Czech Made Man (2011)

super. jeden z mála českejch filmů, kterej nebyl vo totalitě, nenudil mě k smrti a HLAVNĚ jeho vizuální pojetí bylo uplně někde jinde než většina české produkce. Rychlý střihy, barevný filtry a sou za tím vším vidět velký peníze. Takle by měly současné české filmy vypadat, nechápu nízké hodnocení.

Lovci zážitků (2015) (pořad)

Náhodou, dozvěděl jsem se tam pár zajímavosti (Richarda Wagnera, nacistického skladatele oněch brutálních klasických písní, jak se převlíkal za strašidlo si nějak ovšem neumím představit,) a padlo tam i něco o Máchovi etc. Mimoto, takovýto pořad tu snad ještě nebyl, milión cestománií po celém světě tu je, ale když vybíráte kam na výlet třeba s přítelkyní, tenhle pořad vám dle mě může dát pár užitečných rad. Jo a Tonya Graves mi připadadala jako dost nepříjemná ženská a z mužského týmu byli minimálně dva velmi trapní. Na ten "humor" bych se vykašlal uplně, přece nemusí být všude za každou cenu? Jinak sem zvědav na další díly...

Kriminál (1989)

Takový slabší odvar PEKLA s Van Dammem. Obzvlášť debilní mi přišly pasáže kdy hrála veselá hudba a vězni včetně Stelouna se rozjařeně kropili hadicí, což celé navazovalo dojem, že "ono je to v tom vězení vlastně docela fajn." Naštěstí pokračováním těchto vězeňských radovánek bylo většinou nějaké úmrtí stelounových bližních, takže se dá i říci že snímek byl poměrně vyvážen.

Málem hrdinové (1998)

Jsem jedinej kdo si všiml toho prázdnýho dna u vůdců Španělů při závodech v pití? Vypadalo to tam naschvál, ale stejně sem to nepochopil .) Jinak ale dost dobrá komedie o jejíž existenci jsem neměl tušení a i díky Matthew Perrymu jsem se u ní solidně pobavil .)

Návrat blbýho a blbějšího (2014)

strašně slabý. nezasmál, ba ANI NEPOUSMÁL sem se snad ani jednou. ty dvě sou čistě jenom z nostalgie k prvnímu dílu.

Dva dny, jedna noc (2014)

"Vzdej se prachů anebo mě miluj." I tak by se mohl jmenovat tento ultra(ne)reálný skvost, kde ubrečená (a víc než kdy dřív pomilováníhodná) Marion běhá za kolegy a snaží se je, zalykající se a se slzami v očích přesvědčit, že je přece "uplně v pohodě." Vůbec nevadí, že má záchvaty úzkosti, brečí kde se dá a kolegové to i vidí, ona je přece UPLNĚ V POŘÁDKU a může se vrátit do práce a její bratr v depresi je zřejmě i zanícený fotbalista, ale naštěstí tak nějak víme, že všichni fotbalisti jsou ubrečení buzíci, takže nás jeho pláč nemusí ani moc překvapovat. Děr ve scénáři je mnoho, ale jedna je obzvlášť olbřímí a kvůli ní nakonec i strhávám jednu hvězdu. Ano, mluvím o oné scéně s xanaxem, hodně a hodně xanaxu. -MASIVNÍ SUBSPOILER- (Ne vážení tvůrci, xanax skutečně nejsou zázračné bonbónky po kterých zázračně po pár hodinách vstanete z postele a jste jak rybička a personál nemocnice vás se vší grácií po pokusu o sebevraždu propustí.)Takže vážení bratři Dardennové, když už točíme "reálné" filmy, snažme se té realitě příště aspoň trochu víc přiblížit! Děkuji.

Kmeny - Rap (2015) (epizoda)

Bohdan Bláhovec pojal tento díl spíše jako pojednání o jednom smutném, zlomeném člověku. O Orionovi. Vidíme si Oriona rovnat prádlo na balkoně, vidíme ho kouřit v parku, vidíme jeho zadumané, někdy až smutné pohledy nikam, vidíme jeho opilecké promluvy v bazénku za svitu měsíčku. Do toho nám Wladimír 518 chvílemi recituje svá moudra. To je podstata repu přátelé. Btw, nikdy nepochopím proč ČT nikdy nepřijala dokument Česká Rapublika. I když slabota tohoto dílu byla zjevná, Česká rapublika by po něm sedla jak prdel na hrnec. (rozhodně víc než posraná 8 mile.)

Základní instinkt (1992)

Zbytečně dlouhé, jinak velmi napínavé a erotikou tou mezi douglasem a Sharon Stone skutečně jiskří. Zapomněl jsem, že Verhoeven je schopen točit i takovéto "klasické" vcelku normální filmy i když u prostřelených hlav a nezbytné explicitní brutality je jeho rukopis jasně znát .)

Hon (2012)

největší zadostiučinění jsem cítil, když té malé prolhané svini bylo plivnuto do tváře. Nepochopil jsem konec. Asi jsem omezený. A asi jsem viděl už příliš mnoho filmů na toto téma, takže mne to v žádné části nijak zvlášť nepřekvapilo ani nedojalo.

Slídil (2014)

Uměl bych si to představit mnohem, MNOHEM lepší. Lepší scénář, lepší HUDBU, lepší režii. lepší ATMOSFÉRU. Zkrátka tomu něco chybělo a je velká škoda, že ty nedostatky tam skutečně byly.