Jason X (2001)

Prvá a posledná "vesmírna" vražda predstavujú všetko, čo sa oplatí vidieť. Kto vypne TV po spacákovej scéne, môže si pridať hviezdičku.

Taxi, taxi (2000)

Jednoduchá zábava, jednoduchý príbeh, jednoduch film. A malé cameo pre dvojnásobného víťaza Rally Dakar a päťnásobného víťaza Svetového pohára Cross Country. Dámi a páni: Jean Louis Schlesser.

Vosí hnízdo (2002)

Psychológia postáv - prakticky žiadna. Sem tam nejaká hláška - trefná aj scestná. Zbesilá akcia, tisíce projektilov letiace vzduchom, nábojnice pokrývajúce zem hustejšie než dážď, psychopatický magor, tvrďácki policajti aj nevinné obete - áno, áno, ÁNO!!! Žiadne pochybné dôvody osobnej pomsty, žiadne scenáristické kľučky spájajúce kohokoľvek s kýmkoľvek na základe ničoho, len potreba prežiť. Francúzi sa dokážu vyhnúť všetkému, čo amíci považujú z modlu akčného filmu. Takto sa, priatelia, točia akčné filmy.

Pearl Harbor (2001)

Vojnová dráma, príbeh o priateľstve, láske, zrade a odpustení. To znie dobre, problém je však v režisérovi. Jeho storyboard evidentne začína a končí záberom na padajúcu bombu a následnú megaexplóziu (preto tá druhá hviezdička), zvyšok sa tak nejako uplácal aj sám. Pozerať sa to dá, ale neviem načo. A na záver dobrá správa pre aktivistov Greenpeace: pri zákernom útoku na Pearl Harbor napriek desiatkam zničených plavidiel a tisícom tragicky zahynulých amerických hrdinov, miestnu priezračne čistú vodu neznečistila ani kvapka oleja či krvi. Absolútne víťazstvo ekológie!!!

Pirani útočí (1995) (TV film) odpad!

Mladý, neambiciózny začínajúci filmár s vlastným akváriom s troma rybičkami (vizuálne efekty), pískacou hračkou (zvukové efekty) a malinovým sirupom (krv!) hľadá kohokoľvek bez talentu (hlavný hrdina). Zn. Piranha 2

Rychle a zběsile (2001)

Zapnem TV, prepnem na MTV (cca 30 sek.). Počkám na video ľubovolného "gangsta" rapera (cca 6 min.). Zhliadnem jeho vozový park, ktorý akoby z F&F vypadol (cca 3,5 min.). Vypnem TV a ušetril som viac ako 1,5 hod., o ktoré by ma obral tento nadmieru zbytočný a nudný film.

Spider-Man (2002)

Po prvom zhliadnutí by ste zo mňa bez problémov dostali päťku. Teraz to však tak ružovo nevidím. Green Goblin sa snaží pôsobiť démonicky, paradoxne mu to ide lepšie bez masky ako s ňou. Spidey sa bez masky tvári zmätene, čo je OK, dáme mu čas aby sa našiel. Mary Jane masku nemá, je proste "len" Mary Jane, Parkerova osudová láska. Hmm. Vizuálne efekty neurazia, priam až potešia, hudba trochu zaniká. Každopádne však ide o veľmi vydarenú comicovú adaptáciu. A keďže do dvojky sa už všetkými chápadlami tlačí Dr. Octopuss, musím si na Venoma počkať až do trojky. Viete si predstaviť tu show, ak sa v Samovi R. znova ozve volanie Necronomiconu?

X-Men 2 (2003)

Ako odchovanca komiksu ma potešil úspech prvých X-Menov, ale nesadli mi na 100%. Od dvojky som čakal viac a aj som sa dočkal. Nové a pritom "staré známe" postavy prežívajú svoje problémy s ľudmi, medzi sebou aj so sebou samým. Atmosféra hustne, gen. Stryker sa nevzdáva plánu na vyhladenie mutantov a Wolverine sa konečne poriadne naštval. Ak to takto pôjde ďalej, trojka bude na Oskara ;-)

Blade 2 (2002)

Blade oproti jednotke značne potemnel na lokáciách aj atmosfére a to ja rád. Po Snipesovom boku sa bjavila "sexy kosť" a to ja rád. Ron "Hellboy" Perlman v roli extra tvrďáka a to ja rád. Happy Walters si na soundtrack zohnal špičku hip-hip a elektro scény a to ja rád. A Guillerma del Tora ja tiež rád. Ja rád mám tento film.

Kundun (1997)

Za posledných 5 rokov ma k slzám dohnali len dve veci. Scéna úteku Dalajlámu z okupovaného Tibetu bola jednou z nich. Druhou bolo narodenie môjho syna.