Lék na život (2016)

Už od prvni minuty se jednalo o pastvu pro oči. Filmu se nedá upřít, že vypadá fakt skvěle, a to ja žeru. Ale nedá se tomu upřít ani to, že je to naprostý haluz, který se držel na tak úžasné úrovni, že jsem mu chtela dát maximum, dokud nepřišel konec. Ten mě osobně zklamal na plné čáře, a tak dobře našláplou hru o pravdu, uvedl až na dno toho zámečku s kouzelnou vodou plnou krásných slizkých rybiček. Fakt jsem čekala něco lepšího, protože si to ten film zasloužil. Nicméně jde jen o 15 minut, a ani to nezkazí celkový prvotní požitek, který jsem získala. Celý snímek má taky podmanivý soundtrack, který hezky doladí hororovou atmošku. Btw. tomu říďovi jsem fakt nežrala ty jeho úsměvy a hru na dobráka, ne ne. O to lepší by to bylo, kdyby dobrák fakt byl.

Kocour Bob (2016)

Už z prvních 10 minut jsem ten film milovala. Jsem kočkomil a přesně vím, jak ta stvoření umí dělat zázraky. Vím, jaké to je, když tu nejsou, a tak jsem sympatizovala a soucítila s Jamesem. Držela mu pěsti a fandila jim oběma. Cítila jsem z toho lásku a pochopení, a úplně mě to dojalo, až jsem si musela vzít do náruče tu svou malou bestii a dokoukat film s ní.

Padesát odstínů temnoty (2017)

Jakože zlatý první díl. Vše se točí jen okolo sveráznější Dakoty, skvělého soubdtracku, a líbivé vizualizaci. Jinak to nemá co nabídnout. Je to celé rozpačité, neucelené, a hrozně moc zdlouhavé.

Prázdniny v Římě (1953)

Vyvolalo to ve mně takový hřejivý pocit, a nejen protože Řím je má srdeční záležitost, a procházela jsem se spolu s Audrey a Gregorym po památkách ve filmu jako kdybych tam byla zrovna teď, ale hlavně proto, jak je to minimalistický, ale zároveň to je milejší než lecjaká jiná romantika dnes.

Dospívání po americku (1993)

Fantastický Leo, který byl ve všem naprosto úžasný a v lecčem konkuroval všem ve filmu, a fantastický De Niro, který úžasně zahrál toho blba. Mám ho ráda, je mi sympatickým, ale bože, tady bych ho nejradši profackovala. Až tak skvěle to zahrál. Spousta zajímavých postřehů, a že život není postaven jen na promyšlených rozhodnutí. Líbilo se mi to propojení se začátkem, kdy nebyl problém se sebrat, a odejít, přestěhovat se. Proč to tak neudělat na konci, že? A do toho ta krásná stará Amerika. No úža.

Café society (2016)

Takový nemastný neslaný. Vše hrozně povrchové, dozvíme se věci tak, aby se neřeklo, a proč se tím zabývat dál? On by to mohl být hodně pěkný film, kdyby se tomu věnovalo trochu víc. Kristen ani Blake nezklamaly, jen si myslím, že by jim, hlavně teda Kristen, prospěla větší hloubka charakteru. Nejvíc se mi snad líbila ta atmosféra Hollywoodu, kostýmy a hudba. Bobby je stejný debil jako můj ex. Egocentrický a a myslí si, jak má vše pod palcem, to mě snad štvalo nejvíc z celého filmu, jeho postava. Zkrátka tohle je jeden z těch filmů, na který si za pár dní ani nevzdechnu, a pokud se mě někdo zeptá, o čem to bylo, budu muset hodně přemýšlet.

Santa je pořád úchyl (2016) odpad!

No tak tohle byl úlet. Vtipy mi přišly jako pro publikum 16 let a níž. Vesměs pointa žádná, ačkoliv kdo by ji u komedie očekával. Ale ani herecké obsazení nebo důvtip to nezachránil. Chvilku jsem přemýšlela, že z toho sálu i odejdu. Nicméně lístek do kina bych za to nedala, a ani bych se na to podruhé nepodívala. Nechápu, proč má někdo potřebu točit film s naprosto podprůměrnými vtipy. Jediné, co bylo vtipné, bylo to jednadvacetileté dítě, na jehož jméno si nevzpomenu. Bože, to bylo fakt špatný. Eh.

Vzmuž se (2015)

Tak tohle jsem nečekala! Nečekala jsem, že se z toho vyklube tak skvělá romantická komedie plná názorů mně známá. Uteklo mi to tak rychle, a vlastně mě mrzí, že byl konec. Zasmála jsem se a hlavně byla ráda za souhru osudu (scénáře). Získala jsem tím možná hned dva oblíbence. Zkrátka něco tak (pro mě) skvělého jsem přesně teď potřebovala. A ještě plus za úžasný soundtrack.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Kouzelný svět v New Yorku s angličanem v hlavní roli. Nejen, že si rozšíříme obzory až za velkou louži, ale přiučíme se i novým potvůrkám. A některé jsou dechberoucí, jiné mě zase donutily se zasmát. Fantastická zviřata plynou i s menšími překážkami v podobě zívání celkem dobře. Temné a děsivé pasáže střídají kouzelné scény plné vtipu. Je to docela jiné oproti HP, takové mírnější. Avšak prvni díl HP byla taky pohádka, no, a jak to skončilo. Eddie jako Scamander je nesmělý, ale dobrosrdečný a hraje to báječně. V průběhu filmu zahrají i známé tóny provádějicí celou HP sérii. Mrzelo mě, že "záporák" vlastně nebyl nikdo, kdyby měl třeba větší vliv na budoucnost, mohlo to být zajímavější. A taky na to, že zničil kde co, tak se s ním popasovali rychle. Do příště možná více akce. Nicméně je to pozoruhodný film, který stojí za to vidět, a fanoušky HP nezklame, stejně jako nezklamal ani mě.

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Nebála jsem se toho, protože vím, že má milá Bridgit by mě nezklamala v žádném případě. Ani v knižní podobě,ani ve volném pokračování. Zasmála jsem se, uvolnila, příjemně se bavila. Ústřední dvojice Darcy-Clever zde nechyběla, protože fešák Jack si mě svýma modrýma očima získal. A sama jsem do konce nevěděla, komu fandím. Bezkonkurenční byly Bridgitiny hlášky, a hlavně její doktorka. Můžu i říct, že Bridgit nám tu zestárla do krásy a to i pan Darcy, i když jeho suchý humor zůstává neměnný. Mrzí ta nulová atmosféra Vánoc, které byla v předchozích dílech, ale co naplat.