Kung Fu Panda (2008)

Ach... zase jsem se jednou cítil jako malý kluk :) dokázal jsem se smát celou dobu a to i těm největším blbostem! :D věděl jsem, že to bude dobré, ale že tak moc? Jen škoda, že je to tak krátké. Takový snímek by si zasloužil více prostoru, ale na druhou stranu, natahování a vaření z vody by mu hodně uškodilo. "Yesterday is memory. Tomorow is mystery. But today is a gift!" Prostě 5* i když jsem chtěl jen 4*, ale za Jacka Blacka prostě pět :D

Stalo se (2008)

Hm.. řekl bych zklamání. Po tom, co jsem viděl trailer, jsem byl přesvědčený, že půjdu na skvělý snímek.. prvních pár minut filmu tomu snad i napovídalo.. ale ten chaos posléze? Či mě zajímají nějací puberťáci, co radí jak do vztahu a nakonec díky své "horlivosti" zařvou? Říkal jsem si: "Nechám to být." třeba bude konec nějak zajímavý a já budu překvapen, proč se všichni zabíjejí. Nestalo se. Jsem z toho ještě teď jelen. Já vlastně ani nevím, proč Ti dva měli tak odměřený vztah :) škoda.. skvělý námět takhle zahozený k šípku.. 2,5*

Když si Chuck bral Larryho (2007)

Nevím jak to Adam Sandler dělá, ale vždy mě umí rozesmát:) opět jsem se dost zasmál a to je hlavní, protože nic jiného od komedie neočekávám. Připouštím, že poslední minuty už to nebylo to pravé ořechové a dá se s trochou nadsázky říct, že se vařilo z vody, ale rozhodně ve mně film zanechal něco, co mě donutí se na něj klidně podívat znova. 4* za komedii, kterých by mohlo být na této úrovni více.

Hitman (2007)

Nikdy jsem nehrál onu proslulou hru, proto jsem na tento film koukal trochu s nadhledem. Hned ze začátku mě, musím uznat, nadchla hudba a tím to asi skončilo, tedy až na efekty, které byly dle mého dost popracované. Scénář není nijak valný, občas jsem se sám trochu zamotal. Konec vcelku předvídatelný. Verdikt? Akční scény člověka nadchnou, celkově ale film nezanechá žádný pocit, který by Vás nutil podívat se znova.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Musím se přiznat, nikdy jsem neviděl ani jeden z předchozích dílů (Což hodlám rychle napravit). I tak si myslím, že mi některé spojitosti možná došly, možná ne a hlavně, věřil jsem svému oblíbenci Shiovi :) Co mě naprosto nadchlo byl důvtip některých scén (bitka v hospodě, hřeben Rafana apod. :)). Dále co mne dostalo byla scéna s létající ledničkou (jako vždy hlavní hrdina vylezl bez škrábance) a taky létající talíř, trošku jsem to v takovém filmu nečekal, ale dost mě to pobavilo. Prostě na to, že to byl můj první "Indiana" odcházel jsem z kina spokojený a s úsměvem. Film na mě působil uvolněně a v jistých směrech i s trochou nadsázky a to se mi líbí.

Street Kings (2008)

Dva mí oblíbenci se sešli - Hugh Laurie a Keanu Reeves. Scénářem sice tento film pro mne moc neoplývá, ale hereckými výkony ano. Ani jeden z mých oblíbenců neselhal a svou roli zahrál se vší vážností. Kolikrát jsem sám měl z pohledu a arogance Reevese "nahnáno" :) bohužel tím je to asi vše.. nic jiného mi film nenabídl, co by jinde už nebylo. Přesto 4* za herecké výkony kapacit, které se málokdy takhle sladěně sejdou..

Iron Man (2008)

Tak tohle jsem nečekal! Pro mě dosti neznámý hlavní představitel (viděl jsem pouze Zodiaca) a hned mě nadchnul! Žádná klasická komiksovka, kde hlavní hrdina potřebuje tajit svou identitu, aby uchránil své blízké. Nic v tom smyslu zachraňování světa před různými nadpřirozenými padouchy. Nespolehlivý, puberťácký "hrdina", kterému je vlastně vše jedno.. žádné extra romatické srdceryvé scény.. prostě úlet film, který si právem zaslouží 5 hvězdiček a označení "film roku".

Já, legenda (2007)

Když jsem hledal, co bych zkoukl a narazil jsem na seznam filmů Willa Smithe, začalo mi bít do očí "Já, robot" a hned poté "Já, Legenda" :) Jelikož je Will Smith hercem vysokých kvalit, bylo o filmu na večer rozhodnuto. Film se ubírá pochmurnou atmosférou, stvořenou po noční sledování televize spolu se "zombíky", kteří Vám občas naženou strach je to ideální kombinace. Škoda těch efektů nebo spíš těch počítačových animací "zombíků", ty jsou bohužel hodně podprůměrné. Jinak je film, ač občas s tichými místy, na velké úrovni (i když je pravdou, že Will Smith občas film drží nad vodou). Jediné, co bych ještě vytkl, je konec.. po tom, co jsem viděl jeho alternativní verzi ... ta byla dle mého o dost lepší, možná pro mne taková dramatičtější .. ale je mi jasné, že americký divák má raději akci a výbuchy.. škoda, přesto vysoko - 4*

Klub sráčů (2000)

Já vím, já vím. Po všech stránkách nechutné, imbecilní a tak blbé, že se vlastně smějete ani nevíte čemu. Ale na druhou stranu je to geniální. Alespon jde vidět jak si puboše toužící po sexu představují 40-ti letí :) 2* + 2* za hudbu (ta je skvostná).

Fontána (2006)

U tohoto filmu dle mého názoru hodně záleží na tom, jakou máte momentálně náladu.. Buď ho pochopíte a něco ve Vás nechá a tak se stane něčím, co Vám vyrazilo dech. Anebo (i když jej pochopíte) si odnesete pouze prázdnotu obohacenou o názor, že to vše bylo buď příliš stupidní anebo až moc přehnané. Tak i tak, je to snímek, který Vám něco dá... buď vyražený dech anebo prázdnotu...