Osm hrozných (2015)

Co říct, klasickej Tarantino. Kolik je v dnešní době režisérů, kteří mají prakticky svůj žánr, vidíte Tarantinovku a poznáte ji na sto honů. Rozvážnější rozjezd, i v tom se ale najde několik zapamatovatelných okamžiků, takže bych určitě první půlku filmu neoznačil za nudnou. No a pak to přijde, jak blesk z čistýho nebe :D Všechny postavy zaslouží potlesk, vyzdvihnout se ale určitě musí S.L. Jackson, Walton Goggins a Jennifer Leigh, která sehrála svou roli parádně. Podmaz od Morriconeho to celé jen podtrhnul. Já se bavil a jsem si jistej, že to nebyla moje poslední projekce týhle parády.

Diplomacie (2014)

Výborný téma, který mě zaujalo na první pohled, film se sice trochu táhne, protože jde více méně "jen" o rozhovor dvou lidí v jedný místnosti.. Ale závěr filmu mě docela dostal a samozřejmě musím přičíst fakt, že se to skutečně stalo

Black Mass: Špinavá hra (2015)

trailer ukázal asi víc, než měl, protože díky němu jsem čekal mnohem větší nálož, než mi byla poskytnuta... Depp skvělej, Edgerton dobrej slizoun, ale film se hrozně táhnul a většinu času jsem měl pocit, že se vlastně nic neděje... hvězda navrch za inspiraci skutečnou událostí

Temný rytíř (2008)

Oukejjj, tak tohle už je jiná liga. Oproti jedničce nebe a dudy! Od začátku pořádná akce, skvělá hudba, především však jedna velká show Ledgera. Konečně jsem viděl tuhle jeho veleroli na vlastní oči, jeden z nej hereckejch výkonů vůbec. Jediný malý minus, chyběla mi Katie Holmes v roli Rachel :/:D

Tísňová linka (2013)

Konečně jsem se dostal i k tomuhle filmiku, kterej mě zaujal už po svém nástupu do kin. Jsem rád, že to celkem splnilo očekávání, především záporná postava byla zahraná parádně. Opět zajímavý téma, které nás zavede do zákulisí tísňových linek.. uf, musí to bejt dost úmorná práce... I přes trochu přehnaný konec, který byl lehce k pousmání, jsem spokojenej.

Interview (2014)

Tohle Francovi s Rogenem sedlo, ačkoliv jak to tak u takových komedií bývá, postupem času docházela šťáva a na konci už jsem se nezasmál tolik, jako v první polovině filmu, ale i to stačí na čtyři hvězdy (i za tu odvahu natočit film na takový "zapovězený" téma).

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Pro mě zajímavý téma, skvělej výkon Del Tora a celej film podpořenej výbornou hudbou, která vás vtáhne do děje a ještě víc nastíní temnou atmosféru mexickýho podsvětí. Super

Batman začíná (2005)

Možná až přehnaný očekávání, únava, která mi nedovolila se naplno soustředit celej film a taky asi rozdíl mezi kinoprojekcí a puštěním filmu na televizi - to všechno nejspíš zapříčinilo ne až tak valný dojem z tohoto díla. Je tam řada plusů, například soundtrack, ale od Nolana jsem zvyklej na trochu jinou úroveň, možná je to i tím, že nejsem žádný velký příznivec zfilmovaných komiksů, i když zrovna Batman patřil k mým oblíbencům od malička. Každopádně moje dohánění restů, co se této trilogie týče, bude pokračovat a už jen zmínka o Jokerovi na konci jedničky slibuje trochu jinej zážitek v následujícím díle :-)

Memento (2000)

"I'm chasing this guy, no, he's chasing me." :D Další neskutečně promyšlený dílo bratrů Nolanů, výborný!