X-Men: Budoucí minulost (2014)

Najlepší X-men ktorý sa doposiaľ natočil! Od úvodnej scény Vás film vtiahne do deja a pustí Vás až po úplnej poslednej scéne na konci titulkoch(je tam ukrytá scéna). Jedinou výtku by som mal ohľadom času stráveného na plátne niektorých postáv, musím vidieť aj extended :) Konečne blockbuster tak ako má byť,oproti tomuto filmu je Capitan 2 iba mladším a hlupučkejším bratom.

Omen 3: Poslední střetnutí (1981)

Tak Sam Neill asi nebol príliš šťastná voľba, hrá výborne, veríte mu , že je synom Pána temnôt, ale jeho výraz tváre je príliš sladký na takéhoto maniaka! Opäť sa vsadilo na riešenie politickej scény, dostáva opäť veľký priestor, čo zabíja akú takú atmosféru tohto filmu. Koniec filmu bol expresne rýchly a pre mňa dosť odfláknutý.

Damien (1978)

Nebudeme si klamať. Dvojka je je asi o 2 triedy horšia, absolútna ignorácia Damiana a jeho schopností, ale hlavne že sa mohlo 50 minút riešiť obchodné záležitosti!!!!! To ma ale fakt dožralo, ako to mohlo scenáristu napadnúť, takýto priestor dať,,Vate" do pokračovanie skvostného hororu?!. Tri hviezdičky za vraždy, i keď všetko sa dialo skoro cez deň.

Terminátor (1984)

I keď niektoré triky pôsobia zastaralo, tak stále príbeh a vystúpenie Arnolda posúva tento akčný film ku výšinám. Môj postreh: keď si Arnold vytiahne oko, a nasadí si okuliare, tak následne scéna na policajnej stanici je celkom nedotiahnutá, kedže cez okuliare je vidieť, že ľavé oko má svoje ľudské :) ale to je len taká kaňka. Inak budete veľmi sklamaný keď si na originále dáte cz titulky, tam nie je hláška: Já se vrátim. Ale tuším: Ja prídem späť:(

V zajetí démonů (2013)

Takže Insidious 2.0 ?! Vážne niektorý DOSPELÝ ľudia sa dokážu vydesiť z toho keď postavu vo filme akože niekto ťahá za nohu? Ale keď niekto zaklope na dvere?. I keď scéna s tlieskaním bola dobrá. Všetko zachraňuje celkom podarený záver, inak dosť slabý ,,horor roku 2013". Wan, prosím ťa, Patrica Wilsona nepretláčaj do každého filmu!

Satan přichází (2006)

Takto, Keby to nieje remake tak je to na takých 3.5. Ale bohužiaľ sa niekto pokúšal predčiť dokonalý originál a nezvládol to!. Je to pekne priemerný horor, ktorý parazituje na legende z 1976.

Přichází Satan! (1976)

Asi najlepší horor aký sa natočil do roku 1991! Umelecké veľdielo. Tam kde je sa smejete pri exorcostovi , tak tu Vám nabehnú zimomriavky. Hudba je dokonale podkresluje každú scénu vo filme. Sú tu scény, ktoré si budete do konca života pamätať a spomienky na ne Vám prinesú bezsenné noci a skľučujúce pocity vo vnútri. Otvorenie hrobu je vrcholová scéna v žánri horor!!!

Saltová (2010)

Waw. Toto je slovo, ktoré charakterizuje director cut verziu. Neviem akú verziu videli užívatelia na čsfd, kedže hodnotia tak ako hodnotia, ale myslím, že by si mali pozrieť aj túto verziu. Skvelý scenár, ktorí Vás nenechá vydýchnuť, neustále menenie sa príbehu. Do úplného konca nebudete si istý kto je kto :)

Tři mušketýři (2011)

Paul, Paul. Ty snáď dokážeš aj zo 100% neakčného námetu vytrieskať 100% akčný film! :) Tento film je svieži ako jarný čerstvý vánok. S počiatku som bol veľmi skeptický, či toto pojatie môže fungovať. A ono svetu div se, funguje!. K akcii je tu dávkované presné množstvo humoru ( niektoré hlášky stoja za to ). Čerešničkou na torte je priam až neuveriteľné zvučné herecké obsadenie. Mad Mikkelsen ako druhoradý zloduch? Áno, v tomto filme je všetko možné.

Tři mušketýři (1993)

V 90 tych rokov proste vedeli robiť dobré rodinné filmy. :) Charlie a Kiefer sú skvelý herci a ťahajú tento film k napínavému rozuzleniu. Ostatné herecké obsadenie je ako šité na mieru.