I am fishead (2011)

Skvělej dokument u kterýho upřímně nechápu, proč má tak nízký hodnocení. Nejspíš proto, že se málokdo z hodnotících setkal někdy s psychopatem. Já ano a pokud jste s takovým člověkem ve vztahu, je to čiré a naprosté peklo. Začátek dokumentu jako by mi mluvil z duše. Je to perfektně natočený, Narrator je skvělej, hudba je skvělá, animovaný pasáže zajímavý. Jediný mínus vidim v tom, že dokument sem nenalezl nikde ke stažení, je k vidění pouze online a to by samozřejmě nevadilo, protože jsou k němu české titulky. Jenže asi tak do poloviny filmu a pak prostě zmizej. Nejsem žádnej negramot, anglicky umím, ale prostě mi přijdou český titule pohodlnější. Za to bych ubral jednu hvězdu, ale film je potřeba vyhnat do patřičných výšin, protože jestli si to nezaslouží ten, tak už žádnej.

He Never Died (2015) odpad!

Jakmile zjistíte co je hlavní postava zač, je to taková kravina až to hezký není. Nedokoukal sem to ani ve vlaku a radši čuměl z okna.

Všemocný (2011)

Tak vychytaný vizuální hrátky jsem od tohodle filmu ještě nikde neviděl. Občas je to až neuvěřitelný (nekonečnej zoom) a vy si připadáte na tripu stejně jako Eddie i když jeho slovy na něm prý není, že ;) Výborné jsou taky práce s detaily. (Všimli jste si, že když se Eddie pozvrací, má pak napuchlý obličej? Tohle se stává i v reálu!) Malá výtka směřuje jen ke zdrhací části Abbie Cornish (která je mimochodem NEUVĚŘITELNĚ podobná Charlize Theron a myslel sem si, že ve filmu hraje Charlize.) Od této chvíle film poněkud ztrácí spád. Přesto je tahle záležitost nastylizovaná, dynamická a přitom příběhově silná jízda. Viděno tak popáté, a pořád baví. Byla by ostuda nedát konečně pět hvězd.

Pohlednice z Hollywoodu (1990)

nicmoc. nechápu proč byla vystřižena prakticky celá část z léčebny a ve filmu nevidíme si Meryl vzít ani jedinou ze jmenovaných drog. Vždyť to mohlo být na celém filmu to nejzajímavější. aswell, film si trochu dělá švandu z klišovitých dialogů v hollywoodských filmech, ale pak je sám okatě ukazuje. eh?

Dredd (2012)

nuda. dredd je sice drsnej až hanba, ale nějak to celý nefunguje. jediný co je na filmu zajímavý je droga slo-mo.

Úžasňákovi (2004)

jako jeden z mála cgi animovanejch filmů mě tohle i přes nespornou atraktivitu tématu nikdy uplně nechytlo. pamatuju kino a včera dabing. docela mě rozsekal voice-over Radka Johna čtoucí novinové sloupky .)) Edna je taky skvělá....ale jakmile se přejde na tropic island, tak nějak to pro mě uplně ztratí svý kouzlo...

Dobré ráno, Vietname (1987)

Fantastický výkon Williamse, jak je u něj zvykem. Ze začátku spustí verbální kulometnou palbu, vystřídá tak 20 akcentů během půlminuty, 50 hereckých poloh během minut dvou a zdá se, že ho nikdo nezastaví... Film ale brnká jak na komediální, tak i dost vážnou notu. Čistá pravda a přehnaná ulítlost v médiích se prostě NENOSÍ a to jak v dnešní době, tak sakra v dobách Vietkongu. Ve výsledku je nedůležité co chtějí posluchači, hlavně aby nepřišel k úhoně systém a byly dodrženy byrokratické a ideologické normy... Pro mě to má hloubku i v tom, že jsem na mantinely systému narazil osobně i v nezávislých, pražských rádiích, což je smutná pravda. Byl jsem taktéž už poněkud přesycen filmy s vietnamskou tématikou, ale toto... je zkrátka jiné :) P.S: Skoro každý tu hodnotí dabovanou verzi. To jako fakt? Styďte se.

Captain America: Občanská válka (2016)

První film, ze kterýho jsem si (V KINĚ) ABSOLUTNĚ - NIC - NEPAMATOVAL. Doslova ani jednu scénu. Samozřejmě to bylo nadměrným množstvím substancí, co jsem měl v sobě, ale říkal jsem si, že film na tom asi taky bude mít svou vinu. A ono jo. Pustil jsem si to znovu a je to prostě jen dokonale natočená, choreograficky vynikající akce. akce. a ještě jednou akce. Mít ant-mana a spider-mana v jednom filmu a vytřískat z toho jedinou hlášku, který sem se zasmál? Tak to je Hooooodně málo. Btw z děkana z Community už mám kopřivku a chudák Marisa Tomei.... strašlivě zestárla.

Záhada Blair Witch (1999)

11 let. já, můj bratr, kamarád a slovenská markíza. půlnoc. slovenský blair witch. ta slovenština to UMOCŇOVALA! dokoukali sme a chlapci šli spát. já seděl celou noc u bratrovy postele a byl posranej až za ušima :)

Hannibal (2001)

Julianne Moore hraje tak o jednu osminu lépe než Jodie Foster, Anthony je pořád ten jemný elegán, obsazení Gary Oldmana byl asi nejzbytečnější casting ever a osud Raye Liotty jsem mu přál víc než komukoliv jinému, jelikož je to pro mě asi nejnesympatičtější herec hollywoodu :) Jinak vážně celkem zbytečný film.