96 hodin: Zúčtování (2014)

Rozčilovaly mě už úvodní titulky, které kvůli svému stajlu vůbec nešly přečíst, časem bylo však podstatně hůř. Když se zrovna vše nemotalo kolem mimořádně blbě natočené a k tomu ještě příšerně sestříhané akce, z které člověk nemá nic než bolest hlavy a očí, zaznívaly ze všech stran repliky takové, že je neuslyšíte na Ulici, v Ordinaci ani na jiných inteligencí scénářů proslulých místech.

Zítřek nikdy neumírá (1997)

Zdlouhavou akci čas od času přeruší doslova epický moment (vymakané autíčko, záchrana Michelle Yeoh z řetězů) podbarvený nádhernou hudbou, která je ale místy na bondovku až moc. Taky vám hlavní záporák vzhledově připomíná Steva Jobse?

96 hodin: Odplata (2012)

Minule taťka nechtěl poslat dcerku ani do Paříže, teď se s celou rodinkou vydává do bezpečností vyhlášeného Istanbulu. Jaké překvapení, že i tam má koho zabíjet. Přitom sice rozmlátí půlku města, ale pohoda, americká ambasása si s tím poradí. Jen do vraždění si nenechá kecat od nikoho.

Zlaté oko (1995)

Delší pauza Bondovi opravdu prospěla, je vidět že si tvůrci za tu dobu našetřili dostatek originálních nápadů a jen nerecyklovali dokola to samé jako v dobách, kdy tu byla nová bondovka pomalu každý rok. Ale hlavním důvodem tohohle parádního znovuzrození je Pierce Brosnan. Nic proti Connerymu, ale ten by se v dnešní době přes všechen šarm spíš ztratil. To Brosnan je mým vysněným prototypem současného Bonda. Zatím jediný díl, který se mi skutečně líbil.

96 hodin (2008)

Zdařilý námět rozhodně vyvolá husí kůži, ale jeho převedení na plátno bych si představovala jinak než jen jako rozklepanou akci. Škoda toho nevyužitého potenciálu.

Amerika hledá topmodelku (2003) (pořad)

Modelingová realityshow, no to musí být kravina! I já si to myslela, než jsem týden zkysla nemocná na dovolené v hotelovém pokoji, kde kromě cizojazyčných zpravodajských kanálů šlo jen MTV, a tak jsem byla nucena sledovat, co mi nabídnou. Musím přiznat, že mezi skvosty jako Paris Hilton: Moje nová nejlepší kamarádka byl každý díl modelky (i ten několikrát reprízovaný) učiněný zázrak. Ale i doma se ráda podívám, má to jakési nepopsatelné kouzlo. Jasně, že většina holek to nemá v hlavě v pořádku, ale alespoň jsou zábavné a přiznejme si, kdo by z toho nezcvoknul. Pořad totiž ukazuje především zákulisí módního průmyslu, na kterém si vylámala zuby nejedna naivní účastnice, která věřila, že hezká prdelka a ksichtík jí soutěž sami vyhrají. A nakonec musím jmenovat Tyru Banks, která sice je afektovaná až to bolí, ale charisma a inteligenci jí nikdo upřít nemůže, to na ní to celé stojí.

Povolení zabíjet (1989)

Abych pravdu řekla, všechny Bondovky mi přijdou na jedno brdo, takže tu žádnou velkou změnu nevidím. Je ale fakt, že správný Bond by závěrečnou situaci se dvěma dámami vyřešil jinak.

Ratatouille (2007)

Moc milý filmeček, ale vařím nerada a na přehnané omýlní krás Paříže už jsem alergická. Kéž by byla i ve skutečnosti tak krásná jako tady. Za to však Ratatouille nemůže a tak své hodnocení shrnu tím, že mi jedna porce stačila.

Dech života (1987)

Nový mladší bond opravdu přinesl (ná)dech života, ale cestou někde nechal charisma a sexuchtivé krásky už mu taky došly. Bohužel ani vážné špionaření není můj šálek kávy, a tak je pro mě tahle změna vcelku bezvýznamná.