Ladíme 3 (2017)

Poměrně příšernej snímek držej na hraně fekálního propadla jen a capella (víte, že kdybyste to napsali dohromady už to má jinej význam?) verze písniček, kterým jasně vévodí vcelku dobře podaná verze skladby Toxic od Britney Spears. Bohužel v žádným případě neuvěříte, že bicí (tedy beatbox) ve skladbě dělá místní číňanka a že Anna Kendrick by to bez vocoderů dokázala odzpívat. Jinak jsem se nestačil divit jak masivně nesympatické zde hlavní představitelky jsou, jimž jasně vládne tlusté, otravné stvoření jménem REBEL wilson, která je naprosto nevtipná extrémně trapným způsobem. Celý film mi přišel spíše jako televizní produkce a bylo pro mne výrazným zděšením, že je to již třetí díl, protože o dosavadních existencích tohoto skvostu jsem doposud neměl tušení.

Nevinné lži - Vedlejší příznaky (2014) (epizoda)

Pokud pomineme skutečnosti jako že z pouhého Rivotrilu a antidepresiv a pozdějších dalších léků by tak intenzivní a nepříjemné příznaky žádná lidská bytost nemohla mít a "hudbu," u které doteď nedokážu určit jestli si z ní Roman Zach udělal naprostou prdel, jedná se zajímavou sondu do života jedné z mnoha žen, co musí "fungovat."

Kráva (1993)

KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY: Adam je tak trochu zvláštní mladík. Žije v Krkonoších na něčem, čemu se o pár desítek let později začne říkat "sjezdovka," se svou umírající maminkou, které nosí morfium od místního felčara aby mírnil její utrpení. Jako každý den se vrátí utahaný z putování po horských hřebenech, nalije morfium do hrníčku a pak zjistí tu strašnou pravdu. Maminka už není. Adama posednou příšerné flashbacky z minulosti, které nám ukážou, že má fóbii ze rtěnek, prožil si pád z útesu a byl na svou maminku poměrně fixován. Za pár minut se s její smrtí naštěstí celkem srovná a k divákově smůle tak ani neučiní pozřetím morfia, což by se fakt nabízelo. Po nějaké době za Adamem přijde nezvaný host v podobě děvy jménem Alena a ačkoliv jí dost energicky dává najevo, že jí ve svém osamělém království nechce, Alena se nedá a v příšerném zápasu na hranici života a smrti mu "nechtěně" ukáže ňadra. Adama posedne zvířecí touha, přesně takováhle (i když o dost větší) totiž vídal u své maminky, a prostopášnice Aleny se zmocní ve stodole. A náhle je vše dobré. Alena a Adam spolu začnou žít, film plyne svým zajímavým tempem a eskaluje do mnoho ne příliš dobrých událostí.

Simonův vesmír (2010)

Celkem sympatický snímek shazuje především Cecilia Forss jako naprosto tuctová blondýna, které NAPROSTO NELZE UVĚŘIT vztahový vývoj k jedné z hlavních postav. Hodně mi to celé připomínalo výpravou spíš nějakou telenovelu. Ale třeba to takto u švédů chodí. Bill Skarsgård jako autista výborný, ale jako hrůzostrašný klaun už o dost méně.

Rozpolcený (2016)

Nejlepší osobnost?? HEDWIG!!! Anya Taylor-Joy je sen všech pedofilů.

Znamení (2002)

Znamení je dle mě druhej nejlepší film Shyamalana hned po Šestým smyslu. Celkem silnej příběh poloviční rodiny je zahranej poměrně hutným hereckým ansámblem, a některý záběry sou znepokojivý v kombinaci s velice kvalitní hudbou pana Newtona Howarda až dodnes. Napětí z neviděného a neznámého kazí samozřejmě konec, ale ve srovnání s některými kusy Shyamalana (Vyvolený například) se pořád jedná o silný nadprůměr.

Ďábel nosí Pradu (2006)

film Ďábel nosí Pradu jsem z nějakého důvodu po dobu deseti let vnímal jako "něco víc," a jako originální psychologický snímek o temném úpadku hlavní hrdinky v podání Anne Hathaway. Dnes jsem se na něj koukl a můj náhled na něj byl navždy zničen. Jedná se jen o další z řady romantických komedií o přerodu hlavní hrdinky ze sympatické lůzryně v chladnokrevnou svini. Ne nepodobné filmu se stejnou herečkou "Deník princezny." Edit - Emily Blunt tu hraje asi největší mrchu ve své kariéře. Hlavní postava je na ni navíc po celý film hodná, ač k tomu nemá sebemenší důvod, což bylo velmi iritující. Přesto snímek patří k mým guilty pleasure.

Krtek ve snu (1984)

penis muže, který se rozhodne zatratit civilizaci a vrátit se ke svým pračlověčím kořenům. ve snu. i to lze vidět v krtečkovi! doporučuji u tohoto dílu konzumaci houbiček či aspoň LSD.

Bláznivá runway (1999)

Zajímavý nápad z prostředí letového dispečinku zazdívá téměř neúnosná délka a nepravděpodobný sci-fi konec.

Krtek ve městě (1982)

Absolutně nejlepší český animovaný film, co jsem kdy viděl. Je v něm něco až neuvěřitelně depresivního, surrealistického a psychedelického. Až obskurní sci-fi poetika prostupuje tento kraťas každým animovaným políčkem. Člověk tu má dojem, že prožít celý život v panelovém bytě snad může být i fajn i když vůbec není. Dechberoucí!