Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Kdybychom se obešli (tedy né my, pan režisér) bez únavného zpomalování, měl by film o polovinu méně. A taky o polovinu méně nudy, což by rozhodně nebylo na škodu. Ani bezprostředně po zhlédnutí nedokážu sesumírovat inteligentní dějovou linii. A nevymlouvala bych se při tom na Doyleovu nepochopenou genialitu, jak tu mnozí činí, spíš bych obvinila Richieho a všechny jeho kumpány za ničení klasiky. A k nim tentokrát počítám i Downeyho, který v humorných scénách přehnal přehrávání až do negroteskní grotesky. Nakonec ještě promarnil vyloženou šanci na záchranu, no co to je!

Žiješ jenom dvakrát (1967)

Japonské prostředí zatraktivní každý snímek, zdlouhavé souboje mají ale přesně opačný účinek.

Sherlock Holmes (2009)

Ultramoderní rekonstrukce starého dobrého Holmese se zdařila jen napůl. Charakteristický soundtrack dodává akčním záběrům parádní šmrnc, všechny ty slowmotiony a souboje už ale na mě byly moc. Downey v sobě holt Iron Mana nezapře.

Thunderball (1965)

Na oko působí podmořská akce jako vítané oživení, výsledný dojem je ale nakonec stejný jako v předešlých dílech. Jediný výraznější rozdíl vidím v nepovedeném střihu.

Skála (1996)

Sean Connery se stále drží v dobré formě, ale filmy založené na klasické tvrdé akce mě prostě nebaví.

Šéfe, jsem v tom! (2009)

Moc vtipné to nebylo, ale obdivuju Lindsay za to, co ze sebe ve svém stavu dostala.

Goldfinger (1964)

James Bond jako svůdník září, když však přijde na akci, už to tak neodsýpá.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Přes všeobecné čsfďácké mínění mi od Spielberga zatím nejvíc sedl právě tenhle snímek. Pokud nepočítám Vojína, ale tyhle dva filmy se nedají srovnávat. Leonardo se představí zas v parádní roli, zdá se, jakoby přinášel nějaké kouzlo, které činí každý jeho počin nezapomenutelným. Nejvíc si ale libuju v kontrastu mezi ním a Hanksem, ale narozdíl od ostatních, svého favorita mám. A to jasného.

Mary a Max (2009)

Jedinečný snímek jak svým námětem tak výpravou, nějak ale nedokážu říct, jestli se mi líbil nebo ne. Snad čas rozhodne.