

Případ s černým vzadu (1992) (TV film)

Podezřelí se nějak podezřele rychle stávají obětmi. Celkem slušná kriminální podívaná, i když postrádá stupňování napětí. A ten konec s dvojčaty je teda dooooost za vlasy přitaženej.

Dick Whittington (1993) (TV film)

Líbezná jako makrelička :-) to je mi lichotka! Hospoda u královského kapesníku. Taky dobré. Jinak suchý jako anglický humor, ale né zas úplně špatné. Dana Hlaváčová s koštětem v životní formě!

O spanilé Jašince (1997) (TV film)

Ty ateliérové pohádky jsou fakt hrůza. Nic hezkého, nic naturálního, nic přirozeného, nic hodnověrného... To už si nemůžeme dovolit ani exteriéry, které by nám mohl závidět i Hollywood? Proč nemůžou filmaři vyjet ze studia? Protože všechno se dnes dělá u stolu, u počítače. I pohádky. Klidně by to mohlo mít i o tři hvězdy víc, kdyby to bylo v reálném prostředí. Minulá doba nám pohádkově ukradla všechno svobodné. Dnešní doba svobodně krade pohádkám všechno pohádkové.

Policajti z centra (2012) (seriál)

to Zemi11 - to chceš, aby na kriminálce v Bratislavě dělali Češi? taky nemám ráda slovenské herce, ale když v americkém filmu má být ruská prostitutka, taky si na to vemou někoho z bývalýho východního bloku (nejčastěji Polku nebo Češku...) asi by bylo dost divný, kdyby na slovenské kriminálce mluvili česky... zajímavé, že rusky mluvící ti nevadí

Dům na inzerát (1981) (TV film)

O něco dramatičtější než předchozí díl. Klasická bitva o dům, jak se zbavit starých rodičů a získat majetek co nejdřív. Naštěstí méně senilní kamarádi najdou způsob, jak to hamižním dětem překazit.

Pozvání spravedlivých (1968) (TV film)

Docela nuda. Půl hodiny se řeší, proč měl být náhodně mrtvý zabit – a pak, že o mrtvých jen dobře! Pak dvacet minut, jak to hodit na učitele. Afektovaně trapného učitele-poseroutka. Nakonec z toho obviníme toho posledního a rovnou ho zabijeme. Strašná kamera. Nikdy nevím, jestli z takového obrazu dostanu dřív tik nebo epileptický záchvat.

Smrt pedofila (2003) (TV film)

Zajímavé zpracování. Přelínání různých časových schém dodáva na dynamice. Rozhodně lepší počin v české televizi. Vojta Kottek roztomile dětský, Robert Jašków v roli jako na tělo.

Pán na inzerát (1978) (TV film)

Celkem vtipná pointa. Ale stačilo by na bakalářskou povídku. Eda přišel z města, ale více slámy v botách jako Franta...