Lucie, postrach ulice (1983) odpad!

Malá nesympatická kandidátka na genocidu vodíkovou pumou, která otravuje dodnes.

To se mi snad zdá (2023)

Nejdřív je to komedie, pak drama a pak těžkotonážní horor, kde není nouze o jednu hodně gore scénu, jejíž názornost mi přišla až zbytečná. Velmi podobný průběh jako u režisérova předchozího snímku. Cage je boží. Jeho status meme cringe persony do filmu perfektně zapadá, a díky němu je to hodně meta. Po Leaving Las Vegas jeho nejlepší výkon, ale kvůli konci nemohu jít na plný počet.

Adikts (2024) (seriál)

Dávám čtyři jen kvůli příšerně nesymatické neherečce Lence Dusilové, jinak je tohle jedna z NEJ co se urodila v českém rybníčku hned po Pustině, a je mi moc líto, že to tak zdejší oslavovatelé konzumu nejsou schopni brát!

To nic, drahá (2022)

Krasavice Olivka známá už z doktora hause umí i točit filmy! Má krásné záběry, krásnou hudbu, a krásné (včetně sebe) herečky. Ale je tu pár ALE, se kterými jsem měl až moc velký problém, na to abych dal aspoň čtyři hvězdy. 1. Námět filmu vykrádá jiné filmy, a to především film Stepfordské Paničky. 2. Všichni zobrazení muži jsou zde nesympatičtí a největší nedochůdče je tvůrce hitu "as it was" Harry Styles. 3. Divný konec.    Nicméně se těším na další filmy Olivie Wilde, která dokládá že není jen krásnou (už skoro čtyřicetiletou!) dámou, ale filmy dělat rozhodně umí.

Jiří pes uprchlík (2019)

...Jak nemusím autorovy Hranice Lásky, tak toto bylo dokonalé. Křenková dominantní, Boková citlivá a pes je pes. Hudba Holého fajnová. Nemám co vytknout.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Seriál na druhé shlédnutí po X letech není zdaleka tak super jako kdysi, jednak Vás bude štvát Carl, který neustále nelogicky někam běhá a a je napřesdržku, a jediné co by mu pomohlo je pořádné domácí vězení, druhak jeho matka, která je hraná velmi nesympatickou herečkou a se svými vytřeštěnými výrazy a výchovou neukázněného syna je napřesdržku, dále Vám bude vadit neustálé nelogické chování hlavních představitelů (to je fuk, že na mě spolíhá můj syn, radši se vydám hledat manžela, budu se dívat za jízdy do mapy a vybourám se v autě) a někteří herci vám budou stoprocentně vadit. Jediná světlá výjimka je pěkná Lauren Cohan, jednak v seriálu není žádná postava se kterou byste vyloženě sympatizovali a fandili jí, nebo na ní alespoň spočinulo Vaše oko, a to je u seriálu celkem problém. Ze čtyř na tři po osmi letech.

Živí mrtví - Testovací subjekt 19 (2010) (epizoda)

Slabý, zastarale působící díl, který je samozřejmě medicínsky uplně špatně. Komplex působí až moc uměle, Doktor přehrává účastníkům video z obřího projektoru, aniž by se něco skutečného dozvěděli, epizoda graduje digitálním trapným výbuchem. V některých částech komixu měli být tvůrci střízlivější a nahradit explozi impozí, smrtelným jedem, čímkoliv, když na to neměli dostatečné finance a možnosti. První z ne uplně povedených dílů série.

Heathers (2018) (seriál)

Grace Victoria Cox je tedy tady opravdu krásná, (podobná české čarokrásné herečce Janě Bergerové mimochodem), ale příběh působí naprosto nahodile, neuvěřitelně a navíc velmi otravným způsobem dodržuje dnešní standarty, takže jednou z Heathers je pánský gej, ústřední manipulátorka je obtloustlá zlá svině, kterou by v reálu nikdo nemohl obdivovat, natož si o ní opřít kolo (ale zas jí tu smrt opravdu přejete) a snímek se od prvních chvil dotýká genderových/rasových a jiných stereotypů a upozorňuje na ně, což je velmi otravné. Škoda, že to nedopadlo lépe,téma filmu Heathers je přitom nosné pro seriál a mohlo dopadnout mnohem, mnohem lépe.

Velcí bratři (2008)

Průměrná komedie, kde nechybí množství klišé atd. Semtam příjemná politická nekorektnost, černoušek byl zábavný. Na film jsem se díval hlavně kvůli Paulovi Ruddovi, kterého můžu, a stifler (i když je v každém filmu Stifler) mi nevadí. Mimochodem Elizabeth Banks a Rachel Mcadams snad musí být příbuzné nebo něco, ta podoba mě v každém filmu zaráží. Btw, hejtři larpu by se na film vůbec dívat neměli, je tu blbečků v kostýmech s umělými meči až přespříliš.

Její tělo (2023)

Chudák holka / žena to neměla jednoduchý.  Navíc jsem stále srovnával dokonalé křivky Natalie Germani s její hollywoodskou kolegyní Jennifer Lawrence a našinec Natálie mi z pomyslného duelu vycházela líp.  Líbila se mi role mámy,  nelíbila se mi za všech okolností nevýrazná a nezajímavá Denisa Barešová, která mi spíš kazila už Jana Palacha. Hudba Aid Kida mohla být výraznější a méně kytarová ale dala se. Suma sumárum hodnotný český snímek  který si 58 procent nezaslouží.