Lansky (1999) (TV film)

Naprosto zbytečný film. Přeskakování události. Jasně je to film o Lanskym, ale důležité situace z jejich života, pořezání Luciana, Castellmarská válka atd ... Jen přeskákaný, odhopsaný, vlastně se nic nedozvíte. Pak se dlouho řeší odstranění Bugsy Siegela , to chápu. Ale zbytek byl zmatený a k ničemu. Viděl někdo dobrou gangsterku o skutečných mafianech? Tak poutavé téma, které má v očích veřejnosti  kupodivu až romantickou představu, kdo a jaký byl Al Capone, Luciano, Genovese a spol..... Všechno natočený blbě a zbytečně. A tohle se divím že natočilo HBO. I když tenkrát bylo spíš jak Hallmark.

Šílená noc (2022)

Správně praštěná ujeťárna, s paradoxně dobrými akčními scénami. Taková Santovská Smrtonosná past 😀

Operace Fortune: Ruse de guerre (2023)

Natočit takhle nudnej, otravnej a nezajímavej film se Stathamem už chce poradny kumšt. Vůbec mě to nebavilo, bylo utrpení se na to dívat a vlastně jsem to někde před koncem vypnul protože už se to nedalo. Pak jsem zjistil že to točil Guy Ritchie a jeho styl fakt není pro mě. Čest výjimkám jako je UNCLE. Dávám jednu hvězdičku za Stathama. Který se snaží, má pár dobrých bitek ale film je prostě hrůza. Asi svoje diváky najde ale já mezi ně nepatrim. Ještě že jsem se do toho kina tenkrát nedostal.

Expend4bles: Postr4datelní (2023)

Já po všech těch recenzích čekal nějaký obr průser. Dokonce jsem i vynechal kino. Ale nijak mě to nezklamalo. Je fakt že je to jiný typ, druh, nebo styl filmu. Půlka záběrů je CGI. Ale ani to mi nijak extra nevadilo. Strhavam jednu hvězdu jen za to že některý postavy tam byli vetsinou k ničemu. A to jak stará parta Lundgren a Couture , tak 50 Cent a ty dvě slepice. Ale nehledám na tom chyby. Chemie mezi Stathamem a Slyem funguje. Nic moc jsem nečekal a dostal jsem o něco víc. Nenudí to, odsejpá. A i když Statham chvilema vypadal že ho to moc nebaví, měl dobrý hlášky, dobrý fighty. Tony Jaa taky příjemný vtipný oživení.

Velký George Foreman (2023)

Skvělý film, miluju příběhy o boxerech nebo filmy o tématu. George Foreman jeden s nejsilnějších vůbec. Kdysi jsem četl článek , měřili sílu úderů boxerů na Crash pajďulácích. U některých přímo, u bývalých, umělou inteligencí. Joe Frazier 850, Rocky Marciano 1100 , Vitali Klitschko 1300 a u Tysona a Foremana se předpokládá s až 1450. Což se rovná ráně osmikilového kladiva!!! Navíc mi George odpověděl na dopis a poslal mi z Huffmanu zpět podepsanou fotografii. 😀  Film proletí začátkem života i kariéry. A pak se hodně zaměřuje na soukromý život v jeho boxerské pauze a následný velkolepý návrat.  Chtělo by to další .... Marciana, Joea Louise, bratry Klitschkovi, Joe Fraziera.... Ale i další, "méně známý" borci měli velmi zajímavé životy. Takový Carlos Monzón by byl jistě hit ve spravných rukou. Každý rok by měli vyjít aspoň tři takový kousky, abych to stihl všechno vidět.

Šampióni (2023)

Děj je moc hezký, milý. Ale trochu mi scházelo sžívání se s týmem. Nebylo znát ani na začátku že Woody přišel trénovat za trest. Hned se s týmem sžil a bral to vážně, i když neměl s lidmi s postižením žádné zkušenosti. Zkrátka mi tam chyběly takový ty klasický klišé který já miluju. Jen za to nedávám plný počet. Jinak velice příjemný, pohodový sportovní film, se skvělým Harrelsonem.

Sisu (2022)

Sisu je prostě vyvražďovací mlátička kde krev teče proudem. Přesně jsem věděl co od toho čekam a přesně jsem to dostal. V danou chvíli jsem přesně to potřeboval. Skvělý hlášky, nic co by člověk měl brát vážně jako Vojína Ryana nebo Nepřítele před branami.

Želví nindžové (1990)

Jako malý jsem Želvy miloval. Samozřejmě ten kreslený seriál. Tenhle film, či celá trilogie byla sice fajn a jako malý jsem ji viděl několikrát, ale něco jí chybělo.

Vyproštění 2 (2023)

Důkaz že i dneska jde natočit akční film s jednoduchou zápletkou. Žádný, čipy, národní spiknutí. Prostě záchrana blondýny a jejích dětí. K tomu obrovská , svalnatá, mašina na zabíjení a je hotovo.

Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Neuveritelně zdlouhavý a natahovaný. Námět byl po jedničce nasnadě. Ale 2h16m je na animák přespříliš dlouhý, navíc když to vlastně nijak neskončilo a teprve přijde rozuzlení v trojce.