Batman navždy (1995)

Preboha, prečo?! Kto mohol dopustiť, aby po famóznej dvojke niekto natočil taký hnoj!!! Tento film nezachráni ani T.L.Jones, ani Jim Carrey a už vôbec nie Val Kilmer. Latexová maska Batmana ponúka viac hereckého výrazu ako Kilmer v koži Bruca Wayna. A psychologická sonda do Batmanovej minulosti? Ale to snáď nie!! Prečítajte si radšej comics, potom pochopíte o čo ide. Preboha, prečo?!?!?!

Akce Mutant (1993)

Trhlinou v časopriestore sa v druhej polovici 90-tych rokov na obrazovkách STV2 objavil film, ako nikdy predtým. Španielsky, a k tomu sci-fi s kúskom komédie. Príbeh neohúri originalitou: spolok mutantov sa snaží získať nejaké tie drobné únosom dcéry pangaliktckého megamagnáta. Stane sa tak práve počas jej svadobnej hostiny a keďže mutanti nechodia neozbrojení, väčšina svadobčanov už dort neochutná. Priebeh pomerne štandardného únosu sa začne komplikovať potom, čo mutanti zistia, že šéf sa ich snaží obrať o ťažko (ešte ne)zarobené peniažky. Že sa celý spor neskončí nie celkom mäkkým pristátím na nehostinnej planéte je zrejmé, ale aspoň sa zredukuje počet postáv. Ďalej to ide už samo: rukojemníčka trpiaca štokholmským syndrómom a k tomu jediná žena na planéte, nafetovaní baníci, preživší mutant odhodlaný pomstiť sa, a otec nevesty odhodlaný neplatiť výkupné. To všetko natočené v nenáročnom štýle, miernom tempe, preložené absurdným humorom a na konci potvrdené ničím neprekvapujúcou pointou. Film, ktorý neurazí.

Big Lebowski (1998)

"Víme kerej si ty Lebowski. Si nula Lebowski." Jednoznačne 5* pre Ježíša vo fialovej košeli.

Armageddon (1998)

ruskaja technika, americkaja technika... vsetko made in taiwan. A asi aj tento film.

Maska (1994)

Za tak nehanebné prznenie comicsovej predlohy môže byť ešte vďačný za 2*.

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Vôbec nie tak zlé, ako som čakal, bavila najmä trojica Charlieho synov svojím South-Park-like verbálnym prejavom. A vôbec, bavil som sa.

Podezřelé chování (1998)

Tento film obsahuje všetko čo od teenage thrilleru môžete čakať. Traumatizovaného hlavného hrdinu, sexy kosť, tak trochu "iného" kamárata aj klasického zloducha. A ako bonus scénu z cvokhausu.

Trojská válka (1997)

Zasmiať sa na tom dá (občas), pozerať na JLH sa dá (často) + jedna hviezdička za Dannyho Treja a Házelhófa ;-)

Poslední mejdan (1998)

A whole lot of young & nice hollywood stars. Každého z nich však môžem vidieť vo filme, ktorý nie je tak zbytočný ako tento.

Ruka zabiják (1999)

Problémy s démonickou rukou sme síce zdieľali už s Ashom, teraz sa však núkajú nové možnosti tzv. urban-war. Predsa len, viac ľudí = viac obetí = viac zábavy. A o to ide. A takisto aj o Jessicu Alba :-)