Hledá se Dory (2016)

Jsem holt jasná cílovka Pixaru. U každého jejich filmu mi hned na začátku vrazí nostalgické slzy do očí a už se mě nepustí :)

My děti ze stanice Zoo (1981)

U blicího pokusu o abstinenci jsem měl záchvat smíchu, to asi nebylo správně. Matka přišla na to, že nechat dva feťáky abstinovat společně bude to nejlepší řešení a oni samozřejmě měli během abstinence k dispozici nádobíčko......Matka se odsunula do pozadí. Wtf? Když pominu tyle kraviny, byl to ale jinak slušně naturalistický film, doprovázející knihu, která je, jak už tu bylo tisíckrát řečeno, skutečně mnohem lepší.

Zvuk hluku (2010)

Po šesti letech na druhé shlédnutí - Ten snímek prostě nefunguje. V krátkých videích jsou tihlencti "bubeníci" velice prospěšní, dokonce jimi vyluzovaná hudba zní autenticky, ale když se tady cinká na kyslíkovou bombu jako na xylofon, tak to nemá cenu. Příběhově je to exhibice hudebně teroristické skvadry, jenže co naplat, když jejich krátká videa mají ve výsledku daleko větší hodnotu.

Re-Play (2009) (pořad)

První dva roky velice koukatelný pořad, postupem času jde do kopru hlavně "díky" komentátorům Sterakovi a jakémusi druhému. Když narrator neví na jakém místě poklesnout hlasem, s jakým důrazem vyslovovat jednotlivá slova či nedejbože samohlásky, je to zlé. K tomu si připočtěte úděsný hudební doprovod a v současné době maximálně jednu recenzi na díl a zbyde vám akorát sympaťák Mikoláš a relativně hezká Bětka....

Expres foto (2002)

Až po letech jsem docenil tento film, který je svým pojetím v podstatě už relikvií. Kolik z nás si nechalo vyvolávat naše intimní snímky uplně cizími lidmi a vlastně nám to vůbec nepřišlo divné? Aspoň, že tento nešvar vzal s příchodem smartfounů za své. Jinak co film povyšuje nad vody průměru je NESKUTEČNĚ výtečný hudební doprovod, který ve svých nejlepších chvílích připomíná až Dannyho Elfmana a pak je tu samozřejmě Robin W.

OUTsideři (2014)

Podobně stejně debilní jako předloha, akorát tady nemáme němce ale pana Sheehana z Misfits. Snímek do puntíku kopíruje zápletku originálního filmu, takže víceméně bylo naprosto zbytečné ho sledovat. Opravdu nechápu toho, kdo na tento snímek vynaložil peníze nebo jej se zaujetím sledoval, i když viděl film původní.

Táta šampión (2009)

V rámci duchovní obrody jsem si nedávno opět zopakoval God Bless America. Dal jsem tomu tehdá (slabší) tři hvězdy a dal bych je i teď. Přiznejme si, že snímek není nicmoc. Pak jsem zjistil, že to režijně zescénářoval ten šílenec Zed z Policejní akademie! Náhle snímek začal dávat smysl. Pustil jsem se do rozsáhlého kutání co pan Bobcat Goldthwait ještě napsal a natočil. Trvalo to týdny. Pak jsem to konečně objevil... World's Greatest Dad! Robin Williams jako zneuznanej spisovatel a jeho příšernej synek. To by mohlo být pro mě, říkal jsem si. A taky žejo. Šílenec Zed není jen šílenej, umí rozehrát širokou paletu emocí a dle mě značně originální zápletku, v pravda, poněkud divným filmu. Trochu mi to kazil Daryl Sabara v roli syna, kterého jsem viděl už tak po miliontépáté a měl jsem zvláštní dojem, že z něho jednu dobu byl snad i internetový mem. Under Pressure od Queenů zažilo taky už tak statisící exhumaci, ale film mohu vřele doporučit všem. Divným a snad i nedivným a od Zeda aka Bobcata si rád skouknu něco i příště. Potenciál má rozhodně.

Zkažená úča (2011)

chudák cameron. co jí to udělali s xichtem? Neřikejte mi, že tohle je normální proces stárnutí. A film? Pokud se tak dá vůbec nazvat, vyhněte se mu obloukem a nahoďte radši Masku, kde byla Cameron DOOPRAVDY kus a nemusela svojí rajcovnost spíše předstírat.

Robocop (2014)

Vzato z jiného úhlu. Líbí. Vizuální orgie, extrémně propracovaný zvuk. Líbí. Gary Oldman, Abbie Cornish a další. Líbí. Konec, nelíbil. Silné tři.

Máma má raka (2016) (amatérský film)

Vzhledem k tomu, že sem měl asi čtyři záchvaty smíchu, musim hodnotit takto. Sežral jsem předtim ale 30 prášků na spaní, jedno sedativum, zapil je flaškou vína a zhulil se jak dobytek. je možné, že pokud se nerozhodnete tento polymorfní narkostyle zkusit taky, film vás bude chvílema i nudit a budete si říkat, že pan řezník odkoukal nějak moc humoru z fekálních amerických komedií.