Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Neuveritelně zdlouhavý a natahovaný. Námět byl po jedničce nasnadě. Ale 2h16m je na animák přespříliš dlouhý, navíc když to vlastně nijak neskončilo a teprve přijde rozuzlení v trojce.

Muž jménem Otto (2022)

Krásný příběh s precizním Tomem Hanksem 👌

Rychle a zběsile 10 (2023)

Po nepovedené devítce je rodina zpátky. Se skvělým Momoou a "Reacherem" kteří do toho perfektně zapadli. Momoa se vyloženě baví a je fakt vynikající. John Cena byl vtipný a dojemný zároveň. Potitulkovka skvělá.  Jasně že je to šílenost kterou série nastolila už od pátého, šestého dílu. Kdybych chtěl jooo hledat nějaký výtky tak jedině že Diesel nějak gumovatí v obličeji a hraje tak nějak divně. Jako mladší mi tak nepřišel, přichází to s věkem. Ale to je jen kdybych měl joooo najít nějakou vadu. Ale já ji hledat nešel. Šel jsem se bavit a vypnout a já tuhle sérii mám prostě pořád rád. A scény s Walkerem byly dojemné. Skvělý tah. Paul je prostě součástí série stejně jako Vín.

The Last of Us (2023) (seriál)

Lepší 3* . Ač jsem se snažil najít nějaký další pozitiva a dát víc. Nemůžu! Hodně se nabízí a přetřásá srovnání s Walking dead. Je na místě, s ohledem na žánr a typ. I když nějakýho mrtváka, nebo Houbáka v tomhle případě , tu za osm dílů vidíte asi 3x. To by ani taková chyba nebyla , ve zmíněných Walking dead se ze zombíků taky stala po čase jen kulisa. Ale na osmidílnou první sérii, případnou tři úplně zbytečný díly o ničem. Je to načančaný, je vidět pumpování peněz. Je to takový bohatý, ale znuděný vzdálený bratranec, co neví co se sebou protože prachy mu spadly do klína z dědictví . Na druhé straně je takový ten chudší bratranec , který si užívá života, paří, je furt vysmátý , jen občas se pobleje z kocoviny. Přes to umí vzít za práci, dokáže vydělat a mít se časem líp- tak to je Walking dead.

Na lovu (2021) (pořad)

Sokol je vynikající 👌

TY (2018) (seriál)

Srovnání s Dexterem je na místě stylem, ale ne kvalitou. Je to sice moc dobrý seriál, leč trochu přehnaný a nějak mu to nevěřím.  První série je skvelá, druhá už nebyla tak zajímavá a třetí zatím vypadá divně a ta jeho žena mi leze na nervy. Ale to vlastně Rita v Dexterovi v některých dílech taky, i když něčím jiným.  V první řadě je to vlastně fakt jen Stalker. I když se mu to trochu vymkne a někoho zabije. Tak v dalších už je to vlastně víc vrah. Ke konci třetí série hvězdičku ubírám. Zvrhlo se to v ujetost. Třeba to čtvrtá napraví. Ale ani se mi do toho skoro nechce .

Creed III (2023)

Absence Rockyho je hodně znát, stejně jako Stallona samotného. Myslím že si u obou prvních filmů vždy řekl své a to je brnkání na city bylo vždy vidět. Je to trochu škoda. Ale když se na to zbytecně nezaměřujete tak to nevadí.  Co je škoda, že chybí ty emoce , na kterých stála celá franšíza Rockyho. První díl je nářez, druhý je trochu naivní a trvalo mi než jsem ho přijal a tenhle třetí zase trochu uspěchaný a nemá ty emoce a cit. Včetně závěrečného zápasu. Tréninková sekvence taky není tak jak ji známe. A přese všechno co se tam odvyprávělo jsem z toho necítil tu rivalitu před zápasem. S rivalitou Drago a Rocky se to nedá ani srovnat a to je Rocky IV skoro o 40 minut kratší  Vím že se můj koment teď trochu tluče s hodnocením, ale vypsal jsem negativa, kterých není zase tolik a myslím že zase mi jen potrvá než film příjmu takový jaký je. A hlavně, až dám nějakému filmu, jen vzdáleně příbuzného Rockymu , míň než plný počet , budu už na konci s rozumem 🤣 dobrý je, že se na to může v klidu podívat i někdo kdo nikdy neviděl z Rockyho nic. Jestli někdo takový existuje a bude v obraze, protože film si vytváří vlastní svět.

Irčan (2019)

Nedal jsem to, musel jsem některé pasáže posouvat. Má to stopáž dvou filmů, ale nevím jestli by nenudila i stopáž jednoho. Paradoxně mi přišla docela zábavná první hodina, kdy se postavy představují, vysvětlují a ukazují co umí a jak se Frank začlení. Gangsterky miluju, tahle stará generace Pacinů, De Nirů a Scorsesů byla vynikající, ale tohle prostě přepálili. Omlazení se mi líbilo, De Niro při mlácení toho prodavače vypadal sice směšně, ale tak člověk kouká na film a ne na dokument. Takže to bych i nějak zkousnul a přenesl se přes to. Ale jinak jsem moc nepochopil co tím chtěl básník říci.

Banshee (2013) (seriál)

Začne to sice trochu přehnaně, ale dost ostře a zajímavě. Pokračuje to sice v podobném duchu ale nějak to přestane fungovat. Pak je to samý koitus a zplácaná ptákovina pokračuje. Někde uprostřed druhé série jsem to vzdal.

Luther: Pád z nebes (2023)

Čekal jsem temnou kriminálku, s nebezpečným, s nikým se neseroucim Lutherem. Hon na serioveho vraha v ulicích Londýna. A dostal jsem zmatlanou superpadoušskou srágoru s debilnim spiknutím všech zlounů Anglie. Ani nevím. Tak hrozně mě to nebavilo že jsem to s postupem stopáže sledoval míň a míň