A.I. Umělá inteligence (2001)

Jeden z mála filmov, pri ktorom som sa rozhodol zmeniť pôvodné hodnotenie. A môže za to môj syn. Je neuveriteľné, ako dokáže taký malý človiečik zmeniť pohľad človeka na svet a život sám. A.I. je film neuveriteľne citlivý a emocionálny, výnimočné dielo v oblasti sc-fi.

Sex, pochoutky a romantika (2001)

Množstvo receptov o ktorých neviete ani to, čo to tam vlastne ten Elizondo dáva, Raquel Welch ako vydajachtivá vdova, učiteľská lovestory iniciovaná žiackym žartom. To všetko sú ingrediencie pohodovej komédie, ktorá ničím neurazí.

Zájezd (1998)

Japonci sú usilovní a na všetko majú systém. Aj na hromadnú samovraždu. A dokážu o tom natočiť príjemný film.

Hrabě Monte Cristo (2002)

Pri pozeraní tohto filmu som takmer plakal. Nie od dojatia, ale od zdesenia. Čo komu európania spravili, že si zaslúžia takéto prznenie klasiky od Američanov? Zaslúžime si to?! Vadí mi prehnaná akčnosť, vadia mi "latexové" herecké výkony (hlavne krásnej Mercedes), vadí mi absolútne nezmyslné správanie postáv (hlavne krásnej Mercedes), vadí mi vlastne všetko (áno, hlavne Mercedes), zachraňuje to aspoň kamera. A to na dobrý film nestačí.

Za nepřátelskou linií (2001)

Pri scéne prieskumného letu a následného zostrelenia jednej nepohodlnej F-16 som začal porovnávať s D. Fincherom. Po tejto scéne som prestal. Ale aj tak je to jedna z najlepších akčných trikových scén za uplynulý rok. ...a natáčali na Slovensku :o)

Sexy bestie (2000)

Kto si myslí, že v slnečnom Španielsku sa ľudia natretí olejom s absurdným faktorom vypekajú na slniečku a nemajú žiadne starosti, je na tom podobne ako hlavný hrdina (bývalý zlodej) tohto krimi. S tým však tak celkom nesúhlasí jeho ex-kolega, ktorý má za úlohu presvedčiť ho k ďalšej akcii. A jeho "presvodčovacie" prostriedky sú na slnečné dni príliš temné. To nemôže skončiť dobre. Film s atmosférou dusnejšou než letný deň v trópoch.

Masakr v Texasu (1994) odpad!

"Kim Henkel je notorický břídil, který svuj film nejdřív důkladně zpacká a pak ho ještě vypustí do světa. Tentokrát se mu do rukou dostal námět vskutku klasický, uvízl však na púlcestě mezi brakem a hnojem. Kim Henkel není expert svého oboru a přesto zná stovky způsobů jak natočit film tak, aby diváci co nejvíc trpěli."

Sebechlebskí hudci (1975)

Komédia, ktorá zaujme najmä neustálym zosmieňovaním Turkov a pravým slovenským folkom na pozadí boja proti tureckým nájazdom. Vlastne je to taký náš malý národný epos ;-)

Život v sedmém nebi (1996)

Mať na krku štyridsiatku, kúpať sa nahý v jazere, hádzať po sebe ukradnuté paradajky, strieľať do okien budovy, ktorú práve postavil. To dokáže podať dostatočne presvedčivo snáď len John Torturro. A darí sa mu to veľmi dobre.

Blues Brothers 2000 (1998)

Rock, elektro, hip-hop, dance, drum & bass, breakbeat, metal, trance aj gabber. A teraz aj blues. Áno, tento film dokázal to čo žiadny iný. Naservíruje vám blues v podobe, ktorú nemožno odmietnuť, prihodí kopu humoru, božského Johna Goodmana a akoby to nestačilo, tak aj stovky (a to doslovne!!) na mraky rozbitých aút (policajných :-). A celú plejádu hudobných hviezd.