Mildred Pierceová (2011) (seriál)

Velmi silný zážitek. Všepohlcující pocit marnosti nad ztrácející se vazbou mezi rodiči a dětmi. Překvapivě kvalitní minisérie jiného producenta než je BBC nebo ITV. Na HBO velmi "britské" podání vrcholící ekonomické krize v Kalifornii.

Světla páteční noci (2004)

Nudné, stokrát profláknuté téma bez zajímavých hereckých výkonů. Ačkoliv jsou sportovní filmy mé oblíbené, tohle bylo celkově zklamání. Při srovnání např. s "Hráči z Indiany" rozhodně neobstojí.

Stážista (2015)

Skvělá pohádka o kouzelném dědečkovi, který přijde a všem pomůže ze všech životních nesnází. Tohle dílko patří mezi povedenější americkou produkci a není to jedna z dalších myšlenkyprostých romantických komedií, nicméně je to pohádka pro americké publikum, které uznává nadevše americký sen a happy-end. Některé scény jsou úplně mimo (jakoby z jiného filmu). První polovina má lepší atmosféru i rytmus. Druhá je už taková růžová knihovna, ale celkový dojem je celkem dobrý. Hlubší prožitek neočekávejte - je to oddychovka.

Procházka v oblacích (1995)

První půlka filmu fajn, druhá propadák. Většina herců přehrávala. Konec to všechno doslova "pohřbil" - připadal mi směšný, naivní, ubohý.

Železná srdce (2014)

Jediné co se tomu dá vytknout je akce ve stylu Call of Duty. Nemá to příběh, je to jen o tom, že válka nemá ani smysl ani pravidla a sem tam se podle toho lidí nechovají...

Filmový dobrodruh Karel Zeman (2015)

Výborně natočený dokument mého oblíbeného režiséra. Spoustu věcí jsem nevěděl - hlavně jeho působení ve Francii a u Baťi pro mě byla zajímavé novinky.

Nezlomný (2014)

Jsem "znevýhodněn" tím, že jsem nejdříve četl knihu. Život L. Zamperiniho byl výrazně barvitější a bohatší než může ukázat film. Film není špatný, ale není ani excelentní.

Sedmero krkavců (2015)

To mě pohladilo po duši. Nejlepší pohádka od Lotranda a Zubejdy. Issová excelovala. Českého lva by si zasloužila v každém případě. Už jsem se bál, že čeští pohádkoví režiséři vymřeli. Ačkoliv moc filmy Alice Nelis nemusím, tohle mělo opravdu grády. Alice má můj obdiv.

Caddyshack (1980)

Bože to byla blbost! :-)))

Hra o trůny (2011) (seriál)

Po shlédnutí páté série Hry o trůny jsem došel k závěru, že se naplno projevila potenciálně pravděpodobná psychická choroba autora předlohy G. Martina. S každou další sérií se zvyšuje násilí, sexuální úchylky, veřejné ponižování, pedofýlie, sadismus, upalování za živa (včetně dětí), drsná mluva nejhrubšiho zrna. Už to není fantasy ani historie! Ze seriálu vymizely i ty poslední zbytky dobra, což musi mít dopad na mentální zdraví diváka. Protože už se děje jen to špatné, divák neočekává nic dobrého a stává se tak ke zlu apatický. V horším případě jej začíná tolerovat či dokonce jej požadovat ve větší míře. Je to něco, co mě děsí. Četl jsem všech 5 knih a právě jsem se dodíval na poslední sérii. Chci číst a vidět další? Raději ne. Silně se totiž obávám, že Martinova psychická choroba je nakažlivá.