Muž jménem Otto (2022)

Krásný příběh s precizním Tomem Hanksem 👌

Rychle a zběsile 10 (2023)

Po nepovedené devítce je rodina zpátky. Se skvělým Momoou a "Reacherem" kteří do toho perfektně zapadli. Momoa se vyloženě baví a je fakt vynikající. John Cena byl vtipný a dojemný zároveň. Potitulkovka skvělá.  Jasně že je to šílenost kterou série nastolila už od pátého, šestého dílu. Kdybych chtěl jooo hledat nějaký výtky tak jedině že Diesel nějak gumovatí v obličeji a hraje tak nějak divně. Jako mladší mi tak nepřišel, přichází to s věkem. Ale to je jen kdybych měl joooo najít nějakou vadu. Ale já ji hledat nešel. Šel jsem se bavit a vypnout a já tuhle sérii mám prostě pořád rád. A scény s Walkerem byly dojemné. Skvělý tah. Paul je prostě součástí série stejně jako Vín.

The Last of Us (2023) (seriál)

Lepší 3* . Ač jsem se snažil najít nějaký další pozitiva a dát víc. Nemůžu! Hodně se nabízí a přetřásá srovnání s Walking dead. Je na místě, s ohledem na žánr a typ. I když nějakýho mrtváka, nebo Houbáka v tomhle případě , tu za osm dílů vidíte asi 3x. To by ani taková chyba nebyla , ve zmíněných Walking dead se ze zombíků taky stala po čase jen kulisa. Ale na osmidílnou první sérii, případnou tři úplně zbytečný díly o ničem. Je to načančaný, je vidět pumpování peněz. Je to takový bohatý, ale znuděný vzdálený bratranec, co neví co se sebou protože prachy mu spadly do klína z dědictví . Na druhé straně je takový ten chudší bratranec , který si užívá života, paří, je furt vysmátý , jen občas se pobleje z kocoviny. Přes to umí vzít za práci, dokáže vydělat a mít se časem líp- tak to je Walking dead.

Na lovu (2021) (pořad)

Sokol je vynikající 👌

TY (2018) (seriál)

Srovnání s Dexterem je na místě stylem, ale ne kvalitou. Je to sice moc dobrý seriál, leč trochu přehnaný a nějak mu to nevěřím.  První série je skvelá, druhá už nebyla tak zajímavá a třetí zatím vypadá divně a ta jeho žena mi leze na nervy. Ale to vlastně Rita v Dexterovi v některých dílech taky, i když něčím jiným.  V první řadě je to vlastně fakt jen Stalker. I když se mu to trochu vymkne a někoho zabije. Tak v dalších už je to vlastně víc vrah. Ke konci třetí série hvězdičku ubírám. Zvrhlo se to v ujetost. Třeba to čtvrtá napraví. Ale ani se mi do toho skoro nechce .

Creed III (2023)

Absence Rockyho je hodně znát, stejně jako Stallona samotného. Myslím že si u obou prvních filmů vždy řekl své a to je brnkání na city bylo vždy vidět. Je to trochu škoda. Ale když se na to zbytecně nezaměřujete tak to nevadí.  Co je škoda, že chybí ty emoce , na kterých stála celá franšíza Rockyho. První díl je nářez, druhý je trochu naivní a trvalo mi než jsem ho přijal a tenhle třetí zase trochu uspěchaný a nemá ty emoce a cit. Včetně závěrečného zápasu. Tréninková sekvence taky není tak jak ji známe. A přese všechno co se tam odvyprávělo jsem z toho necítil tu rivalitu před zápasem. S rivalitou Drago a Rocky se to nedá ani srovnat a to je Rocky IV skoro o 40 minut kratší  Vím že se můj koment teď trochu tluče s hodnocením, ale vypsal jsem negativa, kterých není zase tolik a myslím že zase mi jen potrvá než film příjmu takový jaký je. A hlavně, až dám nějakému filmu, jen vzdáleně příbuzného Rockymu , míň než plný počet , budu už na konci s rozumem 🤣 dobrý je, že se na to může v klidu podívat i někdo kdo nikdy neviděl z Rockyho nic. Jestli někdo takový existuje a bude v obraze, protože film si vytváří vlastní svět.

Irčan (2019)

Nedal jsem to, musel jsem některé pasáže posouvat. Má to stopáž dvou filmů, ale nevím jestli by nenudila i stopáž jednoho. Paradoxně mi přišla docela zábavná první hodina, kdy se postavy představují, vysvětlují a ukazují co umí a jak se Frank začlení. Gangsterky miluju, tahle stará generace Pacinů, De Nirů a Scorsesů byla vynikající, ale tohle prostě přepálili. Omlazení se mi líbilo, De Niro při mlácení toho prodavače vypadal sice směšně, ale tak člověk kouká na film a ne na dokument. Takže to bych i nějak zkousnul a přenesl se přes to. Ale jinak jsem moc nepochopil co tím chtěl básník říci.

Banshee (2013) (seriál)

Začne to sice trochu přehnaně, ale dost ostře a zajímavě. Pokračuje to sice v podobném duchu ale nějak to přestane fungovat. Pak je to samý koitus a zplácaná ptákovina pokračuje. Někde uprostřed druhé série jsem to vzdal.

Luther: Pád z nebes (2023)

Čekal jsem temnou kriminálku, s nebezpečným, s nikým se neseroucim Lutherem. Hon na serioveho vraha v ulicích Londýna. A dostal jsem zmatlanou superpadoušskou srágoru s debilnim spiknutím všech zlounů Anglie. Ani nevím. Tak hrozně mě to nebavilo že jsem to s postupem stopáže sledoval míň a míň

Cobra Kai (2018) (seriál)

Nejosmdesátkovatější , neosmdesátkovej seriál ze všech.  Nejsem nějaký extra fanoušek Karate Kidů, i když se mi to líbilo. A zjistil jsem že jsem asi viděl jen jedničku. Ale od Cobra kai se nemůžu odtrhnout. Je to vtipný, nostalgický, probudilo to ve mě moji dětskou duši. Spoustu klasického klišé, které si dělá srandu samo ze sebe a já to v těchhle filmech a seriálech miluju. Klišé, není klišém bezduvodu.  Suprový hlášky. A šikana v Dojo je skvělá. Nic tu není černobílé. Postavy jsou chvíli dobrý a pak parchanti. Něco jako ve Hře o trůny. Skvělé hraní Williho Zabky, to se musí uznat. První díly a série byli hodně o vtipu, ten šel později trochu dozadu, coz je trochu škoda. Ale není to výtka. Za mě tenhle seriál nemá žádnou chybu.  Vždycky , jednou za pár let většinou se objeví něco co mě položí a to je tenhle případ a nečekaný, to že mě Cobra Kai bude takhle bavit jsem fakt nečekal. Končím pátou sérii a sere mě to. Kdyby měla už teď 20 sérii vydrželo by mi to déle 😀  Jestřáb je TOP 😀