Zabiják & bodyguard (2017)

Deadpool VS Motherfucker King ve společným buddy filmu! Už jen tahle skutečnost mi stačila. Salma Hayek vypadá jak zmalovaná rašple a Gary Oldman se zase jednou přeměnil do nový masky a jako jedinej hraje seriózně. Celý to má deadpoolovskou poetiku (romantika uprostřed hořících lidí a tryskající krve) a jede se furt nadoraz. Obraz ale zrovna nenadchne (šedý barevný tóny tomu zrovna moc nesvědčej) a místama se film mění ve videoklipovitej sled scének "on teď bude bojovat případně ujíždět a do toho bude hrát tadle vypalovačka." Honička v Amsterdamu musela stát majlant. Ve výsledku klasickej letní akčňák s až fatálním hereckým obsazením. 7,5/10. #datguyruinedwordmotherfucker

Svět podle Daliborka (2017)

První půlhodina vám přijde jako skvělej bizár a užíváte si to. Jakmile se ale začnou úchylný situace a scény kupit, začnete ztrácet pozornost. Pak si všimnete, že spoustu postav spíš...hraje než žije. Pak si všimnete že i ten Daliborek je nějakej divnej. Skoro jakoby....nebyl zrovna reálnej. Pak už vás začne forma latentního polodokumentu poněkud nudit...A ono to furt pokračuje a pokračuje...a přijde přestřelenej konec, kterýmu už nevěříte ani trochu a je po všem.

Dunkerk (2017)

Poctivý řemeslo, od kterýho nemůžete čekat žádnej velkej vojenskej přesah, ale porci napětí dostanete vrchovatou. Velkou část na gradování až úzkostlivé atmosféry má Zimmerova hudba, ačkoliv na to jde vcelku okatou cestou. Pomocí nervózních smyčců a všudypřítomného zvuku stopek vám je neustále naznačováno, že se NĚCO stane i když někdy se nestane vůbec nic :( Linii toma Hardyho jsem úplně nepochopil, ale oceňuju, že do snímku nebyla nacpána nějaká romantická zápletka ani vyloženě drastické scény aby nám bylo neustále připomínáno jaká je ta válka peklo. Kamera dokonalá, nádherné scenérie. Bohužel stále ve mně hlodá ten dojem, že z filmu nemám hlubší...dojem. Zapůsobila na mě jedině Insomnie, jinak sou Nolanovy filmy pro mne stále silná plochost. 7,5/10.

Vyvolený (2000)

tenká je hranice mezi geniálním dílem a prasečí nudou co je jeden velký blábol, ale zmátnout to mohlo ve své době opravdu hodně erudovaných pseudointelektuálů.

Samotář v Seattlu (1993)

Meg ryan chce stejně jako 2000 dalších žen toma hankse. Tom hanks jí nechce ale jeho syn ano. Tom Hanks zjistí že jí taky možná chce, ale neví jak vypadá páč to by nebyl žádnej film. Meg ho chce fakt hodně a tak za nim jede ale pak najednou neví páč to by nebyl žádnej film. Pak se teda rozhodne že asi nakonec jo ale stejně to musí vyřešit synek a musí to bejt na empire state building a musej se minout na letišti. Páč to by nebyl žádnej film. hrozně sem se bavil.

Harry Brown (2009)

nebejt brutálních technických chyb (zvuky zbraní, zbraně nekopou, ozvěna výstřelu v prostoru bez akustiky, ze zbraně se střídavě hulí a pálí, eh...???) a digitálního kouře a krve....tak je to celkem slušnej film.

Wonder Woman (2017)

xena meet první světová meet trainspotting meet profesor lupin. solidní crossover.

Post Coitum (2004)

nehodnotitelné. film natočen hůř než běžné domácí video ani hodnotitelný není. Každý záběr, každá zvuková stopa, každý herecký výkon, každá scéna je vymyšlena tak aby byla co nejabsurdnější, nejvíc dobrému vkusu se hnusící a nejamatérštější v dějinách filmu. Fandům efkových(???) filmů tvrdě doporučuji.

S láskou, Rosie (2014) odpad!

Příšerný klišé, jakási variace na Deník bridget jonesový, ale pro pubertální dívky. Najdeme zde snad všechny maximálně ohrané scény, tak typické pro žánr romantický film a stupidita hlavních představitelů vás bude neuvěřitelně srát. Btw český dabing tomu nasadil korunu. Aby jakýsi transsexuál mluvil hlavní protivnici ústřední protagonistky, to bylo silný kafe! (Na druhou stranu kdyby se z Tamsin Egerton ten tranďák fakt vyklubal, byl by to dost dobrej plot twist.)